Skywarn Polska (Polscy Łowcy Burz)

W Patronite od 18.10.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1543

Liczba Patronów: 1521

Zostań Patronem
Kup na prezent
7 patronów
210 miesięcznie
4 800 łącznie
Stowarzyszenie Skywarn Polska (znane również jako Polscy Łowcy Burz) od lat działa na rzecz wszystkich Polaków w zakresie bezpieczeństwa związanego z groźnymi zjawiskami atmosferycznymi, w tym burz. Nasza działalność obejmuje także popularyzowanie wiedzy na temat tych zjawisk wśród społeczeństwa.

O Autorze

Stowarzyszenie Skywarn Polska - Polscy Łowcy Burz

Drodzy Czytelnicy,
Stowarzyszenie Skywarn Polska (Polscy Łowcy Burz) działa już od 2008 roku. W czasie naszych działań udało nam się osiągnąć wiele w kwestiach ważnych dla społeczeństwa naszego kraju. Lista naszych sukcesów jest imponująca. Poniżej przedstawiamy Wam najważniejsze z nich
.

 

 

Nasze główne osiągniecia:

 1. Opracowanie nowatorskiego systemu ostrzegania przed groźnymi zjawiskami meteorologicznymi "SkyPredict". Jest on oparty na poligonach, a nie na jednostkach administracyjnych. System ten jest obsługiwany przez całą dobę przez naszych doświadczonych w prognozowaniu pogody Łowców. 
 2. Osiągnęliśmy poprawę raportowania skutków groźnych zjawisk meteorologicznych dzięki wieloletniej współpracy z ESWD. Przez ten czas wprowadziliśmy już dziesiątki tysięcy raportów. Na podstawie tych raportów powstało wiele prac naukowych publikowanych w najlepszych na świecie czasopismach naukowych z dziedziny meteorologii i klimatologii.
 3. Byliśmy aktywnie zaangażowani w proces uwolnienia danych meteorologicznych, dzięki czemu teraz każdy z Was może korzystać z danych IMGW za darmo. Zawierają się w tym mapy radarowe generowane co 10 minut (wcześniej były udostępniane co godzinę). Na podstawie danych dostępnych z IMGW powstało wiele ciekawych projektów i prac. Znaczna część z nich została stworzona przez naszych członków.
 4. Nasze stowarzyszenie przyczyniło się do wprowadzenia Alertu RCB, dzięki czemu każdy z Was może otrzymać informację przed groźnymi zjawiskami meteorologicznymi w formie SMS-a.

Polscy łowcy Burz

Skywarn Polska od  lat prowadzi konferencje naukowe oraz prowadzi szereg działań o tematyce edukacyjnej. Tworzymy materiały dostępne na naszej stronie oraz na witrynach zewnętrznych w postaci artykułów czy wywiadów.


Członkowie naszego Stowarzyszenia są autorami lub współautorami artykułów naukowych opublikowanych w renomowanych czasopismach naukowych taki jak Nature, Journal of Climate, Monthly Weather Review, Atmosferic Research i wiele innych. Artykuły te są wielokrotnie cytowane i wykorzystywane do kolejnych badań. Jedna z prac została zacytowana w szóstym raporcie IPCC dotyczącym globalnych zmian klimatu na Ziemi.

Tworzymy największą w Polsce społeczność zajmującą się ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi w naszym kraju. Warto dodać, że społeczność ta składa się z ciekawych i kreatywnych ludzi pełnych dobrego nastawienia oraz chęci pomagania innym. 

Nasi członkowie występują również w mediach jako eksperci z zakresu meteorologii

Od samego początku działamy na rzecz Waszego bezpieczeństwa. 
Zostań naszym patronem i twórz z nami przyszłość polskiej meteorologii oraz zadbaj z nami o bezpieczeństwo i świadomość społeczną.  Wasze wsparcie (darowizny) przekażemy na 1 z poniższych celów:

Cele Stowarzyszenia Skywarn Polska - Polscy Łowcy Burz

 1. Udoskonalenie systemu Skypredict: Poszerzenie go o sztuczną inteligencję , która będzie ostrzegał Ciebie jeszcze dokładniej i bardziej niezawodnie.
 2. Stworzenie aplikacji mobilnej która będzie pomocna w sytuacjach kryzysowych podczas wakacji w górach i nad morzem.
 3. Udoskonalenie strony internetowej, dodanie do niej funkcjonalności przyjaznych jej użytkownikom oraz wzmocnienie zaplecza technicznego.
 4. Profesjonalne łowy burzowe powiązane ze stremowaniem online i zbieraniem materiału foto-video.
 5. Dalsze działania na rzecz zwiększenia wiedzy społeczeństwa na temat groźnych zjawisk atmosferycznych, w tym organizacja szkoleń.
 6. Współpraca z instytucjami rządowymi w celu poprawienia bezpieczeństwa społecznego w zakresie meteorologii.
 7. Działania proekologiczne - razem zadbajmy o przyszłość naszej planety i Ojczyzny.
 8. Coroczny Zlot Polskich Łowców Burz oraz wszystkich sympatyków naszej organizacji.

https://lowcyburz.pl/

Wesprzyj naszą działalność! Wybierz jeden z progów wsparcia w zależności od tego, ile chcesz przeznaczyć środków na wspólne działanie. Za każde, nawet najmniejsze wsparcie serdecznie dziękujemy!

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Kamila Tuszkowska
Kamila Tuszkowska
Próg: 100 zł
Piotr Jedyk
Piotr Jedyk
Próg: 10 zł
Jakub Słowik
Jakub Słowik
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Astinus Eberhard
Astinus Eberhard
Próg: 10 zł