smakksiazki.pl

W Patronite od 21.02.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 367

Liczba Patronów: 421

Zostań Patronem
Kup na prezent
46 patronów
1 670 miesięcznie
25 955 łącznie
Książki wyssałem z mlekiem matki, która pracowała w bibliotece. Teraz polecam te najciekawsze. Książki, chociaż biblioteki też.

O Autorze

Podobno życie bez literatury i podróży nie ma większego sensu, a niektórzy nawet mówią, że jest pozbawione smaku. Literackiego bloga prowadzę od siedmiu lat. Przez ten czas zabrałem Was w setki miejsc związanych z książkami, wspólnie jeździliśmy po Polsce i Europie. Nie będę ukrywał, że pandemia bardzo mocno wpłynęła na rozwój bloga. In plus. Od marca 2020 roku poprowadziłem kilkaset spotkań online. Miałem przyjemność rozmawiać m.in. z Jo Nesbo, Jeffreyem Archerem, Mają Lunde, Robertem Makłowiczem, Mariuszem Szczygłem, Kazikiem Staszewski. Mam nadzieję, że pozostaniecie ze smakiem na dłużej. 

Przez 10 lat pracowałem jako researcher i reporter telewizyjny. Strajki górników, dziury w drodze, karambole i pożary - to była moja codzienność. Od 2015 roku moim zawodowym miejscem jest smakksiazki.pl. W maju 2020 roku wspólnie z Jakubem Ćwiekiem zorganizowaliśmy pierwsze w Polsce wirtualne targi książki w czasie pandemii - Viralowe Targi Książki. 

Na co dzień na fanpejdżu znajdziecie polecenia wideo najciekawszych tytułów, Literackie Przeglądy Prasy (środa i niedziela o 20:00), cykl komiksowy oraz o zapomnianych książkach. 

Rok później zostałem nagrodzony przez Polską Izbę Książki za promocję czytelnictwa w Internecie, docenił mnie także portal granice.pl, który umieścił smakksiazki.pl w TOP 10 influencerów książkowych. Jestem także dumnym Ambasadorem Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

Od stycznia 2021 partnerem bloga jest Legimi. 

Od 21 lutego na fanpejdżu będzie trwał Salon Smaku Ksiażki - cykl paneli branżowych oraz spotkań z pisarkami i pisarzami. 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Sebastian Sadlej
Sebastian Sadlej
Próg: 25 zł
Karolina Kurpiewska-Hinz
Karolina Kurpiewska-Hinz
Próg: 35 zł
Adriana Jodko
Adriana Jodko
Próg: 35 zł
Paulina  Flakowska
Paulina Flakowska
Próg: 35 zł
Krzysztof Domaradzki
Krzysztof Domaradzki
Próg: 35 zł