Vintage Life

W Patronite od 07.12.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2505

Liczba Patronów: 2216

Zostań Patronem
Kup na prezent
2 patronów
20 miesięcznie
290 łącznie
Wierzymy, że można żyć lepiej - mądrzej, bliżej siebie i bez niszczenia planety. Na przykład dając naszym rzeczom drugie życie. Tworzymy lokalne grupy w których sprzedajemy, kupujemy i wymieniamy się między sąsiadami. Bez wysyłek i logistyki, w ramach osiedla, dzielnicy, miasteczka, Dołącz do nas!

O Autorze

 

SKĄD POMYSŁ NA VINTAGE LIFE?

 

ŻYJMY  #ZEROWASTE 

Jesteśmy z pokolenia, które kupowało za dużo.

Wiemy, że zmieniający się klimat i ledwo żywa planeta to w prostej linii efekt postawy "kup i wyrzuć", którą wyznawaliśmy przez ostatnie dziesięciolecia. 

Dzisiaj kupujemy mądrzej, uważamy bardziej, segregujemy śmieci, ograniczamy plastik.

I staramy się żyć "zero waste". Nie chcemy wyrzucać. Nie chcemy produkować śmieci. A rzeczom, których nie używamy chcemy dać nowe życie. Sami też chętniej kupujemy "vintage".

Wszyscy mamy rzeczy, z którymi trudno nam się rozstać. Zalegają w naszych szafach, garderobach, pawlaczach, piwnicach. Wiemy, że już nigdy ich nie użyjemy, ale są za ładne, za dobre, za jakościowe, żeby wylądować na śmietniku.

Chcemy pomóc dać takim rzeczom drugie życie, żeby trafiły w dobre ręce i cieszyły kolejnego właściciela.

 

ŻYJMY BLIŻEJ

Takie inicjatywy już istnieją, ale nasza ma coś jeszcze. Chcemy, żeby, żeby nasze rzeczy nie musiały pokonywać kilometrów transportu i zużywać litrów paliwa, zanim trafią w nowe ręce.

Marzy nam się stworzenie sieci małych, lokalnych grup społecznościowych, w ramach osiedla, dzielnicy, miasteczka - gdzie wśród sąsiadów można sprzedać, kupić, wymienić się.

Blisko, żeby można było zobaczyć, dotknąć, przymierzyć. Bez przesyłek, zwrotów i całej tej logistyki.

Wśród ludzi, których mijamy na co dzień, a których dotąd nie mieliśmy okazji poznać. 

 

DLACZEGO PATRONITE?

Założyłyśmy profil na Patronite.pl, bo bieżące administrowanie serwisem, fanpejdżem, grupami, obsługa ogłoszeń, moderacja - to wszystko zabiera mnóstwo czasu. Czasem wymaga pomocy specjalistów, grafików, informatyków. A więc kosztuje.

Dlatego samo członkostwo w naszych grupach jest bezpłatne, ale za możliwość publikacji postów sprzedażowych prosimy o symboliczną opłatę przez Patronite na potrzeby utrzymania serwisu. Dokładnie opisujemy to w zakładce PROGI.

Oczywiście, jeśli ktoś zechce wesprzeć naszą inicjatywę dodatkowo, bo po prostu bliska mu jest idea, to serdecznie dziękujemy!

 

MAŁYMI KROKAMI

Zaczynamy od warszawskiego Mokotowa, od osiedla, na którym same mieszkamy - to nasza osiedlowa grupa 
https://www.facebook.com/groups/852750562132889/members/ 
Dołączcie, jeśli mieszkacie w pobliżu!

Śledźcie też nasz profil na FB https://www.facebook.com/Local-Vintage-Life-100639801875884 - tam dowiecie się więcej o naszej inicjatywie i o powstawaniu kolejnych grup!

A może zechcecie dołączyć do nas i rozkręcić podobną grupę w swojej okolicy? Napiszcie do nas w wiadomości prywatnej.

Zapraszamy!

Ania i Ela

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anna Łukasiak
Anna Łukasiak
Próg: 10 zł
Adopciaki.pl - adopcje z domów tymczasowych
Adopciaki.pl - adopcje z domów tymczasowych
Próg: 10 zł