Cafe Księgarnia Tajne Komplety

W Patronite od 28.04.2017

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1398

Liczba Patronów: 1454

Zostań Patronem
5 patronów
140 miesięcznie
11 945 łącznie
Cafe Księgarnia Tajne Komplety to prawdziwa, niezależna księgarnia, a nie sklep z książkami. Selekcja księgozbioru już została dokonana - nie ma tu książek z przypadku. W Tajnych Kompletach znajdziesz tylko dobrą literaturę, świetną atmosferę i masę wydarzeń kulturalnych i pyszną kawę

O Autorze

 

Księgarnia Tajne Komplety działa od 2010 r. jako jeden z projektów Fundacji na rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza. Znajdujemy się w samym sercu Wrocławia - na Rynku przy ul. Przejście Garncarskie 2. 

 

Zachęcamy do oglądania naszego nowego vloga: Tajny Kurier - wszystkie odcinki znajdziecie w postach. Literatura, książki, sztuka, ciekawe newsy zasłyszane w naszej bazie :)

 

Więcej o nas:

Posiadamy starannie wyselekcjonowany księgozbiór. Znajdziesz u nas tylko dobrą literaturę w dobrej cenie, beletrystykę, sztukę, nauki społeczne, humanistykę, audiobooki, płyty z muzyką współczesną czy nowatorskie książeczki dla dzieci (łącznie ok. 13 000 tytułów). 

 

 

Księgarnia i działania animacyjne wokół czytelnictwa to nasze przeznaczenie. Od 2010 roku dzielnie mocujemy się z trudną materią rynku książki w Polsce. Traktujemy naszą księgarnię jak dom kultury, organizujemy szereg działań o charakterze niekomercyjnym: debaty społeczne, spotkania autorskie, panele dyskusyjne, wykłady, warsztaty, koncerty (ok. 100 wydarzeń rocznie). Dzięki Waszemu wsparciu moglibyśmy zdziałać więcej!

 

 

 

Oprócz prowadzenia wyjątkowej księgarni, wydajemy książki, głównie z poezją współczesną, jak również Magazyn Materiałów Literackich  „Cegła" łączący literaturę i design, który czasami przybiera bardzo dziwne formy (np. paszportu, magnesu na auta lub pokoju hotelowego). 

 

 

 

Nasze publikacje są doceniane przez krytyków i jurorów literackich konkursów. Autorzy rok w rok nominowani są do najważniejszych nagród literackich.

 

 

BOOK TRUCK - Mobilna Księgarnia Tajnych Kompletów

Działamy również w terenie. W 2021 roku uruchomiliśmy pierwszego w Polsce Book Trucka!

Odwiedzamy festiwale, osiedla, jeżeli masz ciekawy pomysł na nasz pojazd - kontaktuj się, najlepiej napisz do nas na profil Facebooka: https://www.facebook.com/booktrucktajnekomplety

 

 

Fundacja na rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza to również szereg działań na polu literackim. Nasze flagowe projekty, oprócz Cafe Księgarni Tajne Komplety (i księgarni filmowej w kinie Nowe Horyzonty)  to podróżujący Festiwal Literacki preTEXTY, portal gromadzący dziedzictwo kulturowe Dolnego Śląska - Dolnośląskość.plczy cykl koncertowy Tajne Koncerty 

 

Na koniec my, czyli Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza: Grzegorz Czekański, Karol Pęcherz 

 

  • Grzegorz Czekański - główny dowodzący księgarnią Tajne Komplety we Wrocławiu, redaktor, krytyk literacki i filmowy, absolwent filologii polskiej (specjalność krytyczna) na Uniwersytecie Wrocławskim. Publikował w wielu czasopismach literackich. Dwukrotnie nominowany do nagrody „Gazety Wyborczej" Warto.  Współzałożyciel Fundacji im. Tymoteusza Karpowicza. Współredaktor antologii „Rozkład jazdy. 20 lat literatury Dolnego Śląska po 1989 roku". Pomysłodawca i redaktor prowadzący projektów Dolnośląskość.pl oraz Dolny Śląsk. Pamiętam Powódź.
  • Karol Pęcherz – magister socjologii i filozofii UWr, absolwent filologii polskiej Kolegium Karkonoskiego. Współzałożyciel i redaktor naczelny Magazynu Materiałów Literackich „Cegła", autor muzyki i wideo do recytacji poetyckich Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego, Andrzeja Sosnowskiego (Chain Smokers & Andrzej Sosnowski), a także klipów wideo i prezentacji multimedialnych. Animator kultury i promotor dobrej literatury. Współorganizator festiwali literackich i dziesiątek wydarzeń literacko-artystycznych. Prezes Fundacji Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza, przy której organizuje od 2010 r. Festiwal LiterackoArtystyczny preTEXTY. Człowiek orkiestra.

Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Pio Trek
Pio Trek
Próg: 50 zł
Artur Stepien
Artur Stepien
Próg: 5 zł
Elzbieta Targonska
Elzbieta Targonska
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 30 zł
Jan Rossa
Jan Rossa
Próg: 50 zł