Tour de Konstytucja

W Patronite od 10.01.2023

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 369

Liczba Patronów: 654

Zostań Patronem
Kup na prezent
27 patronów
1 596 miesięcznie
3 464 łącznie
Tour de Konstytucja to wydarzenie dla wszystkich z udziałem aktywistów, przedstawicieli prawa, ludzi kultury i innych liderów opinii. Ekipa Tourbusa przemierza tysiące kilometrów odwiedzając małe i większe miejscowości. Mówimy o społeczeństwie obywatelskim w oparciu o wartości konstytucyjne.

O Autorze

III edycja Tour de Konstytucja PL jest kontynuacją obywatelskiej działalności edukacyjno - informacyjnej prowadzoną od dwóch lat przez Fundację Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych.
 

Zależy nam na tym, żeby w nadchodzących wyborach każdy Obywatel Polski był świadomy swoich praw wyborczych, a co za tym idzie, możliwości kontroli wyborów z jego aktywnym udziałem. Chcemy, aby każdy z nas, bez względu na poglądy polityczne, otrzymał szczegółowe i wyczerpujące odpowiedzi na pytania dotyczące mechanizmu wyborczego.

Naszym celem jest dotarcie do możliwie najszerszej grupy osób posiadających prawo wyborcze, ale nie tylko. Dzisiejsi młodzi obywatele, którzy nie ukończyli 18 roku życia także, albo w szczególności, potrzebują konkretnych informacji opartych na prawie zapisanym w Konstytucji RP. Nasz projekt jest apartyjny i ponad podziałami politycznymi.

 


Dokładamy wszelkich starań, działamy, aby:
▶przybliżać społeczeństwu doniosłość ustawy zasadniczej

▶wspierać rozwój społeczeństwa obywatelskiego działającego w oparciu o wartości demokratyczne
▶propagować wiedzę o prawach i wolnościach obywatelskich
▶propagować wiedzę o powiązaniu praw i wolności zagwarantowanych w Konstytucji z Kartą Prawach Podstawowych UE
▶upowszechniać ideę wolontariatu.

Projekt Tour De Konstytucja wyjedzie kolejny raz w Polskę, a do jego wsparcia  przyłączyło się wiele znanych i lubianych osób. Dziś chcemy zaprosić każdego z Was do współtworzenia tego wyjątkowego i jakże ważnego projektu. Postaramy dotrzeć się do jak największej ilości miejsc, spotkać się z wieloma osobami.
Każdy, niezależnie od lokalizacji, poglądów, wieku, może stać się Patronem i razem z nami realizować nasze najważniejsze cele:
▶Edukacja na rzecz rozwoju demokracji i ochrony praw człowieka
▶Działania na rzecz integracji społeczeństw krajów skupionych w ramach Unii Europejskiej
▶Praca na rzecz udziału Polski w umacnianiu europejskiej jedności, stanowiącej istotny warunek polskiej wolności i niepodległości.

Dlaczego jesteśmy na Patronite?

Tour de Konstytucja w liczbach
Nie stajemy w miejscu i nie tracimy rozpędu, działamy z coraz większym rozmachem:
▶W 2021r. odwiedziliśmy 84 miejscowości, pokonaliśmy aż 8.640 km. Mieszkańcy odwiedzanych miast i miasteczek w Polsce ze spotkań zabrali 13 tys. egzemplarzy Konstytucji i 12 tys. tysięcy informatorów, 8 tys. mini broszurek.
▶Rok 2022 i II edycja to m.in. 87 dni w trasie, 12 tys. przejechanych kilometrów, 90 debat, 14 tys. rozdanych egzemplarzy Konstytucji, 24 tys. ulotek, prawie 7 tys. materiałów promocyjnych (więcej informacji o ubiegłorocznej edycji - tutaj)
Spotkaniom towarzyszą fantastyczne wyjątkowe wydarzenia, takie jak rozmowy z niezwykłymi ludźmi, koncerty, pikniki, quizy, atrakcje dla starszych, młodszych i najmłodszych.

 

 

Tour de Konstytucja to również inne liczby, te które oznaczają nasze koszty, a plany mamy naprawdę duże. W 2023 roku ruszy III edycja Tour de Konstytucja PL z hasłem #GŁOSUJĘnaPolskę. Chcemy przejechać jeszcze więcej kilometrów, zaprosić wyjątkowych prelegentów, gości, mówić o Konstytucji, demokracji i wolności.

Od 2019 r mamy osobowość prawną, dzięki czemu możemy starać się o fundusze na inicjatywy obywatelskie i uzyskiwać wsparcie w postaci honorowych patronatów cenionych instytucji i ich przedstawicieli. Przede wszystkim jednak chcemy zaprosić do naszego projektu Was – Patronki i Patronów. Wasze wsparcie to wiatr w żagle i realna możliwość dalszego działania, spotkań na Przystankach na Żądanie, debat.
Nawet jeśli nie możesz wyruszyć z nami w trasę, Twoja aktywna obecność w social mediach, dobre słowa w komentarzach, wirtualna podróż i każda złotówka przełożą się na wymierne efekty.

Zaufało nam i udzieliło wsparcia wiele wspaniałych osób m.in. Dymna Anna, Wajrak Adam, Agnieszka Czekańska, Chróścik Włodzimierz, Chyra Andrzej, Dancewicz Renata, Dancewicz Renata, Dowgird Krzysztof, Ejchart-Dubois Maria, Holland Agnieszka, Janda Krystyna, Januszkiewicz Marcin, Kalinowski Grzegorz, Kasia Katarzyna, Łętowska Ewa, Łukaszewicz Olgierd, Markowski Grzegorz, Matczak Marcin, Oczkoś Mirosław, Owsiak Jurek, Peszek Jan, Piasecki Krzysztof, Przedpełska-Trzeciakowska Anna, Przywara Danuta, Radziwiłowicz Jerzy, Rutkowski Rafał, Sadurski Wojciech, Safjan Marek, Seweryn Andrzej, Seweryn Maria, Siedlecka Ewa, Skiba Krzysztof, Stuhr Maciej, Traczyk-Stawska Wanda, Tuleja Igor, Turski Marian, Urbaniak Michał, Wierzbicki Alfred, Woźniak Tadeusz, Wygnański Kuba, Wyrzykowski Mirosław, Zelt Piotr, Żuk-Opalski Józef. 

Dołączając do grona naszych Patronek/Patronów stajesz się integralną częścią wyjątkowego projektu obywatelskiego, który kompleksowo działa na rzecz rozwoju demokracji w Polsce. Wagę naszych działań dostrzegła także Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova, która chwaląc projekt wskazała na potrzebę wprowadzenia podobnych inicjatyw w każdym państwie Unii Europejskiej. Tylko wspólnymi siłami możemy umocnić demokrację i zaszczepić jej wartości młodemu pokoleniu. Wierzymy, że poprzez edukację wzmacniamy świadomość w zakresie praw obywatelskich i praw człowieka. Zatem powiedzenie "wszystkie ręce na pokład" nabiera w obecnej sytuacji szczególnej wagi. W naszych działaniach kierujemy się słowami naszego Mistrza Henryka Wujca "Nigdy nie jest tak, że nie mamy żadnego wpływu. Nawet jak czuję się bezradny czy bezsilny, to nigdy nie usprawiedliwia tego, żebym nic nie robił!"


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Stanisław Rok
Stanisław Rok
Próg: 50 zł
Mateusz Brzózka
Mateusz Brzózka
Próg: 18 zł
Elżbieta Czerepowicka
Elżbieta Czerepowicka
Próg: 10 zł
Kinga Dagmara Siadlak
Kinga Dagmara Siadlak
Próg: 50 zł
Małgorzata Waschto
Małgorzata Waschto
Próg: 18 zł
Julia  Janicka
Julia Janicka
Próg: 150 zł