Avatar użytkownika

Skywarn Polska (Polscy Łowcy Burz)

9
patronów
190 
miesięcznie
6 830 
łącznie
9
patronów
190 zł 6 830 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Obserwator
Każda nawet najmniejsza kwota wiele dla nas znaczy! Im więcej wpłat, tym szybciej razem osiągniemy cele, do których wspólnie dążymy. W zamian za darowiznę w tej kwocie otrzymasz od nas podziękowanie, będziesz miał także świadomość że działasz dla dobra nas wszystkich.
20 zł miesięcznie
Sympatyk
Dziękujemy z całego serca za wsparcie naszej inicjatywy. W ramach podziękowań otrzymasz od nas adres e-mail, dzięki któremu będziesz mógł z nami porozmawiać na tematy związane z naszą działalnością. Istnieje także możliwość umieszczenia Twojego Nicku na naszej stronie internetowej w zakładce nasi darczyńcy.
30 zł miesięcznie
Entuzjasta
Widzimy, że już na poważnie się zainteresowałeś naszą działalnością, stąd wdzięczność nasza jest jeszcze większa, a nasze cele są coraz bliżej. W ramach podziękowań podamy ci adres e-mail do korespondencji z nami oraz odpowiemy na Twoje pytania związane z meteorologią. Jeśli zechcesz, informacja o Twoim wsparciu pojawi się na naszej stronie w zakładce "nasi darczyńcy".
50 zł miesięcznie
Fan
Twoje regularne wsparcie w tej kwocie bezpośrednio przełoży się na nasze działania. Będziemy Ci bardzo wdzięczni. Jeśli zechcesz, to w ramach podziękowań informacja o Twoim wsparciu pojawi się na naszej stronie pod wybranym artykułem lub pod informacją o możliwości wsparcia na FB. Dostaniesz zaproszenie na specjalny kanał Discord lub inną platformę komunikacji on-line, by z nami porozmawiać o meteorologii i nie tylko. Zaprosimy cię na Zlot w roli oddanego sympatyka. Otrzymasz od nas kartkę z podziękowaniami oraz gadżet niespodziankę.
100 zł miesięcznie
Super Fan
Dziękujemy za tak hojne wsparcie! Widzimy, że zagadnienia związane z meteorologią i bezpieczeństwem są dla Ciebie niezwykle ważne. Cieszymy się z tego i w ramach podziękowań opublikujemy informację o Twoim wsparciu na naszej stronie internetowej, zaprosimy Cię na rozmowę Live z naszą ekipą oraz na Zlot Polskich Łowców Burz. Wyślemy Ci gadżet niespodziankę oraz materiały edukacyjne przygotowane przez naszą ekipę.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Skywarn Polska (Polscy Łowcy Burz) w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Stowarzyszenie Skywarn Polska (znane również jako Polscy Łowcy Burz) od lat działa na rzecz wszystkich Polaków w zakresie bezpieczeństwa związanego z groźnymi zjawiskami atmosferycznymi, w tym burz. Nasza działalność obejmuje także popularyzowanie wiedzy na temat tych zjawisk wśród społeczeństwa.

Stowarzyszenie Skywarn Polska - Polscy Łowcy Burz

Drodzy Czytelnicy,
Stowarzyszenie Skywarn Polska (Polscy Łowcy Burz) działa już od 2008 roku. W czasie naszych działań udało nam się osiągnąć wiele w kwestiach ważnych dla społeczeństwa naszego kraju. Lista naszych sukcesów jest imponująca. Poniżej przedstawiamy Wam najważniejsze z nich
.

 

 

Nasze główne osiągniecia:

 1. Opracowanie nowatorskiego systemu ostrzegania przed groźnymi zjawiskami meteorologicznymi "SkyPredict". Jest on oparty na poligonach, a nie na jednostkach administracyjnych. System ten jest obsługiwany przez całą dobę przez naszych doświadczonych w prognozowaniu pogody Łowców. 
 2. Osiągnęliśmy poprawę raportowania skutków groźnych zjawisk meteorologicznych dzięki wieloletniej współpracy z ESWD. Przez ten czas wprowadziliśmy już dziesiątki tysięcy raportów. Na podstawie tych raportów powstało wiele prac naukowych publikowanych w najlepszych na świecie czasopismach naukowych z dziedziny meteorologii i klimatologii.
 3. Byliśmy aktywnie zaangażowani w proces uwolnienia danych meteorologicznych, dzięki czemu teraz każdy z Was może korzystać z danych IMGW za darmo. Zawierają się w tym mapy radarowe generowane co 10 minut (wcześniej były udostępniane co godzinę). Na podstawie danych dostępnych z IMGW powstało wiele ciekawych projektów i prac. Znaczna część z nich została stworzona przez naszych członków.
 4. Nasze stowarzyszenie przyczyniło się do wprowadzenia Alertu RCB, dzięki czemu każdy z Was może otrzymać informację przed groźnymi zjawiskami meteorologicznymi w formie SMS-a.

Polscy łowcy Burz

Skywarn Polska od  lat prowadzi konferencje naukowe oraz prowadzi szereg działań o tematyce edukacyjnej. Tworzymy materiały dostępne na naszej stronie oraz na witrynach zewnętrznych w postaci artykułów czy wywiadów.


Członkowie naszego Stowarzyszenia są autorami lub współautorami artykułów naukowych opublikowanych w renomowanych czasopismach naukowych taki jak Nature, Journal of Climate, Monthly Weather Review, Atmosferic Research i wiele innych. Artykuły te są wielokrotnie cytowane i wykorzystywane do kolejnych badań. Jedna z prac została zacytowana w szóstym raporcie IPCC dotyczącym globalnych zmian klimatu na Ziemi.

Tworzymy największą w Polsce społeczność zajmującą się ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi w naszym kraju. Warto dodać, że społeczność ta składa się z ciekawych i kreatywnych ludzi pełnych dobrego nastawienia oraz chęci pomagania innym. 

Nasi członkowie występują również w mediach jako eksperci z zakresu meteorologii

Od samego początku działamy na rzecz Waszego bezpieczeństwa. 
Zostań naszym patronem i twórz z nami przyszłość polskiej meteorologii oraz zadbaj z nami o bezpieczeństwo i świadomość społeczną.  Wasze wsparcie (darowizny) przekażemy na 1 z poniższych celów:

Cele Stowarzyszenia Skywarn Polska - Polscy Łowcy Burz

 1. Udoskonalenie systemu Skypredict: Poszerzenie go o sztuczną inteligencję , która będzie ostrzegał Ciebie jeszcze dokładniej i bardziej niezawodnie.
 2. Stworzenie aplikacji mobilnej która będzie pomocna w sytuacjach kryzysowych podczas wakacji w górach i nad morzem.
 3. Udoskonalenie strony internetowej, dodanie do niej funkcjonalności przyjaznych jej użytkownikom oraz wzmocnienie zaplecza technicznego.
 4. Profesjonalne łowy burzowe powiązane ze stremowaniem online i zbieraniem materiału foto-video.
 5. Dalsze działania na rzecz zwiększenia wiedzy społeczeństwa na temat groźnych zjawisk atmosferycznych, w tym organizacja szkoleń.
 6. Współpraca z instytucjami rządowymi w celu poprawienia bezpieczeństwa społecznego w zakresie meteorologii.
 7. Działania proekologiczne - razem zadbajmy o przyszłość naszej planety i Ojczyzny.
 8. Coroczny Zlot Polskich Łowców Burz oraz wszystkich sympatyków naszej organizacji.

https://lowcyburz.pl/

Wesprzyj naszą działalność! Wybierz jeden z progów wsparcia w zależności od tego, ile chcesz przeznaczyć środków na wspólne działanie. Za każde, nawet najmniejsze wsparcie serdecznie dziękujemy!

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Skywarn Polska (Polscy Łowcy Burz) już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
10 zł
Jolanta Kredyk
Jolanta Kredyk
10 zł
Piotr Jedyk
Piotr Jedyk
10 zł
Anonimowy patron
10 zł
Jakub Słowik
Jakub Słowik
100 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.