Verbum Dei - Słowo Boże na dziś.

W Patronite od 09.05.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 2004

liczba Patronów: 1666

1 patron
5 zł miesięcznie
265 zł łącznie
Blog Verbum Dei powstał w 2012 roku. Możecie przeczytać na nim komentarz do czytania na dany dzień. Najczęściej jest to fragment Ewangelii, choć zdarzają się również komentarze do czytań ze Starego Testamentu lub innych fragmentów Biblii, które przypisane są na dany dzień.

O Autorze

Drodzy Czytelnicy!

Witam Was wszystkich na moim profilu "Patronite". Mam na imię Dawid, ale dla Was znany jestem, jako Davideus. Od kilku dobrych lat tworzę bloga Verbum Dei. Można na nim znaleźć komentarze do Ewangelii z danego dnia. Swoją działalność rozpocząłem w 2012 roku.  W tym czasie różnie bywało. Miałem wzloty, upadki, chwile słabości i zniechęcenia, ale były też momenty, kiedy doświadczyłem wiele dobrego, wiele ciepłych słów, co utwierdzało mnie w przekonaniu, że to co robię, ma jednak sens. Dlaczego akurat taka tematyka?

Dobre pytanie... ale odpowiedź nie jest wcale taka trudna. Przez całe dorosłe życie uważałem, że będą w Kościele nie można być tylko biernym odbiorcą. Przychodzi taki moment w życiu, kiedy trzeba zacząć dawać coś innym. Trzeba dać świadectwo swojej wiary, swojego zaangażowania. Takiego misjonarskiego podejścia nauczyłem się we wspólnocie Szkoły Nowej Ewangelizacji. To doświadczenie staram się (z różnym skutkiem) przekazywać na swoim blogu. 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni