To nowy format podcastu jakim jest mlaszczące kulinarne słuchowisko. Słodkości, przy których spotykam się z moimi gośćmi, są pretekstem do głębszej rozmowy.
Pytam moich gości o ulubiony deser, a z ich odpowiedzi wyłania się obraz intymnych indywidualnych rytuałów jak i rodzinnych zwyczajów żywieniowych. Często rozmawiamy o starych zapomnianych smakach, bo te utracone, z czasów dzieciństwa, najczęściej budzą sentymenty. Poznajemy życie naszych gości od strony kuchni.
Bohaterami podcastu są smakosze różnych profesji. Wśród dotychczasowych gości znaleźli się m.in. piosenkarka Katarzyna Nosowska, dziennikarka Magda Mołek, terapeutka Marta Niedźwiecka, pisarka Anna Dziewit Meller, youtuberka Red Lipstick Monster i raper Piotr Więcławski „Vienio”.
Rozmowie towarzyszy nieco dźwięków, jakie wydajemy podczas jedzenia. Chcę w ten sposób zachęcić słuchaczy do zatrzymania się, do odłożenia wszystkich rozpraszaczy, do skupienia się na smaku, do spojrzenia na jedzenie w bardziej uważny sposób, do dostrzeżenia frajdy w takiej celebrze chwili i zrozumienia, co nas w ogóle w życiu karmi i robi nam dobrze. I tak naprawdę o tym jest ten podcast.
Z pełnymi ustami to gościnne słuchowisko. Każdy słuchacz może dosiąść się do naszego stołu, rozsiąść się przy nim i odnaleźć przy nim znajome smaki. Ten przysłowiowy cukier to symbol małej przyjemności na którą każdy może sobie pozwolić nawet w najtrudniejszych czasach. Dosłownie i w przenośni.
Podcast od czasu premiery znalazł się na dwunastym miejscu najpopularniejszych w Polsce wg rankingu Spotify, a za stworzenie programu pobudzającego apetyt na życie zostałam nominowana do nagrody „Kobieta Roku” magazynu Glamour. W listopadzie 2022 roku pojawiłam się na okładce magazynu Wysokie Obcasy, w środku znalazł się długi wywiad na temat kulis powstania słuchowiska.
Nazywam się Basia Starecka, jestem dziennikarką kulinarną i autorką podcastu "Z pełnymi ustami". W prasie debiutowałam w 2001 roku, moje artykuły poświęcone krajowej i światowej gastronomii ukazywały się na łamach Wysokich Obcasów, Twojego Stylu, National Geographic Traveler, Gazety Wyborczej oraz w serwisie Vogue.pl. W latach 2012 - 2017 pełniłam funkcje zastępczyni redaktorki naczelnej magazynu kulturalno-kulinarnego Kukbuk. Następnie zajęłam się rozwijaniem założonego w 2011 roku bloga NakarmionaStarecka.pl i towarzyszących mu kanałów społecznościowych, dzięki którym utrzymuje kontakt ze swoimi czytelnikami w sieci.
Od wielu lat piszę o jedzeniu i podróżuję po świecie eksplorując jego zróżnicowaną kuchnię. To jest mój sprawdzony przepis nie tylko na zaspokojenie ciekawości, lecz także na budowanie relacji z ludźmi. Z tych samych powodów powstał mój podcast w lipcu 2022 roku. Zapraszam gości do wspólnego stołu, by kęs za kęsem delektować się spotkaniem i uważnie rozsmakować w teraźniejszości.
Pandemia pozbawiła mnie klasycznej dziennikarskiej pracy. Pojawiła się, kiedy świętowałam dekadę pracy dziennikarki kulinarnej, wolnego strzelca piszącego o jedzeniu dla wielu tytułów. Przymusowe cięcia w mojej branży zmusiły mnie do poszukiwania nowej ścieżki zawodowej. Tak postrzegam swój podcast. Finansuję go sama. Dzięki wsparciu Matronek i Patronów będę mogła kontynuować i rozwijać moje kulinarne słuchowisko.