Avatar użytkownika

SpoilerMaster

453
patronów
12 986 
miesięcznie
441 997 
łącznie
453
patronów
12 986 zł 441 997 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
5 złotych to za mało na bilet do kina. Na kawę w większości sieciówek też nie starczy.

Ale 5 złotych to już bilet na tramwaj lub autobus -- bilet, który może Wam zapewnić podróż w nieznane zakamarki własnego miasta.

Jeśli zdecydujecie się mnie wesprzeć piątakiem raz na miesiąc, będę nie tylko wdzięczny i zobowiązany, ale jednocześnie obiecuję, że każdy odcinek SpoilerMastera zabierze Was w podróż do nieznanych terytoriów kina. Ze SpoilerMasterem nawet filmy, o których myśleliście, że już je dobrze znacie, zyskują zupełnie nowe wymiary.
10 zł miesięcznie
10 złotych to przysłowiowa dyszka, za którą można zjeść obiad w barze mlecznym, albo kupić egzemplarz ulubionego magazynu opinii.

Jeśli zdecydujecie się mnie wesprzeć kwotą 10 złotych miesięcznie, obiecuję Wam coś znacznie więcej, niż opinie. Obiecuję Wam sprawdzoną wiedzę.

Za tę kwotę otrzymasz zaproszenie do zamkniętej grupy facebookowej "SpoilerMaster Patron", w której piszę między innymi o tym, nad jakimi odcinkami pracuję i podaję z wyprzedzeniem listę SpoilerMasterowych planów. W grupie polecam także konkretne odcinki swoich ulubionych podcastów filmowych i czekam na podobne polecenia od Patronów.
25 zł miesięcznie
25 zł to już spory wydatek, analogiczny do wyjścia do kina, albo opłaty za subskrypcję kanału VOD.

Jeśli zdecydujesz się mnie wesprzeć tą comiesięczną kwotą, będę bardzo zobowiązany. Co więcej, zapiszę Cię na listę cotygodniowego SpoilerMaster Newsletter, w którym zbieram linki do najciekawszych materiałów ze stron filmowych, których każdego tygodnia przeglądam ogromnie dużo.

W każdym odcinku newslettera podaję też dokładną listę lektur uzupełniających, sugerowanych do odcinka podcastu mającego premierę w dany piątek -- a także podaję pełną filmografię tytułów, jakie wspominam w odcinku, tak by ułatwić Wam dalsze poszukiwania filmowe na własną rękę.

Oczywiście, w tym progu otrzymujesz także zaproszenie do zamkniętej facebookowej grupy dla Patronów, w której omawiam swoje plany na kolejne odcinki z wyprzedzeniem.

49 zł miesięcznie
Wydatek rzędu 49 złotych to duże obciążenie dla miesięcznego budżetu. Wszyscy wiemy, jak wydatki lubią się "dodawać". Jeśli zdecydowałeś się wesprzeć mnie taką kwotą miesięcznie, jest to dla mnie ogromne zobowiązanie.

W tym progu otrzymujesz oczywiście bonusy z progu poprzedniego (zaproszenie do zamkniętej grupy Patronów na Facebooku i cotygodniowy newsletter).

Dodatkowo raz w miesiącu otrzymasz zaproszenie do dyskusyjnego webinarium live, w którym będę dyskutował na żywo z Patronami z tego progu o jednej wybranej premierze miesiąca. (Jeśli nie będziesz mógł dołączyć do wydarzenia live, otrzymasz nagranie dyskusji w wersji audio.)
99 zł miesięcznie
Nie mam słów. To pokaźne wsparcie i mogę tylko ukłonić się szczodremu Patronowi, jakim jesteś.

Poza wszystkimi bonusami z progów poprzednich, ten próg zapewni Ci imienne podziękowanie w każdym odcinku nagranym w okresie, w którym zdecydujesz się na wspieranie podcastu.

Staniesz się tym samym Patronem Imiennym.
499 zł miesięcznie
Wybierz 499 zł
8 dostępnych miejsc
Poziom "Cud w Morgan's Creek". (Kto zna Prestona Sturgesa, ten wie...)

To bardzo wysoka kwota, za którą można kupić dobrej jakości odtwarzacz Blu-ray.

Jeśli zdecydujesz się wesprzeć mnie tak hojnie, otrzymasz wszystkie bonusy z poprzednich progów (grupa zamknięta, newsletter, comiesięczny webinar, wymienienie jako Patrona Imiennego), a dodatkowo raz w miesiącu wyślę Ci unikalny odcinek specjalny, w którym opowiadam o swoich odkryciach filmowych i podsumowuję swój miesiąc w życiu kinomana.
999 zł miesięcznie
Wybierz 999 zł
5 dostępnych miejsc
Poziom "Gwiazdka w lipcu". (Znacie film Prestona Sturgesa pod tym tytułem...?)

Oczywiście: gigantyczna wdzięczność za wsparcie.

Jasne: wszystkie bonusy z poprzednich progów.

Dodatkowo: raz w miesiącu spotkam się z Tobą indywidualnie na skypie lub zoomie i pogadamy o kinie. Dodatkowo będziesz mógł/mogła wskazać mi listę 5 wymarzonych odcinków "Classic", z których wybiorę jeden tytuł i nagram o nim odcinek (jedyny warunek: musi to być film, który ja także lubię :)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora SpoilerMaster w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Podcast do słuchania po seansie. Opowiadam o kinie bez strachu przed spoilerami, za to z pogłębioną analizą i kontekstami, na które brakuje miejsca w krótkich recenzjach pisanych "na tak" lub "na nie".

[Fot. Michał Helwak]

Cześć,

nazywam się Michał Oleszczyk, jestem konsultantem scenariuszowym i filmoznawcą; na co dzień wykładam na Wydziale "Artes Liberales" Uniwersytetu Warszawskiego.

SpoilerMaster to podcast do słuchania po seansie. W każdym odcinku dokonuję pogłębionej analizy jednego filmu, w której przedstawiam kontekst jego powstania, a także zagłębiam się w niuanse takie jak treść, strona wizualna, znaczenie społeczne i wydźwięk kulturowy.

Jeden odcinek SpoilerMaster to mniej więcej 60-minutowa pigułka wiedzy na temat danego filmu, dzięki której już nigdy nie spojrzycie tak samo na filmy, które znacie i lubicie.

SpoilerMaster wziął się ze zmęczenia "kulturą opinii", w której wszyscy żyjemy i która dla mnie osobiście stała się ostatnimi czasy wyjątkowo męcząca. Opinię mieć łatwo, zdobyć wiedzę jest o wiele trudniej.

Im jestem starszy, tym bardziej staję się dociekliwy: chcę wiedzieć, jak powstawały filmy, które cenię; co znaczyły w dniu premiery, a co znaczą dzisiaj; jacy ludzie je tworzyli i dla jakich ludzi okazały się ważne.

Premiery nowych odcinków SpoilerMastera następują co tydzień w piątki około 18:00. W każdą środę zdradzam na moim fanpage'u, o jakim filmie opowiem za dwa dni. Każdy odcinek trwa mniej więcej godzinę, a w niektórych odcinkach mam gości specjalnych (krytyków, twórców, specjalistów z danej dziedziny).

SpoilerMaster to dwa typy odcinków: jeden poświęcony nowościom, a drugi poświęcony klasyce kina (#SpoilerMasterClassic).

Każdy odcinek SpoilerMaster poprzedzony jest dogłębnym researchem: aby nagrać jeden odcinek, zazwyczaj przygotowuję się od kilku do kilkunastu godzin, czytając materiały książkowe, prasowe, oglądając dodatki na płytach Blu-ray i DVD, zasięgając rady specjalistów, etc.

Ten research nie robi się sam: wykonuję go osobiście po godzinach, wkładając od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin pracy w jeden odcinek. Research kosztuje. Kosztują materiały, subskrypcje, książki, pisma, płyty. Ale kosztuje przede wszystkim czas, spędzany na działalności płynącej z pasji (i tym samym nie spędzony na zarobkowaniu). 

Do tej pory (styczeń 2022) nagrałem ponad 120 odcinków SpoilerMastera. Od września 2020 roku wspiera mnie społeczność Patronek i Patronów. Bez tego wsparcia SpoilerMaster by już nie istniał.

Jeśli bliski jest Ci SpoilerMaster i jego misja, proszę Cię o rozważenie wsparcia. Ten projekt będzie trwał tylko wówczas, jeśli będzie trwać grupa wspaniałych i hojnych osób wspierających moją pracę nad odcinkami.

SpoilerMaster jest dostępny do słuchania na Spotify, iTunes, YouTube i na innych platfromach podcastowych.

Fanpage podcastu znajduje się tutaj.

Będę wdzięczny za każde, choćby najmniejsze wsparcie. Do usłyszenia!

 

[Logo podcastu zaprojektował Vlad Sarkisov]

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj SpoilerMaster w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora SpoilerMaster już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Nat Ko
Nat Ko
49 zł
Michał Jerzy Skrzypczak
Michał Jerzy Skrzypczak
25 zł
Krzysztof Kosiński
Krzysztof Kosiński
10 zł
KINOrozmowa. Marcin Radomski
KINOrozmowa. Marcin Radomski
10 zł
Anonimowy patron
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.