W Patronite od 15.12.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 972

Liczba Patronów: 946

Zostań Patronem
Kup na prezent
16 patronów
465 miesięcznie
1 995 łącznie
SKRAWKI to kanał na YouTube pokazujący niezwykłe historie zwykłych ludzi. SKRAWKI to możliwość intymnego wglądu w życiorysy skrajnie odmienne od naszych - często wstrząsające, ale też inspirujące i niosące nadzieję.

O Autorze

Dlaczego Patronite?

SKRAWKI najchętniej poruszają trudną tematykę - wielu Skrawkowych bohaterów doświadczyło niewyobrażalnych krzywd, traum i tragedii. Choroby psychiczne, kryzys bezdomności, utrata najbliższych, niepełnosprawność… To ważne społecznie historie, które nierzadko uczą empatii i niosą wsparcie tym, którzy znaleźli się w podobnych sytuacjach. 

Niestety w przypadku wielu takich wrażliwych tematów YouTube ogranicza filmom zasięgi, a co za tym idzie - także możliwość zarabiania na kontynuowanie działalności. Za SKRAWKAMI tymczasem nie stoi żaden duży koncern medialny. To absolutnie oddolna inicjatywa. Oznacza to, że głównie dzięki wsparciu Patronów SKRAWKI będą mogły kontynuować wypełnianie swojej misji i rozwijać się.

Dzięki środkom z Patronite SKRAWKI chcą pojawić się też w formie podcastu, a w dalszej przyszłości mają pomysł na przynajmniej dwa nowe formaty rozmów na ważne tematy. Dzięki środkom z Patronite możliwa będzie też poprawa jakości rozmów poprzez zakup lepszego sprzętu.

Kim jest autorka?

Nazywam się Joanna Berendt-Zych i jestem doświadczoną dziennikarką z sercem do trudnych tematów społecznych. Przez siedem lat pracowałam jako korespondentka amerykańskiego "The New York Times". Poza tym publikowałam w najważniejszych tytułach w Polsce i zagranicą oraz wykładałam dziennikarstwo w Collegium Civitas w Warszawie.

Tym, co zawsze uwielbiałam w swoim zawodzie najbardziej, była możliwość rozmowy z ludźmi, których w innych okolicznościach nigdy bym nie poznała. Historie, których słuchałam - czy to przeprowadzając wielogodzinne wywiady, czy po prostu zagadując ludzi na ulicy - zajmowały mnie nieraz na całe dnie, tygodnie, a nawet lata. 

Na początku 2022 roku rodzicielstwo postawiło mnie na zawodowym rozdrożu i po raz pierwszy od chyba 20 lat musiałam zadać sobie pytanie, co chcę robić dalej. Odpowiedź przyszła sama, kiedy któregoś wieczoru usypiałam mojego wtedy niespełna dwuletniego synka. 

Ta odpowiedź była oczywista. 

Przez całe życie, mijając ludzi na ulicy, wyobrażałam sobie, kim są i co przeżyli. Kiedy wzięłam się więc znów do roboty, mogłam w końcu co poniektórych z nich zatrzymać i o to zapytać. Tak powstały SKRAWKI. Zrodziły się z dwóch pasji - opowiadania niezwykłych historii i uczciwego dziennikarstwa bliskiego ludziom.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Malgorzata Walus
Malgorzata Walus
Próg: 10 zł
Artur Sebastian Sieńko
Artur Sebastian Sieńko
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 25 zł
Milena Bryla
Milena Bryla
Próg: 100 zł
Monika Zajdel
Monika Zajdel
Próg: 10 zł