Stare Konie

W Patronite od 23.06.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 583

Liczba Patronów: 560

Zostań Patronem
24 patronów
600 miesięcznie
12 136 łącznie
"Stare Konie" to popularny codziennik, dla każdego fana gier, komiksów, filmów, seriali i innych zajawek popkulturowych. Ponad 21 tysięcy fanów na Facebooku.

O Autorze

http://www.facebook.com/starekonie30

 O mnie 

Hejka!

Od pięciu lat prowadzę popkulturowy fan page o grach, filmach, komiksach, serialach i innych zajawkach które pożerają większość mojego życia. Codziennie spędzam wiele godzin na szukaniu oryginalnych i ciekawych materiałów. 99% peja to memy i daty urodzin gwiazd? Zdecydowanie nie u mnie, aczkolwiek czasami warto wrzucić coś zabawnego, czy przypomnieć o kultowym aktorze, ale ja od lat staram się nie iść na łatwiznę. Trzeba być oryginalnym, prawdziwym i jedynym w swoim rodzaju, prawda?

 

(Gosia oraz Koniu Naczelny, czyli moja inspiracja, oraz ja sam, na London Comic Con 2019)

 

Większość czasu (od 15 lat) spędzam w Londynie, gdzie często jestem zapraszany na różne imprezy związane z grami, lub komiksami. Na fan page (oraz blogu, o tym później) już wielokrotnie pojawiły się relacje z londyńskich Comic Conów, EGX, Quakeconu i innych wydarzeń. Także regularnie zwiedzam UK i najróżniejsze sklepiki z gadżetami i komiksami, co oczywiście też zaowocowało serią postów na fan page i od dawna myślę nad stworzeniem osobnej strony, z przewodnikiem po "sklepach dla geeków" na świecie.

 

(Uwielbiam amerykańskie zeszyty komiksowe sprzed lat!)

 

A to tylko mały procent moich zainteresowań i pragnień związanych z rozwijaniem "Starych Koni" - oprócz zbierania komiksowych zeszytówek amerykańskich, czy wybierania się na premiery kinowe (zawsze staram się opublikować krótką recenzję filmu w dzień debiutu produkcji) uwielbiam wszelakie gry. Strzelanki, przygodówki, RPG, wyścigówki, platformówki, logiczne itp. - gram w wiele gatunków, dzieki czemu już  dwie dekady temu, przez kilka lat, byłem stałym współpracownikiem popularnego magazyny CD-Action. Aha, ponad 20 lat temu - nie jestem niedzielnym graczem, często moją wiedzę czerpię z własnych doświadczeń, a nie z suchych informacji znalezionych na Wikipedii, co niestety jest normą na wielu stronach popkulturowych.

 

(Gry pożeram w ilościach hurtowych!)

 

Po co mi Patronite?

Dzięki funduszom z Patronite mogę się rozwijać i rozbudować fan page, jak i pomyśleć o innych serwisach, oraz możliwościach, dostarczania mojej szalonej zajawki dla Was. 

 • live streamy z najnowszych gier, jak i klasyków gatunków
 • rozbudowane foto i videorelacje z imprez organizowanych w Polsce jak i na świecie
 • live video "pogadanki" przy okazji premier oczekiwanych gier, filmów, komiksów i nowych rodzajów napojów wyskokowych! ;)
 • WIĘCEJ CZASU na rozwijanie fan page i interakcje z Wami - już teraz spędzam nad tym ponad 5 godzin dziennie (!), bo przecież oprócz samych postów na fan page, odpowiadam też na Wasze komentare, prywatne wiadomości i prowadzę ogólnie pojętą moderację.
 • mnóstwo innych zajebistych pomysłów i rzeczy które chciałbym zrobić, a Wy chcecie zobaczyć. Ale wszystko w swoim czasie :)

Pomysłów jest wiele, po prostu zobaczymy jak to się wszystko potoczy . Jest super, a może być jeszcze lepiej!

Tylko fan page?

Ha! Właśnie! Fan page to moja najpopularniejsza forma dzięki której docieram do Was, ale oprócz samego peja jest także...

 • instagram "Koń Naczelny" (http://www.instagram.com/starekonie30/) na którym 100% materiału to zdjęcia zrobione przeze mnie. Mnóstwo komiksów, gier, londynu i innego dobra, większość wrzutek nie ukazuje się nigdzie indziej, polecam! :)
 • Świeży kanał na Discordzie - https://discord.gg/DYjCjQNc7f
 • 3 grupy dyskusyjne których jestem adminem i zabierają mi zbyt dużo czasu, cholercia ;)
 • kanał Youtube... ? Jest w planach, ale to wszystko zależy poniekąd od powodzenia akcji na tym właśnie Patronite. Czy rozwinę skrzydła i za kiedyś będę się określał "jutuberem"? Zobaczymy!

Uff, na ten moment to wszystko, dziękuję za Was czas i wsparcie którym mnie obdarzyliście :) 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Lukasz Kujawa
Lukasz Kujawa
Próg: 30 zł
Kuba Kopij
Kuba Kopij
Próg: 20 zł
Marcin Szyszko
Marcin Szyszko
Próg: 30 zł
NightwolfikMistrz
NightwolfikMistrz
Próg: 50 zł
Karol Kozieński
Karol Kozieński
Próg: 30 zł
Dawid Pałka
Dawid Pałka
Próg: 50 zł