Słowiańskie Demony

W Patronite od 29.12.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 666

Liczba Patronów: 611

Zostań Patronem
20 patronów
490 miesięcznie
1 525 łącznie
Słowiańskie Demony to podcast poświęcony wierzeniom dawnych Słowian ukazujący się od grudnia 2019 roku, z początku tylko na Spotify. W tej chwili można go znaleźć również na Apple Podcasts, Google Podcasts, YouTube i kilku innych platformach.

O Autorze

Podcast o mitologii słowiańskiej, ze szczególnym uwzględnieniem demonologii i odrobiną historii. Czemu topiono Marzannę? Dlaczego nasi dziadkowie bali się południc? Co różniło Swaroga i Swarożyca? Jakie tałatajstwa nie dawały spać po nocach naszym przodkom i w co tak w ogóle wierzyli dawni Słowianie?

Staram się odpowiedzieć na powyższe pytania opierając się tylko na przekazach historycznych oraz książkach znawców tematu jak Gieysztor, Baranowski, Moszyński, Pełka, Szyjewski i inni.

Podcast był dzieckiem świeżej fascynacji wierzeniami, szczególnie demonologią naszych przodków. W pierwotnym zamierzeniu miało powstać kilkanaście odcinków poświęconych najbardziej znanym demonom. Po jakimś czasie postanowiłem rozszerzyć formułę o dawnych bogów, opisy wierzeń, zwyczajów i świąt a także ewolucję starych pogańskich tradycji na nowym, chrzescijańskim gruncie. Zainteresowanie na Spotify szybko przerosło moje oczekiwania (25 tys. subskrybentów i ponad 260 tys. odsłuchań tylko w ciągu pierwszego roku istnienia bez jakiejkolwiek reklamy).

Z planowanych kilkunastu odcinków zrobi się kilkadziesiąt. Jeżeli wkroczymy w rejony folkloru, wierzeń i zwyczajów ludowych ciężko określić kiedy skończą się źródła pozwalające na tworzenie nowego, merytorycznego materiału.

Wsparcie z Patronite pozwoli mi poświęcić więcej wolnego czasu na rozwijanie audycji tak, aby kolejne odcinki ukazywały się jak najczęściej będąc jednocześnie na wyższym poziomie technicznym :)

Opracowanie i narracja - Michał Kuźniar

Logotyp i grafika - Bartłomiej Wąsacz


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Łukasz Kozak
Łukasz Kozak
Próg: 5 zł
Maciej Jacuniak
Maciej Jacuniak
Próg: 50 zł
Pukka -sama
Pukka -sama
Próg: 10 zł
Marcin Zdeb
Marcin Zdeb
Próg: 5 zł
Michał Michalczuk
Michał Michalczuk
Próg: 15 zł
Misza
Misza
Próg: 100 zł