Fundacja Smile Together

W Patronite od 08.04.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 107

Liczba Patronów: 462

Zostań Patronem
33 patronów
4 065 miesięcznie
184 430 łącznie
Fundacja Smile Together powstała z myślą o zdrowych uśmiechach dzieci. Pierwszy Cel fundacji to szczotka elektryczna/soniczna dla każdego dziecka. W każdym domu obok zwykłej miotły jest także odkurzacz, prawie wszyscy mamy smartfony a rewolucja technologiczna pominęła zdrowie zębów!

O Autorze

Co chcemy zmienić?

Cel nadrzędny: Żeby dać ludziom powody, aby mogli się uśmiechać. Więcej.

Cel 1: Do końca 2023r. każde dziecko w Polsce ma szczoteczkę elektryczną/soniczną

- jeżeli zbierzemy 1 000 000 PLN będziemy mogli dostarczyć szczoteczki elektryczne każdemu dziecku w domu dziecka w Polsce - to ponad 17 000 dzieci.

- będziemy sukcesywnie dostarczać szczoteczki pozostałym dzieciom, które nie mogą sobie na nie pozwolić, po to, żeby każde dziecko posiadało szczoteczkę elektryczną/soniczną analogicznie do tego, jak w każdym domu obok tradycyjnej miotły już od połowy XX wieku jest też odkurzacz elektryczny

- będziemy edukować rodziców, po to, aby ich dzieci miały i używały szczoteczki elektryczne/soniczne

- chcemy by dzieci z przyjemnością i skutecznością myły zęby i tym samym dzięki profilaktyce, ich zęby były wolne od próchnicy

 

Cel 2: w 2040 r. każde dziecko w Polsce ma zęby bez próchnicy

- zbierając miesięcznie 200 000 PLN jesteśmy w stanie zapewnić 4000 wyleczonych zębów miesięcznie – rocznie 24 000 – przy założeniu, że fundacja będzie współfinansować zakup niektórych materiałów stomatologicznych a pozostałą część sfinansują gabinety partnerskie

- w ciągu 10 lat wyleczymy 240 000 zepsutych zębów

- jeżeli przyjmiemy, że ilość zepsutych zębów będzie spadać (szczoteczki elektryczne, edukacja) a Twoje zaangażowanie (i Twoich znajomych) wzrośnie, to w ciągu 10 lat możemy zmniejszyć ilość zepsutych zębów o połowę, a w ciągu 20 lat sprawić, że próchnica u dzieci będzie sporadycznym zjawiskiem

Sposób 1: Dostarczamy rzetelne informacje, które pozwalają Pacjentowi lepiej zapobiegać, wcześniej reagować, mądrzej działać i skuteczniej wybierać. W tym celu oglądaj nasz kanał na YouTube

Sposób 2: Tworzymy sieć gabinetów partnerskich, w których dzieci są leczone bez opłaty – 50% kosztów leczenia będzie ponosił gabinet, drugie 50% będzie pochodzić ze zbiórki na PATRONITE. Dentyści i higienistki z tych gabinetów prowadzą też edukację dentystyczną w lokalnych szkołach i domach dziecka

Sposób 3: Poprzez stworzenie społeczności na YouTube i subskrypcji kanału przez 1 000 000 osób włączymy do akcji firmy produkujące szczoteczki elektryczne. Kampania – „kup jedną szczoteczkę, a drugą przekażemy potrzebującemu dziecku” znacząco pozytywnie wpłynie na wzrost liczby dzieci, które będą mogły skutecznie umyć zęby – dlatego subskrybuj nasz kanał i poproś wszystkich znajomych, żeby również to zrobili. Będzie to pewna forma presji na producentów szczoteczek. Tylko razem może nam się to udać!

Wiarygodność:

Jako grupa lekarzy o pewnym statusie w środowisku medycznym, w związku z sukcesem jaki osiągnęliśmy, chcemy dać coś od siebie innym. Pierwszym krokiem uwiarygodnienia naszego przedsięwzięcia jest autorytet naszych nazwisk. Działając bez jakiegokolwiek wynagrodzenia i bez związania z konkretną marką czy gabinetem dentystycznym chcemy podzielić się swoimi doświadczeniami, odpowiedzieć na pytania, które Pacjenci nam zadają, a na które próżno szukać odpowiedzi w sieci.

Wiemy, że dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć najlepszą bezstronną platformę informacyjną dla Pacjentów. Chcemy, żeby każdy Pacjent mógł rozmawiać ze swoim dentystą na zasadzie partnerskiej czując pełny komfort w relacji z nim. Chcemy, żeby mógł czuć się bezpiecznie widząc w zachowaniu lekarza prawdziwą troskę o swoje zdrowie. Platforma ta ma stanowić pomost między wiedzą medyczną a oczekiwaniami Pacjenta. Ma pokazać nowe kierunki rozwoju stomatologii, ma zmienić rynek usług dentystycznych przez zmianę oczekiwań Pacjentów i przez ciągłe podnoszenie poprzeczki stawianej lekarzom, niejako oddolnie doprowadzić do tego, żeby polska stomatologia była stawiana za wzór na całym świecie.

Fundacja Smile Together - Uśmiechnijmy Się Razem została zarejestrowana 8 lutego 2019r w KRS pod numerem 0000771189 a nadzór nad fundacją sprawuje Minister Zdrowia i Polityki Społecznej.

Jak możesz pomóc?

Wierzymy, że wesprzesz naszą akcję na różne sposoby i poczujesz wdzięczność.

Jednym z nich jest subskrybowanie naszego kanału na YouTube, innym powiedzenie o nas Twoim znajomym, jeszcze kolejnym wspieranie nas na platformie PATRONITE.

Wszystkie środki zgromadzone dzięki działalności fundacji "SMILE TOGETHER – Uśmiechnijmy Się Razem" przekazujemy na to, żeby hasło wspólnego uśmiechu nie pozostało tylko pustym sloganem, ale żeby zmieniało Twój, mój i nasz świat.

Przede wszystkim chcemy, żeby nasze dzieci nie potrzebowały korzystać z naszych kwalifikacji.

CZY CHCESZ Z NAMI DAĆ ŚWIATU WIĘCEJ UŚMIECHU?

CZY LUBISZ POMAGAĆ?

WIERZYMY, ŻE TAK!

Do dzieła Patronie!!!

Prywatność

Będziemy regularnie prezentować informacje o szczoteczkach, przekazanych do konkretnych placówek i prowadzić wykazy wykorzystania środków od Patronów. Na naszych kanałach pojawią się również relacje z wizyt w domach dziecka - nie chcemy jednak nadużywać prywatności obdarowanych dzieci, np. poprzez eksponowanie ich wizerunków jako formy "reklamy" dla Fundacji. Chcemy uchronić się przed sytuacjami, w których obecne dzieci będą w przyszłości w jakiś sposób rozpoznane i powiązane ze swoją przeszłością.

Wierzymy, że dostrzegasz różnicę między robieniem czegoś na pokaz a faktyczną pomocą potrzebującym - i z góry dziękujemy Ci za wsparcie!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 200 zł
Eugeniusz Nosow
Eugeniusz Nosow
Próg: 200 zł
Lesław Grajewski
Lesław Grajewski
Próg: 30 zł
Teresa Kedziora
Teresa Kedziora
Próg: 200 zł
Dagmara Nasulicz
Dagmara Nasulicz
Próg: 200 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł