Teatr Młody im. Kilosa53

W Patronite od 07.09.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 695

Liczba Patronów: 644

Zostań Patronem
20 patronów
505 miesięcznie
910 łącznie
Tu powstaje internetowy teatr variété - Teatr Młody im. Kilosa53, będący próbą połączenia dwóch największych pasji patrona teatru - gier komputerowych i sztuki teatralnej! W repertuarze m.in.: retro streamowanie gier, podcasty oraz transmisje prób i spektakli Niemożliwe? Przekonaj się sam ^^

O Autorze

Prouszi Państwa! Halo miśki! Szanowni!

Jedni z was mogą kojarzyć mnie, jako Bartosza Smolenia - marzyciela odpowiadającego za stworzenie kameralnego Teatru Młodego, drudzy zaś jako Kilosa53 - roztrzepanego zagrajmera, który od dziecka umilał Wam czas nagrywając na YouTube stare gry komputerowe. I jedni i drudzy, mam nadzieję, trafili na tę stronę, bo wiedzą ile znaczą dla mnie w życiu obydwie te pasje, które uparcie próbują ze sobą godzić, a których z niezrozumiałych dla mnie przyczyn nigdy nie próbowałem połączyć. Do tej pory!


 

Jeżeli w naszym teatrze w jednym miejscu i w jednym czasie zbierało się ok. 50 widzów, czekających na show - czym różnią się oni od tych widzów, którzy zbierają się codziennie na lajwie, żeby zobaczyć jak przechodzę fajną grę? W teatrze dzieliły nas scena i widownia, na YT dzielą nas ekrany monitorów. W teatrze, śmialiście się lub rzucaliście pomidorami, na YT piszecie komentarze i wysyłacie lajki. To właśnie to cudaczne podobieństwo, i Wy drodzy widzowie - i jednej i drugiej sceny - sprawiliście, że dzisiaj wierzę w powodzenie planu, dzięki któremu powstanie pierwszy taki internetowy teatr różności, a który od tej pory będzie funkcjonował pod wymowną nazwą Teatru Młodego im. Kilosa53!

Wszystko co jest potrzebne do prawidłowego działania takiego teatru to dobry sprzęt nagrywający i przytulna miejscówka ze sceną. I jedno i drugie znajduje się już w naszym posiadaniu, jednak dysponowanie odpowiednim miejscem, wiąże się z pewnymi stałymi kosztami użytkowania. I to właśnie o to pragnę Was w pierwszej chwili poprosić.


 

Lokal, który wynajmujemy znajduje się w cudownym budynku dworcowym w Chorzowie Batorym, a który przeszedł już znaczną modernizację, dzięki czemu dziś możemy się cieszyć znajdująca się tam sceną. Przy założeniu, że wspólnymi siłami uda nam się pokrywać comiesięczny czynsz za jego użytkowanie, nic nie stanie nam na przeszkodzie by serwować Wam, Szanowni, Miśki, prouszi Państwa, content mieszczący w sobie i sztukę teatralną i youtubową, transmitowane prosto z naszej wspaniałej sceny!

 • wieczory pogadankowe na lajwach prosto z teatru,
 • występy muzyczne i karaoke z widownią online,
 • transmisje prób aktorskich i premiery spektakli na żywo,
 • podcasty i vlogi,

A w przyszłości i występy gościnne innych internetowych twórców - a wszystko to bez konieczności wychodzenia z domu i pokonywania setek kilometrów, które mogą nas dzielić! Nasz własny internetowy teatr - teatr widowni i twórców. Kto wie - może kiedy już osiągniemy ten wymarzony sukces - uda się zorganizować spektakl, gdzie główne role będą grane przez sławnych youtuberów, influencerów, czy streamerów! To byłoby coś... Coś co przy waszej pomocy naprawdę może się udać!


 

Jeżeli ktoś z Was, zdecyduje się wesprzeć ten pomysł, już teraz pragnę mu z całego serducha szczerze podziękować! Do tej pory, byłem z utrzymaniem i rozwijaniem tego miejsca sam, finansując wszystkie te remonty i usprawnienia z własnej kieszeni, ale jak sami wiecie - z niczego nie ma nic i każde źródło kiedyś wreszcie wysycha. Dzięki Wam, przyjaciele, fani, widzowie, walka o spełnienie tego marzenia trwa i dopóki będziecie, na pewno nigdy się nie poddam!

Wasz Bartosz Smoleń - Kilos53


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Piotr Sokołowski
Piotr Sokołowski
Próg: 10 zł
Kyle Evorn
Kyle Evorn
Próg: 15 zł
Kyle Evorn
Kyle Evorn
Próg: 25 zł
Miss Aglais
Miss Aglais
Próg: 10 zł
Artiom Lorenc
Artiom Lorenc
Próg: 15 zł
Daniel Antosiewicz
Daniel Antosiewicz
Próg: 25 zł