Avatar użytkownika

Ucieczka z Arkham

15
patronów
340 
miesięcznie
34 579 
łącznie
15
patronów
340 zł 34 579 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
13 zł miesięcznie
Mroczna Koza z Lasu ma tysiące młodych. Większość z nich jest potworna, ale wśród nas znajdują się istoty, które oddają cześć Mrocznej Matce, ukrywając się wśród ludzi...

Dołączając do tego progu zyskasz szybszy dostęp do wszystkich naszych materiałów na YouTube, specjalny kącik dla Patronów na Discordzie, możliwość głosowania na losowe spotkania i wypadki dla graczy mojej kampanii Modern. Uzyskasz podsumowanie miesiąca z zaznaczeniem kiedy i co udało nam się osiągnąć w ostatnim czasie.
Obrazek progu
25 zł miesięcznie
Kult Dagona pochodzi z Mezopotamii i podobno przetrwał w ukryciu upadek tego państwa. Jego kultyści są rozsiani po całym świecie. Co więcej, mówi się, że ich Bóg - Władca Mórz, zsyła im powodzenie oraz dobrobyt.

Dołączając do tego progu dostaniesz wszystko z progu wyżej, plus dostęp do Szatanowych notatek z sesji. Dodatkowo będziesz mieć możliwość głosowania na temat następnego odcinka Biedackich Analiz RPGowo Filmowych (BARF). Raz w miesiącu 4 losowych śmiałków z tego progu zagrają epicki jednostrzał. Z losowania będą wyjęte osoby, które grają u Szatana na stałe oraz osoby, które grały w poprzednich miesiącach. W przypadku "zamknięcia" kolejki, następuje reset, by znów mieć szansę na sesje.
Obrazek progu
50 zł miesięcznie
Yog-Sothoth to Klucz i Brama, droga do poznania tajemnic wszechświata i tajemnic magicznych. Czczony jest przez Adeptów Magii, których obdarza wieloma darami, m.in. możliwością widzenia poza zwykłymi światami.

Dołączając do Adeptów Yog-Sothotha otrzymasz wszystkie nagrody z poprzednich progów, a oprócz tego wejście na dyżur autorski, gdzie raz w tygodniu Szatan będzie czekał na Twoje prace i scenariusze, oceni je i/lub pomoże skonstruować coś nowego. Raz na trzy miesiące dostaniesz rozbudowany i gotowy do rozegrania scenariusz.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Ucieczka z Arkham w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Ucieczka z Arkham to ambitny projekt, mający na celu przybliżyć szerszej publiczności tematykę horroru, głównie poprzez gry RPG, ale również filmy i inne dzieła popkulturowe. Prowadzący - Szatan, organizuje sesje, pisze recenzje, nagrywa filmy na Youtube i ciągle poszerza swoje kwalifikacje.

Cześć!

Ja nazywam się Szatan, a to jest Ucieczka z Arkham... TWOJA Ucieczka z Arkham. Te wszystkie sny i koszmary które miałeś... Przecież doskonale wiesz, że są czymś więcej niż tylko snami, prawda? Ile razy budziłeś się nie wiedząc, gdzie kończy się sen a zaczyna rzeczywistość? Ile razy patrzyłeś na świat i stwierdzałeś, że to wszystko tandetne... Sztuczne... Nierzeczywiste. Że to tylko przykrywka, nieumiejętna kopia prawdziwego świata. No właśnie. To dlatego, że nigdy nie uciekłeś. Nie tak naprawdę. Białe ściany i krzyki - to jest Twoja prawda. Chodź ze mną, a pokażę Ci rzeczywistość o jakiej nie śniłeś...

A tak naprawdę: jestem Szatan i zajmuje się szeroko rozumianą popkulturą. Na ten moment skupiam się na grach RPG z cyklu Zew Cthulhu. Jestem również partnerem Black Monk Games. Projekt "Ucieczka z Arkham" powstał około pięciu lat temu. Początkowo miał być kanałem skupiającym się na escapreroomach i ich recenzjach, grach związanych z Cthulhu z lekką domieszką Popkultury. Zawiesiłem to na jakiś czas, by przemyśleć od nowa założenia. Wróciłem do tych planów w marcu zeszłego roku z nowymi pomysłami i od września 2019 zacząłem działać na pełnych obrotach. Wtedy też podjąłem decyzje o powrocie z wygnania do Polski, i wzięciu się za kanał z nowym zapasem sił. Od grudnia 2019 poświęcam czas tylko Ucieczce z Arkham.

Pomimo ograniczonego czasu i budżetu, w ciągu ostatniego roku działalności udało nam się zorganizować kilka konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, w tym Inktober, w którym udział wzięło wielu utalentowanych artystów. W lutym 2020 zorganizowaliśmy Arkhamfest: Szczecin - czyli imprezę, w trakcie której przez niezwykłych gości zostały wygłoszone prelekcje na tematy związane z twórczością Lovecrafta. W trakcie eventu zorganizowaliśmy również konkurs na opisanie nieopisywalnego potwora. Nagrody zasponsorowali Black Monk Games, Q-Workshop oraz Zgrozy. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania. Imprezę zakończyliśmy sesjami RPG, na podstawie scenariusza przygotowanego przez nas specjalnie na Arkhamfest.

rzeczy zasponsorowane przez dotacje Dzięki wsparciu fanów udało nam się wydrukować wlepy, przypinki, karty postaci oraz plakaty na Arkhamfest: Szczecin
Projekt karty: Emilian "Groshu" Łukasiewicz, Projekt plakatu: "Fudi"

 

 


PATRONITE 

Odkąd wróciłem do Polski poświęcam niemal cały dostępny mój czas Ucieczce. Jednak czas i zaangażowanie to nie wszystko. Narzędzia, z których korzystam - kosztują. Opłacenie Whereby, bota muzycznego, który jest stabilny, produkcja kolejnych rzeczy związanych z Ucieczką, plakaty na imprezy, wyjazdy, dojazdy... Wszystko to generuje koszty, które pokrywałem przez ten czas w większości z własnej kieszeni. Dzięki jednorazowym donate udało się zbić wydatki wielu z tych projektów do niższego poziomu lub nawet je w większości pokryć. Ale jestem człowiekiem, który pełny jest nowych i ekscytujących pomysłów. Echo pierwszego Arkhamfest nie przebrzmiało, a już zastanawiam gdzie zorganizować drugą tegoroczną edycje.  O Patronite myślałem wcześniej, wielokrotnie. Powtarzałem sobie wiele razy, że jeszcze nie czas. Że muszę zbudować większą społeczność. Prawda jest jednak taka... Że mam najlepszą społeczność na świecie. I to już teraz. Discord z którego korzystam by komunikować się z wami, z moimi fanami jest wiecznie żywy. I po wielu namowach od wielu z was, zdecydowałem się na ten krok.

 

Sesja rozegrana z osobami z naszego kanału Discord. Wigilijne sesje to już nasz mała tradycja.

 

Podstawowe założenie Ucieczki to to, że jest i będzie darmowa. Nie lubię reklam na YT, nie lubię płatnych promocji i piania na temat produktów z tego powodu, że je dostałem lub mi za to zapłacono. Chce, żeby przestrzeń jaką tworzę była otwarta i przyjemna, pozbawiona płatnych reklam i promocji.  Dzięki WASZEMU wsparciu jest to możliwe. Pomimo tego, że jest nas niewiele, stanowimy razem siłę, którą już przy kilku okazjach pokazaliśmy. Pomogliście ufundować Arkhamfest. Pomogliście mi zdobyć operatora internetowego. Pomogliście mi użyczając Wasze narzędzia, czas i środki. Wiem, że w takiej społeczności mogę się zwrócić każdego z Was i otrzymam pomoc w takiej formie, w jakiej możecie ją przekazać.  Dzięki Patronite będę miał lepszą możliwość długodystansowego planowania, wyraźne zaznaczenia gdzie są granice i ile środków dzięki Wam mogę przeznaczyć na rozwój. Jest to niezwykle ważne. Będę wiedział, kiedy mogę sobie dzięki Wam pozwolić na nową kamerę, kiedy należy ogłosić nowy Arkhamfest i kiedy zacząć rozglądać się za drukarnią. 


Prelekcja wygłoszona przez Szatana w ramach mini konwentu.

 


PRZYSZŁOŚĆ

Mam bardzo duże i rozbudowane plany dotyczące kanału oraz wyraźną wizję, którą chce wprowadzić. Jednak dojście tam zajmie mi dużo, dużo czasu. Problemem jest sprzęt oraz owy czas. Jedno mogę kupić, drugiego nie. Dzięki Wam w przyszłości będę w stanie realizować coraz większe projekty.

Na ten moment musi jednak nastąpić upgrade techniczny. 

Mój laptop ledwo zipie, wymiana go na zwykły komputer stacjonarny pozwoli mi zaoszczędzić czas jaki spędzam patrząc się na pasek postępu podczas poprawy audio. 

Przestrzeń dyskowa to kolejna rzecz, która jest mi niezbędna. Bez niej nie będę w stanie robić backupu, więc przy awarii serwisu stracę materiały. Jeśli zastanawiacie się jaka jest szansa, to wbrew pozorom całkiem spora. Ostatnio Streamelements stracił całą bazę danych związanych z punktami lojalnościowymi. Dzięki temu, że dysponowaliśmy własnymi raportami, mogliśmy przywrócić widzom mniej więcej taki stan punktów lojalnościowych jakie mieli. 

Już od jakiegoś czasu współpracuje z Oni On i Gry, tworzymy razem wiele cudownych rzeczy, a nadejdzie jeszcze więcej. 

Tak samo współpracuje blisko z Żuławem. Tworzymy razem podcasty. 

W przyszłości chciałbym także stworzyć fabularyzowany podcast "Radio Arkham" lub "Dzień dobry Arkham" jednak ilość czasu jaka jest na to potrzebna, sprawił, że na razie projekt został przełożony. 

Planuje organizować Arkhamfest dwa razy do roku. W pierwszym kwartale w Szczecinie, który jest najbliżej mojego miejsca zamieszkania i z którym się czuje najbardziej związany, a w ostatnim kwartale w jednym większych miast w Polsce. Szczeciński Arkhamfest już się odbył, czekamy na relacje fotografa oraz zaproszonych gości. 

Poświęcam Ucieczce tyle czasu ile tylko mogę. Spełniam swoje małe cele i ambicje życiowe. To wszystko dzięki wam. Dziękuje bardzo. 

Mam nadzieję, że widzimy się już niedługo. 

Wasz

Szatan

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Ucieczka z Arkham w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Ulepszenie Ucieczki
  • 500 zł miesięcznie
  • 160 zł brakuje
68%
Za takie wsparcie mogę już zacząć coś ulepszać! Na pierwszy ogień pójdzie komputer. Stary ogranicza mnie czasowo renderując 1.5 h materiału w 4h. Zmiana komputera i powolne ulepszanie sprzętu pozwoli mi dostarczać wam treści szybciej i w lepszej jakości
Pół Etatu
  • 2 000 zł miesięcznie
  • 1 660 zł brakuje
17%
Dobrze, tu w grę wchodzą wieksze pieniądze, więc oprócz progów trzeba dać coś od siebie. Jeśli osiągniemy taki próg wsparcia, przyspieszę pracę nad fabularyzowanym podcastem "Radio Arkham" oraz zacznę szykować scenariusze do wydania. Zajmie mi to masę pracy, ale postaram się robić to w ten sposób, by nigdy w tym wszystkim nie zapomnieć o patronach!
Pełen Etat
  • 4 000 zł miesięcznie
  • 3 660 zł brakuje
8%
Nawet nie ośmielam się marzyć o tym, by osiągnąć taki cel. Wiecie co to by oznaczało? Gdybyśmy sięgnęli tego progu, mógłbym się stać całkowicie samowystarczalną maszynką erpegowo popkulturową (wiecie, że w słowie popkultura jest słowo kult?) To oznacza nie tylko "Radio Arkham" i nową jakość Ucieczki. To oznacza, że będę mógł poświęcić więcej czasu dla Was, a co za tym idzie spełniać się jako twórca.
Utrzymanie Ucieczki
  • 250 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Może to wydawać się zbyt wiele, ale podstawowe wydatki na ucieczkę to 250 zł. Wliczam to serwis na którym gramy, bota muzycznego oraz rachunek za internet.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Ucieczka z Arkham już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Łukasz Szczęszek
Łukasz Szczęszek
25 zł
Tomasz Zając
Tomasz Zając
25 zł
Marta Gaca
Marta Gaca
25 zł
soltys
soltys
13 zł
Filip Pe
Filip Pe
25 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.