Michał Stanecki - podkast Spotkania z Przyrodą

W Patronite od 10.03.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1250

Liczba Patronów: 957

Zostań Patronem
Kup na prezent
16 patronów
290 miesięcznie
2 485 łącznie
Podkast dla miłośników przyrody – obserwatorów, fotografów i pasjonatów innych terenowych aktywności związanych z Naturą. Rozmowy z gośćmi pozwalają nam lepiej zrozumieć nasze relacje z przyrodą, ale także lepiej poznać naszą wewnętrzną naturę. Zapraszam!

O Autorze

Nazywam się Michał Stanecki i jestem autorem podkastu "SPOTKANIA Z PRZYRODĄ".

Moją pasją jest podglądanie i doświadczanie Natury. Jestem zafascynowany Przyrodą, która mnie otacza. Przyrodą, którą od dłuższego czasu podglądam i czasem fotografuję. To już kilkanaście lat takim wyprawom z lornetką i aparatem poświęcam każdą wolną chwilę, działając w miarę możliwości zarówno bardzo lokalnie, jak również wypuszczając się gdzieś dalej. Z biegiem czasu hobby stało się pasją, a ja chcąc zobaczyć kolejne gatunki ptaków i innych zwierząt, czy też odkrywać nowe krajobrazy, zjechałem kawał Polski i Europy. Uważam się za dokumentalistę, bo do artystów raczej mi daleko. Fotografia jest przeważnie „tylko” dopełnieniem przeżycia, którego dane mi jest doświadczać podczas obserwowania, obcowania z Naturą.

Od kwietnia 2020 roku tworzę podkast „Spotkania z Przyrodą”, w którym poruszam tematy ważne dla miłośników Przyrody – obserwatorów, fotografów i pasjonatów innych terenowych aktywności związanych z Naturą. Rozmawiam z gośćmi – czasem zawodowcami, czasem amatorami, ale zawsze z zamiłowania przyrodnikami – specjalistami z różnych dziedzin.

SPOTKANIA Z PRZYRODĄ to emocjonalna opowieść o Przyrodzie i naszej wewnętrznej naturze.

To podkast dla wszystkich, którzy chcą odpowiedzialnie obcować z Naturą lepiej ją rozumiejąc oraz tych, którzy chcą być skuteczniejszymi obserwatorami i robić lepsze zdjęcia. Ale to także audycja dla tych wszystkich, którzy poprzez swoje działania chcą reprezentować i chronić Przyrodę.

75 odcinków podkastu zostało już odsłuchanych ponad 70 tys. razy. W sumie to już 100 godzin słuchania! Dziękuję, że jesteście i słuchacie.

Od lat prowadzę bloga, na którym można znaleźć moje zdjęcia, terenowe relacje, moje zdjęcia ilustrujące wszelkie przyrodnicze poczynania. Blog jest również domem dla odcinków podkastu. Jest tam sporo informacji dla początkujących przyrodników - obserwatorów i fotografów. Jest "Biblioteczka przyrodnika", w której polecam książki poświęcone Przyrodzie i naszej naturze.

Misją podkastu jest szeroko pojęta "miękka" edukacja przyrodnicza, czyli zwrócenie uwagi słuchaczy na ważne dla nas i dla przyrody tematy. Promuję zmianę podejścia do Natury i potrzebę zrobienia "kroku w tył". Namawiam do zostawienia jest miejsca i przestrzeni poprzez ograniczenie naszej ingerencji w czasie fotografowania czy obserwacji ptaków. Promuję etyczne podejście i przyzwoitość, których wraz z rozkwitem popularności przyrodniczych działalności coraz częściej brakuje.  

Nie mam sponsorów. Sam finansuję moją działalność. Opłacam serwery, domeny i niektóre aplikacje. Utrzymuję i serwisuję stronę Wordpress. Kupiłem mikrofon, słuchawki, dyktafon i trochę materiałów do wyciszenia  pomieszczenia, w którym nagrywam.

Dzięki Waszemu wsparciu mogę rozwijać swoje działania, pracować nad podnoszeniem jakości nagrań, korzystać z dodatkowych narzędzi, które usprawnią moją czasochłonną pracę. Mogę  też promować podkast, aby dotrzeć do większej grupy słuchaczy i skuteczniej budować niesamowitą społeczność ludzi, dla których Przyroda jest ważna i odgrywa istotną rolę w ich życiu. Dzięki skuteczniejszej promocji audycji, będę mógł też dotrzeć do ludzi, którzy być może jeszcze nie odkryli swej Dzikiej Natury. Każde dofinansowanie daje mi większy komfort pracy i pozwala zrobić kolejny krok do przodu. 

Dziękuję i serdecznie pozdrawiam!

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Lukasz Miskowiak
Lukasz Miskowiak
Próg: 10 zł
Wiktor Turek
Wiktor Turek
Próg: 20 zł
Michał  Daniszewski
Michał Daniszewski
Próg: 20 zł
Michał Kłusewicz
Michał Kłusewicz
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Natalia K.
Natalia K.
Próg: 10 zł