Tomasz Dziurko

W Patronite od 03.09.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2262

Liczba Patronów: 1846

Zostań Patronem
Kup na prezent
4 patronów
60 miesięcznie
2 200 łącznie
Programista z ponad 12-letnim doświadczeniem, trochę architekt, trochę lider zespołu, trochę rekruter techniczny w firmie tworzącej oprogramowanie. Poza tym fan piłki nożnej (Premiership!), dobrych książek oraz gier komputerowych.

Prywatnie mąż oraz ojciec trzech bardzo energicznych chłopców :)

O Autorze

Jestem założycielem, głównym programistą oraz osobą prowadzącą serwis JVM Bloggers. Portal popularyzuje wiedzę tworzoną przez polskich programistów dla polskich programistów. Główne cele to:

 • stworzenie miejsca, gdzie można znaleźć wszystkie wartościowe materiały wokół Javy, JVM-a i programowania,publikowane przez polskich programistów oraz polskie firmy,

 • promowanie polskich autorów poprzez dystrybucję i ułatwienie dostępu do ich treści,

 • przesyłanie tej dawki wiedzy w cotygodniowym newsletterze zbierającym nowe wpisy z Polski oraz ciekawe artykuły ze świata IT

 

Cały projekt prowadzę po godzinach w tak zwanym wolnym czasie, który z racji pracy, trójki dzieci i całego życia rodzinnego jest dość ograniczony i po prawie 4 latach działalności JVM Bloggers stwierdziłem, że może wartość tego co robię jest na tyle wysoka, że będą osoby chętne, żeby wesprzeć finansowo tę inicjatywę, by mogła dalej działać i rozwijać się.

Pomyślałem, że:

 • fajnie by było nie opłacać domeny, grafik i innych drobnych wydatków związanych z działaniem serwisu z własnej kieszeni.

 • jeszcze fajniej byłoby móc raz na jakiś czas powiedzieć moim chłopakom "Ten projekt co tata czasem spędza nad nim wieczór albo dwa zamiast się z wami pobawić, to teraz zarobił na fajny zestaw Lego dla was", bo przecież każdy tata wie, że Lego kupujemy dzieciom, a nie sobie :)

 • a już idealnie by było, gdybym mógł raz na jakiś czas wziąć dwa dni wolnego w firmie, żeby spokojnie popracować nad jakąś większą funkcjonalnością, bo zebrana kwota mi to w sensowny sposób umożliwi

Na ile się to wszystko uda to czas pokaże. Jeśli nie spróbuję to się nigdy nie dowiem, stąd moja obecność na Patronite.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Daniel Pokusa
Daniel Pokusa
Próg: 25 zł
Adam Warski
Adam Warski
Próg: 25 zł
Jarosław Ledzion
Jarosław Ledzion
Próg: 5 zł