Stowarzyszenie Mudita. Spa dla mam

W Patronite od 12.03.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1199

Liczba Patronów: 1019

Zostań Patronem
Kup na prezent
14 patronów
308 miesięcznie
27 036 łącznie
Troszczymy się o osoby, które na co dzień bez przerwy dbają o innych. O rodziny i bliskich osób z niepełnosprawnościami. Wierzymy, każdy człowiek ma prawo do odpoczynku i relaksu. Wspieramy wytchnieniowo, psychologicznie, informacyjnie.
Dołącz do naszej czułej rewolucji!

O Autorze

WIZYTÓWKA 

Nasz pomysł narodził się jako oddolna, lokalna inicjatywa wsparcia mam dzieci z niepełnosprawnościami. Rok później powstało Stowarzyszenie Mudita. 

O co nam chodzi? O prawo do odpoczynku. 

Rodzice osób z niepełnosprawnościami i osoby wykonujące bezpłatną, domową pracę opiekuńczą często całymi miesiącami czy latami nie mogą pozwolić sobie na wytchnienie. Przez całą dobę ich energia i uwaga skupia się na opiece nad bliskimi. Chcemy pokazać, że ich widzimy, dać im chwilę dla siebie. Bo każdy ma prawo do relaksu.

Co robimy? 

1. SPA LATAJĄCE: docieramy z masażem, sesją oddechową, fryzjerem lub inną usługą kosmetyczną, a czasem z obiadem do mam i innych opiekunek, którym trudno wyjść z domu ze względu na opiekę nad dzieckiem .ub dorosłą osobą z niepełnosprawnością. W razie potrzeby zapewniamy opiekę nad bliskimi.

2. WOLONTARIAT WYTCHNIENIOWY: łączymy wolontariuszy z całej Polski z rodzinami, które potrzebują wsparcia w codziennych obowiązkach domowych albo w opiece nad dzieckiem.

3. TELEFON ZAUFANIA: prowadzimy bezpłatny telefon zaufania dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami, pod którym dyżurują psycholożki lub psychoterapeutki.

4. POSIŁKI MOCY: dowozimy uratowane przed zmarnowaniem produkty żywnościowe do rodzin, które z powodu niepełnosprawności swojej lub członka rodziny mają problemy z mobilnością i robieniem zakupów.

5. SPA W OGRODZIE: tworzymy strefy relaksu, gdzie mamy mogą odpocząć, wypić ciepłą kawę, porozmawiać, skorzystać z masażu lub innych zabiegów pielęgnacyjnych. W tym czasie dzieciom organizujemy ciekawe zajęcia i profesjonalną opiekę. 

6. GRUPY WSPARCIAprowadzimy grupy wsparcia online dla wszystkich osób zmagających się z niepełnosprawnością swoją lub swoich bliskich

7. MAMY KONTAKT: pomagamy znaleźć specjalistów z różnych dziedzin, staramy się odpowiedzieć na różne pytania i pomóc rozwiązać nawet nietypowe problemy.

8. MAMY PRAWO: udzielamy informacji w kwestiach formalnych i prawnych związanych z opieką nad osobą z niepełnosprawnością, pomagamy np. w uzyskaniu świadczenia pielęgnacyjnego czy ulgi rehabilitacyjnej.

9. WYJAZDY WYTCHNIENIOWE: organizujemy wyjazdy wakacyjne dla rodzin osób z niepełnosprawnościami, podczas których rodzice i opiekunowie mogą odetchnąć na łonie natury, a dzieci/bliscy mają zapewnioną opiekę wolontariuszy i animatorów.

Działania prowadzimy od maja 2019 roku. Przez ten czas udało nam się dotrzeć z różnego rodzaju wsparciem do ponad 400 rodzin osób z niepełnosprawnością.

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Weronika Puchała
Weronika Puchała
Próg: 14 zł
Magdalena Franczak
Magdalena Franczak
Próg: 14 zł
Anonimowy patron
Próg: 21 zł
Weronika Świsłocka
Weronika Świsłocka
Próg: 49 zł
Seweryn Siewert
Seweryn Siewert
Próg: 7 zł
Karolina Drobotowicz
Karolina Drobotowicz
Próg: 49 zł