Avatar użytkownika

Na tropach historii

0
patronów
0 
miesięcznie
0 
łącznie
0
patronów
0 zł 0 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Patron Srebrny

Dziękujemy, że dołączyłeś do grona osób wspierających naszą misję popularyzacji historii Wielkopolski, Kujaw i Pałuk. Gwarantujemy Ci podróż w przeszłość, do historii wyjątkowych ludzi, miejsc i wydarzeń.
20 zł miesięcznie
Patron Rubinowy

Dziękujemy, że dołączyłeś do społeczności kochającej dzieje naszego regionu. Dzięki Twemu wsparciu możemy kontynuować odkrywanie tajemnic Wielkopolski, Kujaw i Pałuk. Twoje wsparcie oznacza, że doceniasz nasz kanał, doceniasz naszą pracę.
50 zł miesięcznie
Patron Szafirowy

Dziękujemy za Twoje wsparcie. Ta kwota pozwoli na stabilny rozwój kanału „Na tropach historii”. Dzięki Twemu wsparciu zyskasz, za pomocą Patronite.pl, możliwość otrzymywania informacji na temat planowanych filmów na naszym kanale.
100 zł miesięcznie
Patron Złoty

Dziękujemy za Twoje hojne wsparcie! Nie potrafimy słowami wyrazić wdzięczności za to, że doceniasz naszą pracę i pomagasz nam w docieraniu do coraz ciekawszych tematów. Twoje wsparcie sprawia, że będziesz miał przedpremierowy dostęp do najnowszych książek (z dedykacją) autora kanału.
250 zł miesięcznie
Patron Szmaragdowy

Dziękujemy za Twoje szerokie wsparcie, dzięki Tobie nasz kanał cały czas się rozwija. Dzięki Twojemu wsparciu, uzyskujesz wszystkie przywileje poprzednich Patronów, a dodatkowo będziesz miał dostęp do niepublikowanych materiałów związanych z programem. Będziesz również zapraszany na premiery odcinków programu z udziałem gości specjalnych.
500 zł miesięcznie
Patron Diamentowy

Dziękujemy za Twoje nieocenione wsparcie naszego kanału. Dzięki temu będziesz wyróżniony informacją o Twoim Patronacie w napisach końcowych w filmach. Dzięki Twojemu wsparciu, uzyskujesz wszystkie przywileje poprzednich Patronów, ale będziesz otrzymywał także specjalne gadżety programu.
1000 zł miesięcznie
Patron Brylantowy

Dziękujemy za Twoją bezcenną hojność która jest fundamentem naszej działalności. Dzięki Twojemu wsparciu, uzyskujesz wszystkie przywileje poprzednich Patronów, a dodatkowo będziesz zaproszony na coroczny, weekendowy Festiwal „Na tropach historii”, Festiwal wypełniony prelekcjami, dyskusjami, wystawami i koncertami – wszystko z historią w tle.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Na tropach historii w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

„Na tropach historii” – program o historii prowadzony przez dziennikarza, pisarza, niezależnego badacza historii Karola Soberskiego, który od ponad 20 lat tropi tajemnice historii Wielkopolski, Kujaw i Pałuk. Program będzie opowiadał o ludziach, miejscach, wydarzeniach i skarbach ostatnich stuleci.

Moi Drodzy! Od 11 lat organizuję wyprawy dla turystów z różnych stron Polski i świata po najciekawszych zakątkach Wielkopolski, Kujaw i Pałuk (pałacach, dworach, kościołach, miejscach związanych z II wojną światową, przedwojennych fabrykach, zaginionych wsiach, miejscach przeklętych związanych ze zbrodniami z XIX/XX wieku i miejscach niedostępnych na co dzień dla turystów).
Podczas tych wypraw, wielu z Was pytało mnie, czy mogą gdzieś zobaczyć filmy w których opowiadam o tych miejscach, czy mam swój kanał na YT, czy mogą gdzieś w internecie posłuchać moich barwnych opowieści. Dlatego wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom postanowiłem realizować program „Na tropach historii”.

„Na tropach historii” - program będzie opowiadał o tajemnicach pałaców i dworów, które są pełne sekretów, o zagadkach z czasów II wojny światowej, niewyjaśnionych wydarzeniach z okresu międzywojennego, nieznanych kulisach życia właścicieli ziemskich z XVIII, XIX i pierwszej połowy XX wieku, zapomnianych postaciach mających wpływ na nasz region, o tajemnicach mrocznych zbrodni sprzed II wojny światowej, ale też o ciekawych postaciach współczesnych i ich tajemnicach. Wielkopolska, Kujawy i Pałuki to kraina tajemnic powtarzanych przez mieszkańców z pokolenia na pokolenie. Te pełne zagadek tereny, ze swoimi pięknymi widokami i zapomnianymi miejscami, wydarzeniami i ludźmi, którzy je tworzyli… W programach będą też wykorzystywane unikatowe materiały archiwalne, zarówno fotografie nigdy wcześniej nie publikowane, jak i filmy archiwalne. Będą również specjalni goście – znani eksploratorzy, badacze historii, regionaliści, pisarze, odkrywcy...

Odcinki programu „Na tropach historii” będziemy tworzyć z pasją i profesjonalnie, ale oprócz entuzjazmu potrzebujemy też środków finansowych, które pozwolą m.in. zapłacić za paliwo, noclegi, wyżywienie, kwerendy w archiwach, itd. Tworzenie programu wiąże się z wieloma kosztami: sprzęt, studio, postprodukcja, obsługa strony internetowej i mediów społecznościowych, YouTube, marketing, dokumentacja, itp.

Dzięki Patronom możemy pokryć te koszty. Drugim moim źródłem przychodów będą w przyszłości – być może – reklamy od lokalnych firm (ale zawsze transparentne dla widzów). Fundamentem jest jednak wsparcie Patronów.

Za programem nie stoi żadna instytucja czy wielki koncern. Stoją za nami nasi widzowie! Wszystko robimy sami z wielkiej pasji do historii i z pasji do naszych widzów. Materiały nagrywane będą w rozdzielczości 4K. Nie zabraknie m.in. ujęć lotniczych (z drona), czy jazdy kamerowej (poruszanie się kamery podczas nagrywania po specjalnie przygotowanych torach).
 

Cele Autora

„Na tropach historii” - bonus i strona internetowa
  • 60 000 zł miesięcznie
  • 60 000 zł brakuje
0%
„Na tropach historii” to program niezależnych twórców, ludzi z pasją, pomysłami, nie goniącymi za ilością odsłon, ale chcącymi pokazywać nieznane oblicze historii Wielkopolski, Kujaw i Pałuk.

Ta kwota, stałego miesięcznego wsparcia pozwoli nam na:
- nagrywanie czterech odcinków w miesiącu oraz bonusu.
- budowę strony internetowej na której będą znajdować się nasze produkcje i wiele innych ciekawych propozycji.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Na tropach historii już teraz!

Zostań Patronem

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.