Avatar użytkownika

Stowarzyszenie Mudita

12
patronów
575 
miesięcznie
30 645 
łącznie
12
patronów
575 zł 30 645 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

7 zł miesięcznie
Dzięki Tobie jesteśmy w stanie planować wydatki na cele statutowe, by móc sprawnie pomagać i organizować wytchnienie!
14 zł miesięcznie
Super! Sprawiłaś/eś, że jedna z mam będzie mogła odetchnąć z przyjaciółką przy kawie :) Twoja wpłata to bezcenna chwila relaksu, na którą mamy dzieci z niepełnosprawnościami często nie mogą sobie pozwolić. Dziękujemy!
21 zł miesięcznie
Dzięki Tobie jedna z mam dzisiaj nie musi gotować, a wychodzi na miasto! Za taką kwotę może iść na obiad albo wyjść na spotkanie przy kawie i deserze z przyjaciółką. Każdy gest jest niezwykle cenny, a ten sprawia, że wdzięczność mam jest ogromna!
49 zł miesięcznie
Dziękujemy! Twoja pomoc pozwala nam wysłać dwie mamy na kawkę, albo zapewnić jednej obiad i opiekę do dziecka na ten czas <3 ! To jest dopiero wytchnienie!
100 zł miesięcznie
Wow! Twoja wpłata to niezwykły podarunek dla jednej mamy w postaci masażu! To przyjemność, która zwykle jest poza jej zasięgiem, a której tak bardzo potrzebuje jej zmęczone ciało. Wiemy już, że los dzieci nie jest Ci obojętny, bo dałaś/eś im coś bardzo wartościowego - odpoczynek dla ich opiekunki, która wróci do nich z naładowanymi bateriami. Dziękujemy!
300 zł miesięcznie
Zaniemówiłyśmy! To właśnie dzięki Twojej nieocenionej pomocy jesteśmy w stanie lepiej zarządzać naszymi mocami i wyjść naprzeciw sytuacjom, które często wydają się być bez wyjścia. Twoje wsparcie daje nam ogromną siłę i motywację do dalszej pracy. Mamy większe zasoby do pracy i możemy być spokojne o to, że zapewnimy co miesiąc chwile wytchnienia mamom. Dziękujemy!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Stowarzyszenie Mudita w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Troszczymy się o osoby, które na co dzień bez przerwy dbają o innych. O rodziny i bliskich osób z niepełnosprawnościami. Wierzymy, każdy człowiek ma prawo do odpoczynku i relaksu. Wspieramy wytchnieniowo, psychologicznie, informacyjnie.
Dołącz do naszej czułej rewolucji!

Nasz pomysł narodził się w 2019 roku jako oddolna, lokalna inicjatywa wsparcia mam dzieci z niepełnosprawnościami. Rok później powstało Stowarzyszenie Mudita. 

Budujemy świadomość społeczną, chcemy zmieniać wizerunek mam oraz innych opiekunek i opiekunów dzieci z niepełnosprawnościami. Walcząc z wykluczeniem, staramy się docierać do rodzin osób z niepełnosprawnościami w całej Polsce, także w małych miejscowościach, gdzie dostęp do wsparcia jest jeszcze trudniejszy.
Od lutego 2022 obejmujemy pomocą również osoby uchodźcze z niepełnosprawnościami i ich rodziny z Ukrainy.
 

POMOC WYTCHNIENIOWA:

Latające Spa – jednorazowa chwila relaksu, która dociera prosto do domu albo na którą zapraszamy mamę lub inną osobę opiekującą się członkiem rodziny z niepełnosprawnością.
To może być zarówno sesja masażu, makijaż czy inny zabieg kosmetyczny, jak i np. pomoc w domowych obowiązkach, takich jak zakupy czy mycie okien, ugotowanie obiadu. Działamy w całej Polsce!


● Wolontariat wytchnieniowy – tworzymy sieci wsparcia polegające na łączeniu rodzin osób z niepełnosprawnością z wolontariuszami. Wolontariusz raz w tygodniu przez ok. 2–3 godziny spędza czas z dzieckiem lub dorosłą osobą z niepełnosprawnością. W tym czasie bliscy zyskują czas dla siebie, mogą odpocząć albo załatwić różne sprawy.

● Wydarzenia wytchnieniowe - strefy relaksu i spotkania, na które zapraszamy mamy dzieci z niepełnosprawnością lub całe rodziny z dziećmi. W trakcie wydarzeń organizujemy warsztaty, masaże, usługi kosmetyczne, koncerty relaksacyjne oraz przestrzeń do rozmów i spokojnego wypicia kawy. Dzieciom w tym czasie zabawy i atrakcje z naszymi animatorkami/animatorami.

● Wyjazdy wytchnieniowe – wyjazdy dla całych rodzin, na których każde dziecko ma zapewnioną opiekę wolontariusza/wolontariuszki przez kilka godzin dziennie. W tym czasie rodzice mają czas dla siebie. W trakcie wyjazdów organizujemy warsztaty, zajęcia i inne atrakcje dla dzieci, rodziców lub całych rodzin. Oferujemy również wsparcie psychologiczne wszystkim osobom uczestniczącym. Zapewniamy pełne wyżywienie i nocleg zarówno dla uczestniczek i uczestników, jak i wolontariuszy i wolontariuszek.

Reportaż o wyjeździe wytchnieniowym w 2022 na łamach Magazynu Integracja 3/2022: www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/2024484.

 

POMOC PSYCHOLOGICZNA:

● Telefon zaufania – dzięki niemu bliscy osób z niepełnosprawnością mogą uzyskać anonimowe, bezpłatne wsparcie psychologiczne. W razie potrzeby udzielamy informacji o innych formach i kierunkach pomocy albo kierujemy do odpowiednich specjalistów.

● Grupy wsparcia online – cotygodniowe spotkania dla mam lub ojców dzieci z niepełnosprawnością, mające na celu wymianę doświadczeń i poszerzanie sieci wsparcia. Grupy wsparcia moderowane są przez osobę z przygotowaniem psychologicznym.

 

POMOC INFORMACYJNA:

● Zadania specjalne 007 – każdy może zwrócić się do nas z dowolnym pytaniem lub problemem związanym z niepełnosprawnością lub opieką, a my postaramy się odpowiedzieć i znaleźć rozwiązanie. Pomagamy również w kwestiach prawnych i administracyjnych, np. w uzyskaniu orzeczenia o niepełnosprawności czy wynikających z tego uprawnień lub świadczeń.

● POWITALNIK – publikacja dla rodziców, którzy dowiadują się o niepełnosprawności dziecka. Zawiera ważne i przydatne informacje pomagające odnaleźć się w nowej rzeczywistości, ubiegać się gwarantowane wsparcie finansowe, a także poradzić sobie z emocjami i stresem oraz zadbać o relacje w rodzinie.

 

POMOC DLA OSÓB UCHODŹCZYCH Z UKRAINY
Od początku wojny w Ukrainie realizujemy również program pomocy dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin z Ukrainy.


● Infolinia pomocowa – zapewnia wsparcie informacyjne dla osób z niepełnosprawnościami w kwestiach formalnych, administracyjnych, prawnych i pomoc w znalezieniu dostosowanych mieszkań, specjalistycznej opieki medycznej, sprzętów rehabilitacyjnych, placówek terapeutycznych.

● Asystentki rodzin w Krakowie i Warszawie pomagają osobom z niepełnosprawnościami w załatwieniu spraw urzędowych, dotarciu do urzędów i na wizyty lekarskie, zapewniają tłumaczenie w trakcie tych wizyt.

● Punkt Recepcyjny w Krakowie zapewnia tymczasowy nocleg, wyżywienie, opiekę psychologiczną, konsultacje prawne, pomoc informacyjną. Organizuje również lekcje języka polskiego. Punkt jest dostosowany do szczególnych potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

● Integracyjny Punkt Wsparcia w Warszawie dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin z Ukrainy i z Polski jest miejscem, gdzie będziemy organizować warsztaty i spotkania integracyjne, wytchnieniowe oraz edukacyjne. Punkt oferuje również konsultacje psychologiczne dla dzieci i dorosłych oraz lekcje języka polskiego.

● Program Wytchnieniowy – zapewniamy wsparcie wolontariuszy/wolontariuszek w opiece nad dzieckiem lub dorosłą osobą z niepełnosprawnością oraz organizujemy warsztaty relaksacyjne, twórcze i arteterapeutyczne dla dzieci i rodziców. Projekt działa w Warszawie, Krakowie i Poznaniu.
 

 

PODCASTY MOCY – chcąc pokazać, jakie są realia rodzin, którym pomagamy, nagraliśmy cykl Podcastów Mocy – rozmów z osobami opiekującymi się bliskim z niepełnosprawnością.

Podcasty Mocy dostępne są na Spotify: https://open.spotify.com/show/5x1eQ6WqEd7hq9SsYHd0ZO.

NEWSLETTER – 2 razy w miesiącu wysyłamy informacje o naszych aktualnych działaniach oraz ciekawe treści związane z różnymi aspektami niepełnosprawności.

Zapisy: https://www.subscribepage.com/v5x9x7.

DWUJĘZYCZNY NEWSLETTER dla osób z Ukrainy co tydzień dostarcza przydatne informacje o wsparciu dostępnym w Polsce:
https://landing.mailerlite.com/webforms/landing/y5w1g4.


Więcej informacji:
www.stowarzyszeniemudita.pl
FB: www.facebook.com/stowarzyszeniemudita
IG: www.facebook.com/stowarzyszeniemudita
mail: kontakt@stowarzyszeniemudita.pl

 

 

 

Cele Autora

Tygodniowy wypoczynek na turnusie wytchnieniowym
  • 200 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Otrzymując 200 zł miesięcznie przez cały rok, jesteśmy w stanie zapewnić jednej osobie tygodniowe wytchnienie na łonie natury podczas organizowanego przez nas turnusu!
Latające Spa dociera do czterech mam i ojców miesięcznie!
  • 800 zł miesięcznie
  • 225 zł brakuje
71%
Ta kwota pozwoli nam zorganizować aż cztery sesje wsparcia dla opiekunów i opiekunek osób z niepełnosprawnościami.
Wsparcie dla naszych wolontariuszy
  • 2 500 zł miesięcznie
  • 1 925 zł brakuje
23%
Ta kwota pozwoli nam pokryć wynagrodzenie dla specjalisty czuwający nad tym, aby nasi wolontariusze pracowali na jak najwyższym poziomie. Nasz wolontariat wytchnieniowy wypełnia lukę systemową, docierając z opieką do rodzin z całej Polski!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Stowarzyszenie Mudita już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Kaja Krawczyk-Wnuk
Kaja Krawczyk-Wnuk
7 zł
Anonimowy patron
21 zł
Kinga Kobierzycka
Kinga Kobierzycka
14 zł
Anonimowy patron
300 zł
Weronika Puchała
Weronika Puchała
14 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.