Tomasz Dziurko

W Patronite od 03.09.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1546

Liczba Patronów: 1326

Zostań Patronem
5 patronów
80 miesięcznie
520 łącznie
Programista z ponad 12-letnim doświadczeniem, trochę architekt, trochę lider zespołu, trochę rekruter techniczny w firmie tworzącej oprogramowanie. Poza tym fan piłki nożnej (Premiership!), dobrych książek oraz gier komputerowych. Prywatnie mąż oraz ojciec trzech bardzo energicznych chłopców :)

O Autorze

Jestem założycielem, głównym programistą oraz osobą prowadzącą serwis JVM Bloggers. Portal popularyzuje wiedzę tworzoną przez polskich programistów dla polskich programistów. Główne cele to:

 • stworzenie miejsca, gdzie można znaleźć wszystkie wartościowe materiały wokół Javy, JVM-a i programowania,publikowane przez polskich programistów oraz polskie firmy,

 • promowanie polskich autorów poprzez dystrybucję i ułatwienie dostępu do ich treści,

 • przesyłanie tej dawki wiedzy w cotygodniowym newsletterze zbierającym nowe wpisy z Polski oraz ciekawe artykuły ze świata IT

 

Cały projekt prowadzę po godzinach w tak zwanym wolnym czasie, który z racji pracy, trójki dzieci i całego życia rodzinnego jest dość ograniczony i po prawie 4 latach działalności JVM Bloggers stwierdziłem, że może wartość tego co robię jest na tyle wysoka, że będą osoby chętne, żeby wesprzeć finansowo tę inicjatywę, by mogła dalej działać i rozwijać się.

Pomyślałem, że:

 • fajnie by było nie opłacać domeny, grafik i innych drobnych wydatków związanych z działaniem serwisu z własnej kieszeni.

 • jeszcze fajniej byłoby móc raz na jakiś czas powiedzieć moim chłopakom "Ten projekt co tata czasem spędza nad nim wieczór albo dwa zamiast się z wami pobawić, to teraz zarobił na fajny zestaw Lego dla was", bo przecież każdy tata wie, że Lego kupujemy dzieciom, a nie sobie :)

 • a już idealnie by było, gdybym mógł raz na jakiś czas wziąć dwa dni wolnego w firmie, żeby spokojnie popracować nad jakąś większą funkcjonalnością, bo zebrana kwota mi to w sensowny sposób umożliwi

Na ile się to wszystko uda to czas pokaże. Jeśli nie spróbuję to się nigdy nie dowiem, stąd moja obecność na Patronite.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Tomek Szymanski
Tomek Szymanski
25 zł miesięcznie
Adam Warski
Adam Warski
25 zł miesięcznie
Anonimowy patron
5 zł miesięcznie
Dawid Zak
Dawid Zak
50 zł jednorazowo
Paweł Łukasik
Paweł Łukasik
50 zł jednorazowo