Velomapa.pl

W Patronite od 12.09.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1772

Liczba Patronów: 1104

Zostań Patronem
Kup na prezent
13 patronów
145 miesięcznie
1 370 łącznie
Velomapa powstała z pasji i potrzeby. Szlaki rowerowe, trasy społeczności, podjazdy i zawody, miejsca przyjazne rowerzystom - w końcu wszystko można znaleźć w jednym miejscu. Teraz tworzycie ją Wy - społeczność - dodając zdjęcia, opinie, trasy, a my... dostarczamy nowe możliwości i inspiracje. :)

O Autorze

Cześć! Miło, że wjechałeś/aś!

Tu Kacper Goliński i Mateusz Chabros. Tworzymy dla Was Velomapa.pl - portal z interaktywną mapą szlaków, podjazdów i imprez rowerowych oraz mapą Miejsc Przyjaznych Rowerzystom, który już od ponad dwóch lat wspiera planowanie Waszych rowerowych wycieczek, znajdowanie zawodów i wyszukiwanie podjazdów.

Przyszedł moment, w którym zdecydowaliśmy o założeniu swojego Patronite. Dlaczego?

Często pytaliście, jak nas wspierać. Proponowaliście różne zrzutki, np. na aplikację, a nawet zakup domeny. Twierdziliśmy jednak, że po Waszą pomoc zwrócimy się dopiero, gdy będziemy mogli w rzeczywiście efektywny sposób z niej skorzystać. Dziś stoimy przed ambitnymi planami i chcemy dać Wam możliwość pomocy w ich realizacji. 

Velomapa to już wielka społeczność rowerowa. Wierzymy, że każdy z nas jest po trochę twórcą tego portalu, dodając zdjęcie, zawody, trasę, opinię czy po prostu zostawiając komentarz na Facebooku. Jeśli portal kiedyś Ci pomógł, poświęć chwilę, żeby przeczytać to, co chcielibyśmy Ci przekazać. To dla nas ważne, tak jak każdy znak od Was, że nasza praca nad tym projektem ma sens.

Skąd wyruszyliśmy - czyli kim jesteśmy?

Gdzie zaczyna się nasza historia? Być może już w latach 90., kiedy Kacper po raz pierwszy zakręcił pedałami. Być może, gdy Mateusz w wieku 4 lat ruszył sam przed siebie na małym czerwonym rowerku, zadziwiając rodziców. Być może rodziła się gdzieś w naszym dzieciństwie, w którym rower towarzyszył nam na podwórkach, rodzinnych przejażdżkach, jako transport do sklepu albo na mecz z chłopakami. Na dobre zakochaliśmy się w kolarstwie chyba jednak trochę później, przed studiami i podczas nich, gdy zaczęliśmy z zapałem wsiadać na dwa koła kilka razy w tygodniu. To w tym czasie odkryliśmy piękno wypraw rowerowych. Już wtedy dostrzegaliśmy problemy ze znalezieniem odpowiednich informacji, trasy czy noclegu.

Pewnie, tak jak my, nieraz zastanawialiście się, gdzie jechać na rowerową wycieczkę? Czy są jakieś malownicze szlaki w Polsce? Czy przejadę tam na szosie albo z przyczepką? Czy jest tam bezpiecznie dla dzieci? Co warto zobaczyć po drodze? Gdzie można się przespać, zostawiając rower w bezpiecznym miejscu? Gdzie warto zjeść energetyczny posiłek? Pewnie nieraz byliście rozczarowani, bo z blogowych kwiecistych opisów niewiele wynikało, a na miejscu okazywało się, że zabrakło jakichś kluczowych lub aktualnych informacji? A może szukaliście podjazdu, na którym moglibyście poćwiczyć albo przeszukiwaliście Internet w poszukiwaniu zawodów w sam raz dla Was?

Też zmagaliśmy się z takimi problemami. Tak właśnie narodził się podobny pomysł w dwóch głowach. Najpierw na którejś z przejażdżek Kacpra, potem podczas wyprawy Mateusza. Połączyliśmy siły, by dostarczyć innym rowerzystom produkt, którego potrzebę powstania sami odczuliśmy. Dlatego właśnie stworzyliśmy Velomapę!

Kiedy wjechaliśmy na szlak - czyli jaka jest historia Velomapy?

Formalnie można powiedzieć, że Velomapa zaczyna się w 2020 r., kiedy Kacper udostępnia światu pierwszą wersję strony. Początkowo było to jedynie kilkanaście szlaków zaprezentowanych na zbiorczej mapie. Następnie pojawiła się sekcja z zawodami, a pod koniec 2021 r. na dobre w ten projekt zostaliście wciągnięci Wy - poprzez powstanie kont użytkowników, dzięki którym portal zaczął zapełniać się Waszymi opiniami i zdjęciami. Dziś jest ich już ponad 1000! 

W 2022 r. dołącza Mateusz, który zajmuje się głównie obszarem marketingu oraz partnerstw, aby projekt zyskiwał rozpoznawalność i dostarczał Wam nowych wartości. Plany rozwoju stają się coraz bardziej ambitne. Na planach jednak się nie kończy. Codziennie siadamy do laptopów i wprowadzamy nowe pomysły, łącząc budowę Velomapy ze swoją standardową pracą i innymi zajęciami. Bywają miesiące, kiedy spędzamy nad portalem ponad 100h. To dziesiątki linijek kodu, dokumentów, umów, telefonów, tekstów. Przygotowanie jednego opisu to często kilkanaście godzin pracy. Pracy, której w większości nie widać, ale która owocuje. Tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy: rozwijamy praktyczne opisy szlaków, powstaje nowy system dodawania zdjęć, trasy społeczności, rozbudowujemy profile użytkowników, pojawia się i gęstnieje mapa Miejsc Przyjaznych Rowerzystom, zawieramy kilka partnerstw, recenzujemy książki rowerowe, organizujemy konkursy zdjęciowe... I cieszymy się, gdy jest Was tu coraz więcej.

Velomapa dzisiaj to:

 • szlaki rowerowe - gdzie możesz pobrać GPX, obejrzeć i dodać zdjęcia, zapoznać się z opiniami, a o najważniejszych szlakach przeczytasz praktyczny opis, dzięki któremu wiesz, czego spodziewać się na trasie,
 • trasy społeczności - gdzie możesz dodać własną trasę rowerową z plikiem GPX, zdjęciami, opisem i zobaczyć ją na własnej mapie, aby inspirować innych ulubionymi trasami,
 • imprezy rowerowe - gdzie możesz wyszukać zawody różnego typu i rajdy rowerowe, aby znaleźć takie, na których staniesz na podium ;)
 • podjazdy rowerowe - gdzie możesz znaleźć wyciskający pot podjazd rowerowy, nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie, po to, by łydka rosła w siłę,
 • Miejsca Przyjazne Rowerzystom - mapa noclegów, punktów gastronomicznych, wypożyczalni rowerowych, biur podróży, serwisów rowerowych i innych miejsc życzliwych rowerzystom. Dzięki niej przenocujesz, nie martwiąc się o bezpieczeństwo swojego roweru albo zjesz posiłek dostosowany do kolarskich potrzeb.
 • profile użytkowników - gdzie możesz założyć własny profil i cieszyć się funkcjonalnościami serwisu - dodawaniem zdjęć, opinii czy tras,
 • społeczność w mediach społecznościowych - ponad 14 000 obserwujących na Facebooku, otwarta grupa Velomapa.pl - społeczność skupiająca prawie 5 000 członków, profil na Instagramie i profil na LinkedIn. Znajdujesz tu rowerowe inspiracje i możesz porozmawiać z osobami równie zakręconymi rowerowo co Ty!

Dokąd chcemy dojechać - czyli na co przeznaczymy Wasze pieniądze?

Coraz częściej pojawiające się głosy osób, które chciałyby nas wspierać, ale przede wszystkim nowe plany, które wymagają poniesienia dużych nakładów finansowych, skłoniły nas do tego, by teraz założyć Patronite. Nie wyciągamy ręki po łatwy pieniądz. Mamy nadzieję, że swoją codzienną pracą potrafiliśmy Wam to udowodnić. Chcemy jedynie dać Velomapie możliwość szybszego rozwoju, niż gdyby Waszego wsparcia nie było. 

Przekazane przez Was środki chcemy przeznaczyć w szczególności na:

 • budowę pierwszej wersji aplikacji mobilnej z funkcjonalnościami Velomapy oraz ich stopniowe rozszerzanie,
 • rozwój bazy Miejsc Przyjaznych Rowerzystom,
 • przygotowanie praktycznych opisów szlaków rowerowych,
 • spotkania na żywo z cyklu #SwoimSzlakiem, na które zapraszamy ciekawe osoby z rowerowego świata
 • wprowadzanie nowych i rozwijanie obecnych funkcjonalności Velomapy, takich jak Trasy Społeczności czy profile użytkowników,
 • założenie i rozwój portalu z europejskimi szlakami rowerowymi,
 • wynagrodzenia za pracę nad Velomapą.

Jedziesz z nami?

Jeśli możesz i chcesz wspierać nasz projekt, zapraszamy! Każda kwota ma tu znaczenie. W podziękowaniu dla naszych Patronów weszliśmy w partnerstwo z najlepszymi polskimi firmami rowerowymi, które zdecydowały się przygotować dla Was zniżki na swoje produkty. Są to, jak dotąd:

🚲 Crosso - 10%

🚲 New Champ Socks - 15%

🚲 Tripout Optics - 15%

🚲 JackPack - 15%

Do tego przygotowaliśmy drobne nagrody, aby wyróżnić naszych Patronów pośród użytkowników Velomapy. Mamy nadzieję, że to w pewien sposób wyrazi naszą wdzięczność i pozwoli Wam jeszcze bardziej uczestniczyć w życiu Velomapy. 

A jeśli nie możesz obecnie wspierać nas finansowo, po prostu bądź z nami! Załóż swój profil, dodaj zdjęcia do szlaków lub swoją opinię, zaprezentuj własną trasę rowerową, bądź z nami w social mediach, przekaż nam swoje sugestie i pomysły, podziel się wiedzą i dobrym słowem o Velomapie z innymi

Szerokości i #podążajswoimszlakiem!

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Anna Kościelska
Anna Kościelska
Próg: 10 zł
Daniel Dobrenko
Daniel Dobrenko
Próg: 10 zł
Klaudiusz Slezak
Klaudiusz Slezak
Próg: 10 zł