ultizone.pl

W Patronite od 02.11.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
210 łącznie
Pasja do ultimate frisbee oraz wszystkiego co z nim związane. Chcemy żeby Polska usłyszała o wyjątkowym sporcie nowej generacji. Tworzymy portal internetowy, a w nim wiadomości, relacje, poradniki i wszystko co związane z ultimate w Polsce i na świecie. Sprawdź nas na www.ultizone.pl

O Autorze

Witaj!!!

Mamy rok 2018. Czy wiesz, że w Polsce od ponad 10 lat rozwija się nowy wyjątkowy sport, który jest jedyny w swoim rodzaju? Jego unikatowość to wiele rzeczy, ale najważniejsze są dwie: plastikowy dysk (zwany frisbee) oraz specjalny kodeks "Spirit of the Game", który pozwala wykluczyć sędziego, a zaimplementować wiele interpersonalnych zależności boiskowych jak np. bycie fair, dyskusja z szacunkiem, czy pozytywne nastawienie. Witaj w świecie ultimate frisbee!!! 

Obecnie na świecie ultimate jest jedną z najszybciej rozwijających się dyscyplin. Szacuje się, że sport uprawia regularnie i okazjonalnie około 7 milionów osób. W 2015 roku Międzynarodowy Komitet Olimpijski uznał w pełni ultimate frisbee jako ogólnoświatową dyscyplinę sportową, a to oznacza, że ultimate będzie dyscypliną olimpijską! 

Czy wiesz, że w Polsce od wielu lat rozgrywane są Mistrzostwa Polski, a także organizowane są Kadry Narodowe, które regularnie występują na imprezach najwyższej rangi jak choćby Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy czy The World Games w 2017 roku? 

Czy wiesz, że Mistrzostwa Polski rozgrywane są w trzech kategoriach: męskiej, żeńskiej i mieszanej, a w Polsce aktywnie działa już prawie 50 drużyn?

Czy wiesz, że dzięki społecznej pracy wielu pasjonatów rozgrywki na szczeblu mistrzowskim są również organizowane dla juniorów, a w szkołach coraz częściej pojawiają się trenerzy, którzy pokazują najmłodszym ultimate oraz to jakie cudowne wartości niesie za sobą ten sport? 

Czy wiesz, że Polska ma spore sukcesy na klubowej arenie Europy jak choćby Mistrzostwo Europy w 2015r wywalczone przez drużynę Grandmaster Flash z Warszawy, a także brązowy medal dla żeńskiej drużyny Troubles w roku 2018? 

Pewnie do tej pory myślałeś: - Frisbee ?? To coś z psami...? 


ultizoneChcemy to zmienić!

Chcemy aby Polska dowiedziała się o fenomenalnym sporcie! 

Chcemy aby w naszym kraju rozwijała się unikatowa dyscyplina, która łączy w sobie niebywałą atletyczność i zasady fair play! 

Pragniemy aby każdy miał dostęp do najnowszych informacji, materiałów naukowych, nowinek i ciekawych projektów oraz wszystkiego co związane z naszym ukochanym sportem! 

Jesteśmy ultizone.pl, a Ty właśnie masz szansę pomóc rozwijać sport nowej generacji! Poznaj nas i zakochaj się w ultimate! 

Zawodnik ze Szwajcarii rzuca pulla | foto: W. HolnickiPortal ultizone.pl od początku jest tworzony przede wszystkim z ogromną pasją do sportu ultimate frisbee. Twórcami są doświadczeni zawodnicy, reprezentanci Polski na wielu imprezach najwyższej rangi, a także trenerzy kadr nardowych, którzy od początku swojej działalności pragną szerzyć i rozwijać ultimate  w Polsce. To miejsce  informacji, porad, materiałów szkoleniowych, filmów video i wielu innych, których głównym celem jest rozwój dyscypliny w kraju, uświadomienie społeczeństwa o nowym wyjątkowym sporcie, a także przekazywanie tego co ważne ze świata ultimate w Polsce i nie tylko. Przez rok udało nam się zebrać społeczność ludzi, którzy doceniają naszą wolontaryjną pracę na rzecz rozwoju tego sportu. Cieszymy się i motywujemy każdą pochwałą i feedbackiem, który dostajemy od naszych użytkowników.

Pola do popisu jest dużo więcej, a my zmotywowani chcemy dostarczać Wam coraz to nowszych treści. Możecie stać się częścią naszej społeczności i pomóc nam w rozwoju niszowej dyscypliny, której piękno polega na sportowym rozwoju i kształceniu atletyczności w połączeniu z zasadami "Spirit of the game", czyli kodeksu który w krótkim rozwinięciu ma za zadanie wyłączyć sędziów, a włączyć szacunek do przeciwnika, pozytywne nastawienie i zasady fair play na najwyższym możliwym poziomie zawodniczym. 


Poznajcie nas i dowiedzcie się więcej na:

 www.ultizone.pl

Do tej pory:

 • stworzyliśmy stronę www z aktualnymi informacjami i wiadomościami ze świata ultimate, a także z poradami i artykułami o tym co ważne. Na bieżąco zapełniamy ją newsami i tym co dzieje się w polskim i zagranicznym ultimate.
 • założyliśmy kanał na youtube, na którym znajdziecie ciekawe materiały, relacje czy wywiady;
 • prowadzimy strony w mediach społecznościowych takich jak facebook czy instagram by docierać do jak największej grupy odbiorców.
 • relacjonowaliśmy różnej maści zawody krajowe i zagraniczne, uwieczniając je w artykułach, fotografiach czy filmach video. 
 • pomogliśmy w organizacji i promocji turniejów i wydarzeń związanych z ultimate frisbee.
 • cały czas uczymy się, działamy i pragniemy żeby o naszej pasji dowiedziało się jak najwięcej osób.

Wolontaryjna praca często jednak nie pozwala nam na realizację naszych nowych pomysłów,  rozwojowych projektów, a przede wszystkim na pełne skupienie się na tym co kochamy.

W Polsce ultimate jeszcze raczkuje, a co za tym idzie bardzo ciężko jest w pełni oddać się temu co nakręca nas do działania. Przegrywamy z codziennymi problemami jak dodatkowa praca, rachunki czy brak sprzętu do realizacji celów. Brakuje wsparcia ze strony organizacji, podmiotów czy ludzi, którzy po prostu jeszcze o nas nie wiedzą. Wierzymy, że to jednak początek, a początki bywają trudne.

Dlatego postanowiliśmy założyć konto w serwisie patronite.pl i spróbować zdobyć Wasze zaufanie i pomoc na rozwój naszego portalu. Jesteśmy przekonani, że dzięki Waszej pomocy wzniesiemy ultimate na wyższy poziom, a o dyscyplinie zacznie dowiadywać się więcej osób dzięki czemu naturalnie rozwiniemy nas i nasz sport. Mamy bardzo dużo pomysłów jak na przykład: 

 • stworzenie jeszcze większej interaktywnej platformy dla wszystkich użytkowników z kompletną bazą informacji, wiadomości, i wiedzy dzięki której ultimate zagości w nowych miejscach w Polsce. 
 • zdobycie sprzętu do realizacji zadań jak np: filmy/poradniki, fotografie, wywiady, podcasty czy choćby opłaty serwerowe do dalszego rozwoju.
 • organizowanie warsztatów i projektów plenerowych.
 • wyjazdy i informacje z pierwszej ręki z ważnych wydarzeń. 
 • założenie tematycznego i funkcjonalnego forum na, którym każdy będzie mógł znaleźć ważne informacje. 
 • scalanie polskiej sceny i współpraca na rzecz rozwoju.
 • wiele innych.

Posiadamy kompletną wiedzę dzięki której możemy uczyć innych. Mamy ambicje do tego by zarażać coraz to nowsze osoby i podmioty. Chcemy dawać Wam bieżący kontent i realizować plany którymi wypchane są nasze głowy. Potrzebujemy Waszej pomocy. Razem możemy sprawić, że na boiskach pojawi się plastikowy dysk, a między zawodnikami zdrowa rywalizacja sportowa. 


Co to jest ultimate frisbee? 

1. To drużynowy sport w którym zamiast piłki używamy plastikowego dysku o wadze 175 gramów. Głównie rozgrywany jest na trawie ale występują również odmiana halowa i plażowa. Żeby lepiej poznać o co dokładnie chodzi i jak grać już teraz zachęcamy Cię do obejrzenia krótkiego i kompletnego video tutoriala naszego autorstwa. Bardzo fajnie wiele rzeczy wyjaśnia również animacja którą znajdziecie klikając w ten link.

 


2. To sport w którym zawodnicy nie potrzebują sędziego, a cała gra opiera się na kodeksie "Spirit of the Game". Zawodnicy są odpowiedzialni na boisku za znajomość zasad, granie fair, odpowiednią komunikację czy pozytywne nastawienie i samokontrolę. Każda drużyna po meczach ocenia przeciwnika pod kątem tych głównych zasad. Na turniejach i ligach za Spirit of the Game przyznawane są nagrody, które są tak samo ważne jak sportowa wygrana.


3. To wyjątkowa społeczność ciekawych i pozytywnych ludzi. Prawdziwych atletów i rekreacyjnych amatorów. Wszystkich jednak łączy jedna wspaniała cecha - otwartość! Tu każdy pomoże, doradzi i chętnie porozmawia z Tobą po meczu czy treningu. Nie ma barier, a rywalizować i dobrze się bawić może absolutnie każdy! Żeby zacząć wystarczy dosłownie dysk i paru znajomych. Spróbuj, a nie pożałujesz :)

 


4. To mistrzostwa, turnieje, ligi czy imprezy. Od kilku lat ultimate to również media, które widząc potencjał dyscypliny coraz częściej i chętniej transmitują mecze na różnych szczeblach, również w Polsce (zobacz relacje Polsatu sport). To również coraz to nowsze firmy, które dołączają do społeczności widząc stale powiększające się szansę promocji i rozwoju. 


Już teraz możesz dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju tej dyscypliny. 

Wspomóż nas nie uszczuplając swojego portfela. Rozwijaj z nami informacyjną i edukacyjną platformę ultizone.pl. Dzięki Twojemu wsparciu już niedługo ultimate może: 

- na stałe wejść do szkół (zawody, ligi) 

- zagościć na Akademickich Mistrzostwach Polski 

- mieć swój związek i ogólnopolską ligę, a co za tym idzie wsparcie Ministerstwa Sportu 

- dotrzeć do większej liczby osób co automatycznie zwiększy świadomość o naszej dyscyplinie

- cieszyć się dużym zainteresowaniem na Mistrzostwach Polski i wszystkich ważnych imprezach

- rozwijać się w szybszym tempie i zwiększać swój potencjał, a także konkurować z "oklepanymi" sportami. 

- i dużo więcej co w przypadku niszowego sportu jest bardzo możliwe i wykonalne. 


Z całego serca dziękujemy za każdą pomoc i wsparcie naszego projektu. Nasze wyrazy uznania są nie do opisania. Jako raczkujący projekt mamy dla Ciebie różne ciekawe upominki, które choć w minimalnym stopniu mogą wyrazić naszą wdzięczność. Sprawdź więc nasze progi i wybierz satysfakcjonującą Cię opcję. 

Z przyjemnością odpowiemy na każde Twoje pytanie. Zachęcamy do kontaktu z nami: 

E-mail: ultizonepl@gmail.com  

Tel: 723911554 (Łukasz) lub 574304376 (Andrzej)

Pozdrawiamy - zespół UltiZone.pl :) 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Grzegorz Dobranowski
Grzegorz Dobranowski
Próg: 20 zł
Daga Łach
Daga Łach
Próg: 20 zł
Grażyna Łach
Grażyna Łach
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł