Avatar użytkownika

Warto zobaczyć

0
patronów
0 
miesięcznie
0 
łącznie
0
patronów
0 zł 0 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękujemy bardzo za wsparcie tą kwotą :)
Każdy z patronów z tego progu otrzyma dostęp do specjalnej grupy, na której będą publikowane posty z ciekawostkami i nieopublikowanymi miejscami!
30 zł miesięcznie
Dziękujemy bardzo za wsparcie tą kwotą :)
Każdy z patronów z tego progu otrzyma dostęp do specjalnej grupy, na której będą publikowane posty z ciekawostkami i nieopublikowanymi miejscami oraz dostaną limitowany kubek z logiem Warto zobaczyć.
40 zł miesięcznie
Dziękujemy bardzo za wsparcie tą kwotą :)
Właśnie dołożyłeś dużą cegiełkę do naszego wmarzonego kampera!
Każdy z patronów z tego progu będzie miał szybki kontakt z nami, otrzyma pocztówkę z miejsc, które odwiedzamy oraz upominek!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Warto zobaczyć w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Cześć! Z tej strony Ola i Maciek. Tworzenie filmów oraz podróżowanie to nasze główne pasje i to z ich połączenia powstał kanał WARTO ZOBACZYĆ. Żyjemy w niebywale pięknym i ciekawym kraju, dlatego chcemy pokazywać Wam również niezwykłe rejony Polski.
"Cudze chwalicie, swego nie znacie" Dlatego chcemy Wam przybliżyć wyjątkowe rejony i miejsca w Polsce, które mają niezwykle ciekawą, a czasem nawet mroczną historię.

Zacznijmy od podróży w czasie do polskiego klasyka kinematografii! "Sami Swoi" to kultowa komedia z 1967 roku, wyreżyserowana przez Sylwestra Chęcińskiego.

Uznawana jest za jedno z największych dzieł polskiej kinematografii, a żeby poczuć ten swojski,
realistyczny klimat, przeniesiemy się na Dolny Śląsk i pokażemy Wam miejsca, w których kręcono film. Podczas filmu przedstawimy Wam 9 ciekawostek o Samych Swoich.
Jesteśmy ciekawi ile z nich znaliście, dlatego pochwalcie się wynikiem w komentarzach!


Przyszła pora zmienić nieco klimat. Tym razem zabierzemy was do Legnicy, a dokładniej do pewnej jej części owianej złą sławą - Zakaczawia, potocznie nazywanego Dzielnicą Cudów. To właśnie tam znajdziemy opuszczony budynek GESTAPO z tzw. "ścianą śmierci", a tuż obok kościół, w którym miał miejsce cud eucharystyczny. Przybliżymy wam mroczną historię tego niezwykłego budynku, który dzisiaj niestety popada w ruinę, a niektórych może nawet przerażać. Co kryją za sobą jego mury? Czy to prawda, że jest to jedna z najniebezpieczniejszych dzielnic na Dolnym Śląsku?
Dlaczego mieszkańcy nazywają ją właśnie Dzielnicą Cudów? Po rozmowach z Legniczanami postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania.


Kolejna mroczna historia. Ząbkowice Śląskie to niewielkie miasto na dolnym śląsku z niezwykle ciekawą przeszłością. Przybliżymy Wam wstrząsającą i mroczną historię, która wydarzyła się w mieście, kiedyś znanym jako Frankenstein. Afera grabarzy to jedno z najbardziej sensacyjnych zdarzeń w dziejach tego miasta, o którym pisano nawet w Niemieckich gazetach. W tamtym czasie umarło ponad 30 % ludności. Co się wydarzyło w 1606 roku? Czy istnieje powiązanie pomiędzy miastem Frankenstein a słynną powieścią o monstrum z tym samym imieniem?


Oczywiście lubimy podróżować nie tylko po Polsce, ale również poznawać inne państwa i kultury.
Dlatego a kanale znajdziecie nietypowe atrakcje, ciekawe restauracje oraz miejsca, które według nas - warto zobaczyć :) Londyn miasto kontrastów i różnorodności. To tutaj znajdziemy dzielnicę Żydowską, napijemy się piwa w kościele, i odwiedzimy Banglamiasto, czyli dzielnicę zamieszkałą przez ludzi z Bangladeszu, któraa słynie z curry, streetartu, i mody vintage. Londyn to nie tylko Big Ben, Tower Bridge, i London Eye. Pokażemy Wam nieznane, zaskakujące i odjechane miejsca.


Najczęściej stawiamy na tanie podróżowanie z plecakami. Jeżeli planujecie wyjazd do danego państwa i chcecie zwiedzić najważniejsze miejsca, ale i odkryć nieznane zakątki - śmiało możecie podążać naszymi krokami! Zobaczcie naszego tripa do 3 państw!


Zdarzają się również wyjazdy all inclusive, natomiast dużo bardziej wolimy podróżować na własną rękę. Nie lubimy siedzieć długo na jednym miejscu i przez to zawsze przytrafiają nam się różne przygody.
 


Mieliśmy przyjemność podróżować również campervanem po Chorwacji, i to jest zdecydowanie nasza ulubiona forma zwiedzania, dlatego tym razem zbieramy na dużego kampera!
Jest to nasze małe marzenie, by móc mieszkać, podróżować i nagrywać z mobilnego domku.
Wspierając nas, pomożecie szybciej je spełnić :) 

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Warto zobaczyć już teraz!

Zostań Patronem

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.