Transfer Dobra TV - Wojtek Juszkiewicz

W Patronite od 17.03.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1424

liczba Patronów: 710

7 patronów
27 zł miesięcznie
78 zł łącznie
Dobro jest w nas i nas otacza. Można nim trafić do innych tym łatwiej, im bardziej wprawiamy je w ruch. Transfer Dobra TV właśnie taki ma cel. Rozmawiamy o dobrych praktykach z osobami, które potrzebują i które dają dobro. Dobro materialne, intelektualne, duchowe, psychiczne, emocjonalne... każde!

O Autorze

Cześć, nazywam się Wojtek Juszkiewicz i do niedawna myślałem, że największą moją pasją jest kreacja wizualna. Okazało się jednak, że dużo więcej satysfakcji sprawia mi uśmiech ludzi, którym pomogłem. Kilka tygodni temu podjąłem wyzwanie stworzenia telewizyjnego programu online o różnych formach wpływania na zdrowie człowieka i planety. Projekt wciąż raczkuje i potyka się na każdym kroku, ale od razu wstaje z nowym doświadczeniem i idzie dalej naprzód. Cały progres od zarania można prześledzić na stronie facebook'owej Transfer Dobra TV - Wojtek Juszkiewicz.

Głównym założeniem formy jest transmisja wyłącznie materiałów prezentowanych na żywo. Nic się tu nie ukryje, bo też nie ma co kryć, gdy ma się dobre intencje. Treść to na razie przede wszystkim rozmowy z ludźmi, którzy potrzebują pomocy innych. Osoby niepełnosprawne od urodzenia lub w wyniku chorób lub wypadków. Rodzice dzieci z takimi problemami. Są też tacy, którzy stoją po drugiej stronie i robią, co mogą, by nieść pomoc na własne sposoby. Zacząłem też cykl Kuchnia Kryzysowa, w którym pokazuję, jak w zdrowiu zaadaptować się do coraz trudniejszej kondycji klimatycznej.

Pomysły wychodzą z mojej głowy, zaangażowanie z serca, a realizacją zajmuję się własnymi rękami. Na razie, bo w planie jest stworzenie zespołu, który wspólnie podniesie ten projekt na wyższy poziom. Zaprzągłem do działania sprzęt, który już miałem i zainwestowałem dodatkowo parę stówek w tanie niezbędniki, a oświetlenie buduję z lamp domowych. Efekt jest znośny, bo nie brakuje mi pomysłów na wykorzystanie dostępnych narzędzi. Dzięki temu już da się w miarę słuchać i patrzeć na to, co tworzę.

Kuchnia Kryzysowa od kuchni

Mam już za sobą trochę transferu dobra w sferze zdrowia fizycznego, a w planach mam też rozszerzenie działań na dobro psychiczne, na które spory wpływ ma obcowanie ze sztuką. Będzie to dla mnie o tyle łatwe, że wśród artystów spędziłem całą młodość i większość dorosłego życia. Kolejnym obszarem będzie dobro intelektualne, za które uważam rozwój osobisty. Tu też ostatnio dość mocno jestem zaangażowany i znam już sporo ludzi dających konkretny przekaz informacji budzących wewnętrzne potencjały.

Jak więc widzisz, dobro materialne, które przekażesz, przekształci się i wróci do Ciebie oraz pozostałych widzów w wielu innych formach. Na co więc czekasz, Patronie?

Transferuj to dobro! :D

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Najnowsi Patroni