Starecka z pełnymi ustami

W Patronite od 09.12.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 707

Liczba Patronów: 690

Zostań Patronem
Kup na prezent
25 patronów
714 miesięcznie
1 547 łącznie
Życie jest za krótkie na złe jedzenie. Warto je przeżyć Z PEŁNYMI USTAMI! To kulinarne słuchowisko o cukrze, przy cukrze, chociaż nie zawsze na słodko. W każdy niedzielny poranek zapraszam do słuchania nowych rozmów z moimi gośćmi.

O Autorze

Z pełnymi ustami - ale o czym?

To nowy format podcastu jakim jest mlaszczące kulinarne słuchowisko. Słodkości, przy których spotykam się z moimi gośćmi, są pretekstem do głębszej rozmowy. 

Pytam moich gości o ulubiony deser, a z ich odpowiedzi wyłania się obraz intymnych indywidualnych rytuałów jak i rodzinnych zwyczajów żywieniowych. Często rozmawiamy o starych zapomnianych smakach, bo te utracone, z czasów dzieciństwa, najczęściej budzą sentymenty. Poznajemy życie naszych gości od strony kuchni.

Bohaterami podcastu są smakosze różnych profesji. Wśród dotychczasowych gości znaleźli się m.in. piosenkarka Katarzyna Nosowska, dziennikarka Magda Mołek, terapeutka Marta Niedźwiecka, pisarka Anna Dziewit Meller, youtuberka Red Lipstick Monster i raper Piotr Więcławski „Vienio”. 

Rozmowie towarzyszy nieco dźwięków, jakie wydajemy podczas jedzenia. Chcę w ten sposób zachęcić słuchaczy do zatrzymania się, do odłożenia wszystkich rozpraszaczy, do skupienia się na smaku, do spojrzenia na jedzenie w bardziej uważny sposób, do dostrzeżenia frajdy w takiej celebrze chwili i zrozumienia, co nas w ogóle w życiu karmi i robi nam dobrze. I tak naprawdę o tym jest ten podcast. 

Z pełnymi ustami to gościnne słuchowisko. Każdy słuchacz może dosiąść się do naszego stołu, rozsiąść się przy nim i odnaleźć przy nim znajome smaki. Ten przysłowiowy cukier to symbol małej przyjemności na którą każdy może sobie pozwolić nawet w najtrudniejszych czasach. Dosłownie i w przenośni. 

Podcast od czasu premiery znalazł się na dwunastym miejscu najpopularniejszych w Polsce wg rankingu Spotify, a za stworzenie programu pobudzającego apetyt na życie zostałam nominowana do nagrody „Kobieta Roku” magazynu Glamour. W listopadzie 2022 roku pojawiłam się na okładce magazynu Wysokie Obcasy, w środku znalazł się długi wywiad na temat kulis powstania słuchowiska.

O mnie

Nazywam się Basia Starecka, jestem dziennikarką kulinarną i autorką podcastu "Z pełnymi ustami". W prasie debiutowałam w 2001 roku, moje artykuły poświęcone krajowej i światowej gastronomii ukazywały się na łamach Wysokich Obcasów, Twojego Stylu, National Geographic Traveler, Gazety Wyborczej oraz w serwisie Vogue.pl. W latach 2012 - 2017 pełniłam funkcje zastępczyni redaktorki naczelnej magazynu kulturalno-kulinarnego Kukbuk. Następnie zajęłam się rozwijaniem założonego w 2011 roku bloga NakarmionaStarecka.pl i towarzyszących mu kanałów społecznościowych, dzięki którym utrzymuje kontakt ze swoimi czytelnikami w sieci.

Od wielu lat piszę o jedzeniu i podróżuję po świecie eksplorując jego zróżnicowaną kuchnię. To jest mój sprawdzony przepis nie tylko na zaspokojenie ciekawości, lecz także na budowanie relacji z ludźmi. Z tych samych powodów powstał mój podcast w lipcu 2022 roku. Zapraszam gości do wspólnego stołu, by kęs za kęsem delektować się spotkaniem i uważnie rozsmakować w teraźniejszości. 

O pracy nad podcastem

Pandemia pozbawiła mnie klasycznej dziennikarskiej pracy. Pojawiła się, kiedy świętowałam dekadę pracy dziennikarki kulinarnej, wolnego strzelca piszącego o jedzeniu dla wielu tytułów. Przymusowe cięcia w mojej branży zmusiły mnie do poszukiwania nowej ścieżki zawodowej. Tak postrzegam swój podcast. Finansuję go sama. Dzięki wsparciu Matronek i Patronów będę mogła kontynuować i rozwijać moje kulinarne słuchowisko. 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Dorota Bogucka
Dorota Bogucka
Próg: 17 zł
Alicja Doligalska
Alicja Doligalska
Próg: 17 zł
Monika Krewer
Monika Krewer
Próg: 17 zł
Martyna Kuznicka
Martyna Kuznicka
Próg: 118 zł
See.Your.Skin
See.Your.Skin
Próg: 46 zł
Ewelina Sierocińska-Siutkowska
Ewelina Sierocińska-Siutkowska
Próg: 17 zł