Dominika Klimek - #ważne podcast

W Patronite od 16.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 741

Liczba Patronów: 908

Zostań Patronem
Kup na prezent
15 patronów
595 miesięcznie
14 300 łącznie
#ważne to podcast o tym co dla mnie istotne: tematy społeczne, ludzie i ich historie, problemy, wyzwania i rozwiązania. Sprawy obok których nie mogę przejść obojętnie. Wydarzenia, które mnie poruszają. Rozmowy z mądrymi ludźmi. Nowe spojrzenia na rzeczywistość.

O Autorze

 

Prawa człowieka, klimat, ekonomia, nierówności, wykluczenie, emocje, zdrowie psychiczne, system, środowisko, przemiany.

Otwierasz sobie w przeglądarce kolejne karty z ciekawymi tekstami. Potem obiecujesz sobie, że dziś wieczorem to już na pewno wszystko nadrobisz, że znajdziesz te 20 minut na zaległe reportaże i nową książkę o sytuacji w miejscu X, ale nigdy do tych rzeczy nie wracasz. A codziennie pojawiają się nowe. Nowe książki i nowe karty w tle. I rozumiem, że czasem można być nimi zmęczonym.  I dlatego powstał podcast #ważne, który ma być pigułką informacyjną na ważne tematy. 

 

 

Kim jestem?

Zgłębianie tematów społecznych przez kilka lat było moją pracą. Z wykształcenia jestem inżynierem-fotonikiem (na priv mogę wyjaśnić co to znaczy 😊), ale w połowie studiów odkryłam, że moją największą życiową pasją jest dziennikarstwo. A obszar w którym najlepiej się czuję - tematy społeczne i historie ludzi.

Do tej pory tworzyłam dziennikarskie treści i reportaże dla stacji radiowych, prasy drukowanej, portali internetowych i robię to do tej pory. Ale jednak własnej działalności w formie podcastu i wolności, której on daje, nie da się niczym zastąpić.

 

 

Czym jest #ważne?

#ważne to przede wszystkim kameralne rozmowy. Czasem w studiu się wzruszamy, czasem wkurzamy, czasem się śmiejemy, bo albo jest wesoło, albo po prostu opadają nam ręce, kiedy rozmawiamy o problemach z którymi mierzą się niektóre osoby. Nie patrzymy na zegar, bo moment, kiedy dobrze jest skończyć rozmowę, przychodzi sam. 

#ważne to przestrzeń bez chwytliwych tytułów, bez spłaszczania tematu, bo nie wszystko, co ważne, musi się klikać.

Głównymi bohaterami i bohaterkami odcinków są aktywiści, badacze, samorzecznicy i inne doświadczone osoby, które wyjaśniają nam wszystko od początku i prowadzą nas za rękę przez nawet najbardziej zagmatwane zagadnienia. Pokazują rozwiązania, odpowiadają na nasze wątpliwości i pytania dlaczego?, po co?, i co dalej?

Jestem pewna, że niektóre tematy Cię zaskoczą, niektóre wnioski również. I pomyślisz sobie: „kurczę, kto by powiedział”.

 

 

 

Co się wydarzyło dzięki wsparciu Patronów i Patronek?

Bardzo wiele!

Dzięki Wam mamy 49 odcinków (stan na marzec '22), ponad 65 godzin nagrań rozmów, 400 godzin montowania, pół tysiąca wysłanych maili, kontakt z 18 tysiącami wspaniałych słuchaczy i słuchaczek, opłacony hosting i abonament programów potrzebnych przy produkcji podcastu, wypite litry kawy i zjedzone kilogramy ciastek oraz dziesiątki miauknięć Grzanki zarejestrowanych na nagraniach 🐈‍⬛🐈‍⬛

W przyszłości chciałabym częściej nagrywać odcinki, stworzyć bardziej dostępną przestrzeń dzięki transkrypcjom rozmów oraz być bardziej z Wami i dla Was. Będzie to niesamowita sprawa jeśli pomożesz temu się wydarzyć. ❤️


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Aleksander Obuchowski
Aleksander Obuchowski
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Ryszard Gawroński
Ryszard Gawroński
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Not A Manga
Not A Manga
Próg: 5 zł