Verbum Dei - Słowo Boże na dziś.

W Patronite od 09.05.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2636

Liczba Patronów: 2333

Zostań Patronem
1 patron
5 miesięcznie
310 łącznie
Blog Verbum Dei powstał w 2012 roku. Możecie przeczytać na nim komentarz do czytania na dany dzień. Najczęściej jest to fragment Ewangelii, choć zdarzają się również komentarze do czytań ze Starego Testamentu lub innych fragmentów Biblii, które przypisane są na dany dzień.

O Autorze

Drodzy Czytelnicy!

Witam Was wszystkich na moim profilu "Patronite". Mam na imię Dawid, ale dla Was znany jestem, jako Davideus. Od kilku dobrych lat tworzę bloga Verbum Dei. Można na nim znaleźć komentarze do Ewangelii z danego dnia. Swoją działalność rozpocząłem w 2012 roku.  W tym czasie różnie bywało. Miałem wzloty, upadki, chwile słabości i zniechęcenia, ale były też momenty, kiedy doświadczyłem wiele dobrego, wiele ciepłych słów, co utwierdzało mnie w przekonaniu, że to co robię, ma jednak sens. Dlaczego akurat taka tematyka?

Dobre pytanie... ale odpowiedź nie jest wcale taka trudna. Przez całe dorosłe życie uważałem, że będą w Kościele nie można być tylko biernym odbiorcą. Przychodzi taki moment w życiu, kiedy trzeba zacząć dawać coś innym. Trzeba dać świadectwo swojej wiary, swojego zaangażowania. Takiego misjonarskiego podejścia nauczyłem się we wspólnocie Szkoły Nowej Ewangelizacji. To doświadczenie staram się (z różnym skutkiem) przekazywać na swoim blogu. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Mateusz Daro Piechowicz
Mateusz Daro Piechowicz
Próg: 5 zł