W Patronite od 20.02.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 364

Liczba Patronów: 340

Zostań Patronem
Kup na prezent
58 patronów
1 690 miesięcznie
72 220 łącznie

Regularność i spokój

2 000 zł

miesięcznie

84%

osiągnięto

310 zł

brakuje

Bardzo chcemy nagrywać dla was regularnie. Docelowo dążymy do 2 odcinków tygodniowo, ale takim minimum jest jeden odcinek związany z tematem świadków Jehowy tygodniowo. Jak zapewne się jednak domyślacie, każde wideo zajmuje dużo czasu i pracy: czytanie i przegrzebywanie się przez czasopisma i książki, układanie konspektu, samo nagrywanie, montowanie...A wszystko to robimy albo w weekend albo w późnych godzinach nocnych.
Cała ta praca sprawia nam ogromną radość i satysfakcję, więc nie rezygnujemy, ale jeśli chcemy być regularni, to niestety musimy część tych rzeczy robić w godzinach naszej normalnej pracy odpowiednio organizując swoje zajęcia (mamy taką możliwość, ponieważ prowadzimy własną działalność).

W tej kwocie wliczamy też abonamenty za programy do obróbki wideo i dźwięku oraz różne licencje, których potrzebujemy do uzyskania pewnych muzyczek, efektów, zdjęć. itd.

Więcej Historii - wywiady z byłymi świadkami Jehowy i nie tylko

4 000 zł

miesięcznie

42%

osiągnięto

2 310 zł

brakuje

Dostajemy od was pełno wiadomości o tym, jak to było z wami. Na wiele z nich nie wiemy nawet co odpowiedzieć, a wasze przeżycia są tak poruszające, że często płaczemy czytając wasze maile. Niektórzy z was są gotowi podzielić się swoimi historiami z resztą społeczności Światusów. Takie przeżycia dodają sił innym, bo dzięki temu nie czują, że są ze swoim problemem same.
W dalszej części rozwoju kanału przewidujemy rozmowy nie tylko z byłymi Świadkami Jehowy - chcemy porozmawiać np. z księżmi, z socjologami, psychologami czy psychoterapeutami.
Dzięki takiemu wsparciu będziemy mogli pojechać na drugi koniec Polski lub nawet dalej, opłacić paliwo, nocleg i znów przeznaczyć część naszego zawodowego czasu na podróż i nagrywanie wywiadu.
Już zainwestowaliśmy cześć środków w oświetlenie i mikrofony. Chcielibyśmy by takie rozmowy były publikowane przynajmniej raz na miesiąc.

Broadcasting Światusy - odcinki fabularyzowane

7 000 zł

miesięcznie

24%

osiągnięto

5 310 zł

brakuje

Jak wygląda tydzień z życia rodziny świadków Jehowy? Jak rodzic świadek rozmawia ze swoim dzieckiem? Co mówią świadkowie, gdy...
Chcemy wyjść ze swojego mieszkania i nabrać rozmachu! Zamiast tylko opowiadać, jak to wygląda, pragniemy nagrać fabularyzowane odcinki. Jesteśmy pewni, że taka forma przekazu trafi do większej ilości ludzi a zwłaszcza do młodzieży, która jest szczególnie narażona na wstąpienie do grupy destrukcyjnej.
Do realizacji tego znów potrzeba czasu, znacznie więcej niż przy poprzednich celach. Chociażby sam scenariusz i rozpisanie zdjęć. Dodatkowo musimy w projekt zaangażować inne osoby do odgrywania pewnych ról. To także wiąże się z dodatkowymi kosztami, choćby na ich skromne gaże lub zakup sprzętu.
Mamy nadzieję, że z waszym wsparciem uda nam się zrealizować rocznie kilka / kilkanaście takich projektów.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Paweł Trela
Paweł Trela
Próg: 10 zł
Malgorzata Kajstura
Malgorzata Kajstura
Próg: 10 zł
Ewelina Chrzanowska
Ewelina Chrzanowska
Próg: 40 zł
Mateusz Wieczorek
Mateusz Wieczorek
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 30 zł