Avatar użytkownika

Stowarzyszenie Mudita

7
patronów
391 
miesięcznie
34 153 
łącznie
7
patronów
391 zł 34 153 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

7 zł miesięcznie
Dzięki Tobie jesteśmy w stanie planować wydatki na cele statutowe, by móc sprawnie pomagać i organizować wytchnienie!
14 zł miesięcznie
Super! Sprawiłaś/eś, że jedna z mam będzie mogła odetchnąć z przyjaciółką przy kawie :) Twoja wpłata to bezcenna chwila relaksu, na którą mamy dzieci z niepełnosprawnościami często nie mogą sobie pozwolić. Dziękujemy!
21 zł miesięcznie
Dzięki Tobie jedna z mam dzisiaj nie musi gotować, a wychodzi na miasto! Za taką kwotę może iść na obiad albo wyjść na spotkanie przy kawie i deserze z przyjaciółką. Każdy gest jest niezwykle cenny, a ten sprawia, że wdzięczność mam jest ogromna!
49 zł miesięcznie
Dziękujemy! Twoja pomoc pozwala nam wysłać dwie mamy na kawkę, albo zapewnić jednej obiad i opiekę do dziecka na ten czas <3 ! To jest dopiero wytchnienie!
100 zł miesięcznie
Wow! Twoja wpłata to niezwykły podarunek dla jednej mamy w postaci masażu! To przyjemność, która zwykle jest poza jej zasięgiem, a której tak bardzo potrzebuje jej zmęczone ciało. Wiemy już, że los dzieci nie jest Ci obojętny, bo dałaś/eś im coś bardzo wartościowego - odpoczynek dla ich opiekunki, która wróci do nich z naładowanymi bateriami. Dziękujemy!
300 zł miesięcznie
Zaniemówiłyśmy! To właśnie dzięki Twojej nieocenionej pomocy jesteśmy w stanie lepiej zarządzać naszymi mocami i wyjść naprzeciw sytuacjom, które często wydają się być bez wyjścia. Twoje wsparcie daje nam ogromną siłę i motywację do dalszej pracy. Mamy większe zasoby do pracy i możemy być spokojne o to, że zapewnimy co miesiąc chwile wytchnienia mamom. Dziękujemy!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Stowarzyszenie Mudita w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Troszczymy się o osoby, które na co dzień bez przerwy dbają o innych. O rodziny i bliskich osób z niepełnosprawnościami. Wierzymy, każdy człowiek ma prawo do odpoczynku i relaksu. Wspieramy wytchnieniowo, psychologicznie, informacyjnie.
Dołącz do naszej czułej rewolucji!

Nasz pomysł narodził się w 2019 roku jako oddolna, lokalna inicjatywa wsparcia mam dzieci z niepełnosprawnościami. Rok później powstało Stowarzyszenie Mudita. 

Budujemy świadomość społeczną, chcemy zmieniać wizerunek mam oraz innych opiekunek i opiekunów dzieci z niepełnosprawnościami. Walcząc z wykluczeniem, staramy się docierać do rodzin osób z niepełnosprawnościami w całej Polsce, także w małych miejscowościach, gdzie dostęp do wsparcia jest jeszcze trudniejszy.
Od lutego 2022 obejmujemy pomocą również osoby uchodźcze z niepełnosprawnościami i ich rodziny z Ukrainy.
 

POMOC WYTCHNIENIOWA:

Latające Spa – jednorazowa chwila relaksu, która dociera prosto do domu albo na którą zapraszamy mamę lub inną osobę opiekującą się członkiem rodziny z niepełnosprawnością.
To może być zarówno sesja masażu, makijaż czy inny zabieg kosmetyczny, jak i np. pomoc w domowych obowiązkach, takich jak zakupy czy mycie okien, ugotowanie obiadu. Działamy w całej Polsce!


● Wolontariat wytchnieniowy – tworzymy sieci wsparcia polegające na łączeniu rodzin osób z niepełnosprawnością z wolontariuszami. Wolontariusz raz w tygodniu przez ok. 2–3 godziny spędza czas z dzieckiem lub dorosłą osobą z niepełnosprawnością. W tym czasie bliscy zyskują czas dla siebie, mogą odpocząć albo załatwić różne sprawy.

● Wydarzenia wytchnieniowe - strefy relaksu i spotkania, na które zapraszamy mamy dzieci z niepełnosprawnością lub całe rodziny z dziećmi. W trakcie wydarzeń organizujemy warsztaty, masaże, usługi kosmetyczne, koncerty relaksacyjne oraz przestrzeń do rozmów i spokojnego wypicia kawy. Dzieciom w tym czasie zabawy i atrakcje z naszymi animatorkami/animatorami.

● Wyjazdy wytchnieniowe – wyjazdy dla całych rodzin, na których każde dziecko ma zapewnioną opiekę wolontariusza/wolontariuszki przez kilka godzin dziennie. W tym czasie rodzice mają czas dla siebie. W trakcie wyjazdów organizujemy warsztaty, zajęcia i inne atrakcje dla dzieci, rodziców lub całych rodzin. Oferujemy również wsparcie psychologiczne wszystkim osobom uczestniczącym. Zapewniamy pełne wyżywienie i nocleg zarówno dla uczestniczek i uczestników, jak i wolontariuszy i wolontariuszek.

Reportaż o wyjeździe wytchnieniowym w 2022 na łamach Magazynu Integracja 3/2022: www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/2024484.

 

POMOC PSYCHOLOGICZNA:

● Telefon zaufania – dzięki niemu bliscy osób z niepełnosprawnością mogą uzyskać anonimowe, bezpłatne wsparcie psychologiczne. W razie potrzeby udzielamy informacji o innych formach i kierunkach pomocy albo kierujemy do odpowiednich specjalistów.

● Grupy wsparcia online – cotygodniowe spotkania dla mam lub ojców dzieci z niepełnosprawnością, mające na celu wymianę doświadczeń i poszerzanie sieci wsparcia. Grupy wsparcia moderowane są przez osobę z przygotowaniem psychologicznym.

 

POMOC INFORMACYJNA:

● Zadania specjalne 007 – każdy może zwrócić się do nas z dowolnym pytaniem lub problemem związanym z niepełnosprawnością lub opieką, a my postaramy się odpowiedzieć i znaleźć rozwiązanie. Pomagamy również w kwestiach prawnych i administracyjnych, np. w uzyskaniu orzeczenia o niepełnosprawności czy wynikających z tego uprawnień lub świadczeń.

● POWITALNIK – publikacja dla rodziców, którzy dowiadują się o niepełnosprawności dziecka. Zawiera ważne i przydatne informacje pomagające odnaleźć się w nowej rzeczywistości, ubiegać się gwarantowane wsparcie finansowe, a także poradzić sobie z emocjami i stresem oraz zadbać o relacje w rodzinie.

 

POMOC DLA OSÓB UCHODŹCZYCH Z UKRAINY
Od początku wojny w Ukrainie realizujemy również program pomocy dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin z Ukrainy.


● Infolinia pomocowa – zapewnia wsparcie informacyjne dla osób z niepełnosprawnościami w kwestiach formalnych, administracyjnych, prawnych i pomoc w znalezieniu dostosowanych mieszkań, specjalistycznej opieki medycznej, sprzętów rehabilitacyjnych, placówek terapeutycznych.

● Asystentki rodzin w Krakowie i Warszawie pomagają osobom z niepełnosprawnościami w załatwieniu spraw urzędowych, dotarciu do urzędów i na wizyty lekarskie, zapewniają tłumaczenie w trakcie tych wizyt.

● Punkt Recepcyjny w Krakowie zapewnia tymczasowy nocleg, wyżywienie, opiekę psychologiczną, konsultacje prawne, pomoc informacyjną. Organizuje również lekcje języka polskiego. Punkt jest dostosowany do szczególnych potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

● Integracyjny Punkt Wsparcia w Warszawie dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin z Ukrainy i z Polski jest miejscem, gdzie będziemy organizować warsztaty i spotkania integracyjne, wytchnieniowe oraz edukacyjne. Punkt oferuje również konsultacje psychologiczne dla dzieci i dorosłych oraz lekcje języka polskiego.

● Program Wytchnieniowy – zapewniamy wsparcie wolontariuszy/wolontariuszek w opiece nad dzieckiem lub dorosłą osobą z niepełnosprawnością oraz organizujemy warsztaty relaksacyjne, twórcze i arteterapeutyczne dla dzieci i rodziców. Projekt działa w Warszawie, Krakowie i Poznaniu.
 

 

PODCASTY MOCY – chcąc pokazać, jakie są realia rodzin, którym pomagamy, nagraliśmy cykl Podcastów Mocy – rozmów z osobami opiekującymi się bliskim z niepełnosprawnością.

Podcasty Mocy dostępne są na Spotify: https://open.spotify.com/show/5x1eQ6WqEd7hq9SsYHd0ZO.

NEWSLETTER – 2 razy w miesiącu wysyłamy informacje o naszych aktualnych działaniach oraz ciekawe treści związane z różnymi aspektami niepełnosprawności.

Zapisy: https://www.subscribepage.com/v5x9x7.

DWUJĘZYCZNY NEWSLETTER dla osób z Ukrainy co tydzień dostarcza przydatne informacje o wsparciu dostępnym w Polsce:
https://landing.mailerlite.com/webforms/landing/y5w1g4.


Więcej informacji:
www.stowarzyszeniemudita.pl
FB: www.facebook.com/stowarzyszeniemudita
IG: www.facebook.com/stowarzyszeniemudita
mail: kontakt@stowarzyszeniemudita.pl

 

 

 

Cele Autora

Tygodniowy wypoczynek na turnusie wytchnieniowym
  • 200 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Otrzymując 200 zł miesięcznie przez cały rok, jesteśmy w stanie zapewnić jednej osobie tygodniowe wytchnienie na łonie natury podczas organizowanego przez nas turnusu!
Latające Spa dociera do czterech mam i ojców miesięcznie!
  • 800 zł miesięcznie
  • 409 zł brakuje
48%
Ta kwota pozwoli nam zorganizować aż cztery sesje wsparcia dla opiekunów i opiekunek osób z niepełnosprawnościami.
Wsparcie dla naszych wolontariuszy
  • 2 500 zł miesięcznie
  • 2 109 zł brakuje
15%
Ta kwota pozwoli nam pokryć wynagrodzenie dla specjalisty czuwający nad tym, aby nasi wolontariusze pracowali na jak najwyższym poziomie. Nasz wolontariat wytchnieniowy wypełnia lukę systemową, docierając z opieką do rodzin z całej Polski!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Stowarzyszenie Mudita już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Magdalena Franczak
Magdalena Franczak
14 zł
Weronika Puchała
Weronika Puchała
21 zł
Seweryn Siewert
Seweryn Siewert
7 zł
Kaja Krawczyk-Wnuk
Kaja Krawczyk-Wnuk
14 zł
Kinga Kobierzycka
Kinga Kobierzycka
14 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.