W Patronite od 28.01.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1012

Liczba Patronów: 700

Zostań Patronem
16 patronów
215 miesięcznie
2 855 łącznie
Hej, mam na imię Tomek i od 2010 roku prowadzę na YouTube kanał poświęcony przede wszystkim komputerowym grom przygodowym. Znajdziecie u mnie materiały o klasycznych przygodówkach point&click, łamaczach głowy pokroju serii Myst, a także, w nieco mniejszym stopniu, grach logicznych i narracyjnych.

O Autorze

Hej, mam na imię Tomek i od 2010 roku prowadzę na YouTube kanał poświęcony przede wszystkim komputerowym grom przygodowym. Znajdziecie u mnie materiały o klasycznych przygodówkach point&click, łamaczach głowy pokroju serii Myst, a także, w nieco mniejszym stopniu, grach logicznym i narracyjnych (zwanych także symulatorami chodzenia bądź filmami interaktywnymi).  

Moim kolejnym hobby, które znajduje odzwierciedlenie w publikowanych na kanale materiałach, są książki. Jeśli jesteście fanami dobrych opowieści w grach komputerowych, ale również cenicie literaturę, trafiliście we właściwe miejsce!

Bardzo istotne jest dla mnie utrzymywanie odpowiednich relacji z widzami. Staram się, by były one partnerskie, toteż absolutnie unikam tworzenia niedobrych praktyk stawiania siebie w pozycji idola uwielbianego przez fanów. U mnie jesteśmy na równej pozycji.

Moim celem jest skupianie wokół swojego kanału społeczności osób mających sympatię do gatunku gier przygodowych. A ponieważ każdy lubi co innego, to i materiały na kanale są różnorodne. Pozwólcie, że zaprezentuję, czego możecie się spodziewać, jeśli zdecydujecie się na subskrypcje mojego kanału.

I. Materiały publikowane ze stałą częstotliwością

1. Let's playe (w planach: 2 razy w tygodniu)

Od nich wszystko się zaczęło. To dzięki nim wielu z Was trafiło na mój kanał i zostało ze mną na dłużej.  Nie są to może szczególnie ambitne filmy od strony montażu, ale też staram się, by miały one wartość wykraczającą poza zwykłą prezentację rozgrywki. Możecie się w nich spodziewać elementów recenzji, subiektywnej oceny postaci i wydarzeń, ciekawostek związanych z grą oraz prezentowanymi wątkami fabularnymi, dygresji i porównań, analizy fabuły oraz na koniec obszernego podsumowania włącznie z oceną. To gra jest u mnie najważniejsza, dlatego staram się dostosować komentarz do jej atmosfery i nie podkręcać emocji, jeśli nie jest to uzasadnione.

Znajdziecie u mnie serie zarówno z tytułów relatywnie znanych, jak i takich, które przeszły praktycznie niezauważone.

2. Magazyn przygodówkowy (raz w miesiącu)

Comiesięczna porcja newsów ze świata przygodówek oraz gier okołoprzygodowych z autorskim, subiektywnym komentarzem. Znajdziecie tu wiadomości, na które trudno trafić w mainstreamowych serwisach branżowych. Jeśli chcecie być na bieżąco, ta seria będzie dla Was odpowiednia.

 

3. Livestreamy (raz w tygodniu)

W każdą sobotę, od godziny 20.30, prowadzę transmisje w serwisie Twitch, gdzie gram, rozmawiam z widzami i wspólnie dobrze się bawimy.

II. Materiały publikowane nieregularnie bądź okazjonalnie

1. Podcasty przygodówkowe tworzone razem z serwisem Przygodomania

Większość tego, co pojawia się na kanale, to materiały autorskie, nagrywane samodzielnie. Jak jednak wszystkim nam wiadomo, nikt nie jest nieomylny i czasem warto zweryfikować swoje poglądy poprzez dyskusję z innymi osobami. I to właśnie robimy w podcastach - omawiamy tematy związane z grami przygodowymi, nierzadko wchodząc ze sobą w polemikę. Nasza kadra podcastowa jest szeroka i zmienia się z każdym odcinkiem, co pozwala uniknąć monotonii :)

2. Recenzje

Na kanale publikuję również recenzje przygodówek - i to zarówno nowych, jak i nieco starszych. Jeśli jesteście ciekawi, jak dana gra się prezentuje i czy  warto ją kupić - dowiecie się tego właśnie z recenzji. Oczywiście trzeba wziąć poprawkę na to, że moje upodobania nie muszą się wcale pokrywać z Waszymi, dlatego przed podjęciem decyzji zakupowej warto skonfrontować ze sobą opinie kilku zaufanych recenzentów. 

3. Wywiady z autorami

Można podawać wiele informacji na temat gier komputerowych, ale zawsze najbardziej wartościowe są te zdobywane bezpośrednio od autorów. W wywiadach z autorami (jak dotąd jest ich niewiele, ale planuję to zmienić), znajdziecie newsy z pierwszej ręki oraz będziecie mogli poznać osoby stojące za sukcesem Waszych ulubionych gier.

4. Inne materiały publicystyczne

Od czasu do czasu publikuję na kanale różne materiały publicystyczne związane z przygodówkami. Mogą to być przeróżne topki, zestawienia, zapowiedzi oraz analizy. To materiały przy których z reguły trzeba się trochę napracować, za to ich publikacja przynosi mnóstwo satysfakcji :)

5. Konkursy

Chciałbym, żebyście od czasu do czasu mogli wygrać u mnie grę bądź inną niespodziankę. Nagrody funduję ja bądź zewnętrzni sponsorzy (GOG.com, autorzy lub wydawcy poszczególnych gier, itp.). Może właśnie dzięki wygranej ponownie wkręcicie się w przygodówki :)

6. Vlogi (książkowe i nie tylko)

Jak wspomniałem, jestem miłośnikiem literatury. Dziś wielu z nas nie znajduje czasu na czytanie. Poprzez swoje materiały staram się zachęcić Was do większej aktywności czytelniczej. Cieszę się, że choć w kilku przypadkach mi się to udało :)

 


NA CO ZOSTANĄ PRZEZNACZONE PIENIĄDZE?

25% wpływów przeznaczę na cele charytatywne, przekażę je na "Ja pacze sercem"- fundację pomocy kotom niewidomym.

75% wsparcia przeznaczę na swoje potrzeby, przede wszystkim na pokrycie kosztów związanych z bieżącym funkcjonowaniem kanału, co obejmuje między innymi wizyty na imprezach gamingowych, kupowanie gier, książek, oprogramowania i sprzętu ułatwiającego nagrywanie. Nie chce tworzyć sztucznych celów, nie zamierzam też rezygnować z pracy zawodowej niezależnie od liczby i wartości wpłat. Moja działalność na YouTube była, jest i (mam nadzieję) pozostanie przede wszystkim hobby, a nie pracą.


PODZIĘKOWANIA

Serdecznie dziękuję Wam za wsparcie, niekoniecznie finansowe. Jestem wdzięczny za każde dobre słowo, komentarz czy nawet opinię krytyczną. Liczę na to, że mój kanał będzie miejscem, gdzie miło spędzicie czas. Miejscem, w którym znajdziecie przede wszystkim pozytywne wartości :)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Domino
Domino
5 zł miesięcznie
Anna Gałązkiewicz
Anna Gałązkiewicz
5 zł miesięcznie
Anonimowy patron
50 zł miesięcznie
TheAga13
TheAga13
5 zł miesięcznie
overemotional
overemotional
45 zł jednorazowo
Bartosz Bazok Zelek
Bartosz Bazok Zelek
10 zł miesięcznie