SpoilerMaster

W Patronite od 04.09.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 35

Liczba Patronów: 53

Zostań Patronem
Kup na prezent
437 patronów
13 005 miesięcznie
242 578 łącznie
Podcast do słuchania po seansie. Opowiadam o kinie bez strachu przed spoilerami, za to z pogłębioną analizą i kontekstami, na które brakuje miejsca w krótkich recenzjach pisanych "na tak" lub "na nie".

O Autorze

[Fot. Michał Helwak]

Cześć,

nazywam się Michał Oleszczyk, jestem konsultantem scenariuszowym i filmoznawcą; na co dzień wykładam na Wydziale "Artes Liberales" Uniwersytetu Warszawskiego.

SpoilerMaster to podcast do słuchania po seansie. W każdym odcinku dokonuję pogłębionej analizy jednego filmu, w której przedstawiam kontekst jego powstania, a także zagłębiam się w niuanse takie jak treść, strona wizualna, znaczenie społeczne i wydźwięk kulturowy.

Jeden odcinek SpoilerMaster to mniej więcej 60-minutowa pigułka wiedzy na temat danego filmu, dzięki której już nigdy nie spojrzycie tak samo na filmy, które znacie i lubicie.

SpoilerMaster wziął się ze zmęczenia "kulturą opinii", w której wszyscy żyjemy i która dla mnie osobiście stała się ostatnimi czasy wyjątkowo męcząca. Opinię mieć łatwo, zdobyć wiedzę jest o wiele trudniej.

Im jestem starszy, tym bardziej staję się dociekliwy: chcę wiedzieć, jak powstawały filmy, które cenię; co znaczyły w dniu premiery, a co znaczą dzisiaj; jacy ludzie je tworzyli i dla jakich ludzi okazały się ważne.

Premiery nowych odcinków SpoilerMastera następują co tydzień w piątki około 18:00. W każdą środę zdradzam na moim fanpage'u, o jakim filmie opowiem za dwa dni. Każdy odcinek trwa mniej więcej godzinę, a w niektórych odcinkach mam gości specjalnych (krytyków, twórców, specjalistów z danej dziedziny).

SpoilerMaster to dwa typy odcinków: jeden poświęcony nowościom, a drugi poświęcony klasyce kina (#SpoilerMasterClassic).

Każdy odcinek SpoilerMaster poprzedzony jest dogłębnym researchem: aby nagrać jeden odcinek, zazwyczaj przygotowuję się od kilku do kilkunastu godzin, czytając materiały książkowe, prasowe, oglądając dodatki na płytach Blu-ray i DVD, zasięgając rady specjalistów, etc.

Ten research nie robi się sam: wykonuję go osobiście po godzinach, wkładając od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin pracy w jeden odcinek. Research kosztuje. Kosztują materiały, subskrypcje, książki, pisma, płyty. Ale kosztuje przede wszystkim czas, spędzany na działalności płynącej z pasji (i tym samym nie spędzony na zarobkowaniu). 

Do tej pory (styczeń 2022) nagrałem ponad 120 odcinków SpoilerMastera. Od września 2020 roku wspiera mnie społeczność Patronek i Patronów. Bez tego wsparcia SpoilerMaster by już nie istniał.

Jeśli bliski jest Ci SpoilerMaster i jego misja, proszę Cię o rozważenie wsparcia. Ten projekt będzie trwał tylko wówczas, jeśli będzie trwać grupa wspaniałych i hojnych osób wspierających moją pracę nad odcinkami.

SpoilerMaster jest dostępny do słuchania na Spotify, iTunes, YouTube i na innych platfromach podcastowych.

Fanpage podcastu znajduje się tutaj.

Będę wdzięczny za każde, choćby najmniejsze wsparcie. Do usłyszenia!

 

[Logo podcastu zaprojektował Vlad Sarkisov]


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Ewa Ciszewska
Ewa Ciszewska
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Arek Socha
Arek Socha
Próg: 25 zł
Andrzej Brzostowski
Andrzej Brzostowski
Próg: 49 zł
Tymon Markowski
Tymon Markowski
Próg: 10 zł
Beata Lewicka
Beata Lewicka
Próg: 25 zł