Dominika Klimek - #ważne podcast

W Patronite od 16.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 602

Liczba Patronów: 733

Zostań Patronem
Kup na prezent
18 patronów
670 miesięcznie
8 150 łącznie
#ważne to podcast o tym co dla mnie istotne: tematy społeczne, ludzie i ich historie, problemy, wyzwania i rozwiązania. Sprawy obok których nie mogę przejść obojętnie. Wydarzenia, które mnie poruszają. Rozmowy z mądrymi ludźmi. Nowe spojrzenia na rzeczywistość.

O Autorze

Prawa człowieka, klimat, ekonomia, nierówności, wykluczenie, emocje, zdrowie psychiczne, system, środowisko, przemiany.

Być może nie masz czasu o tym czytać. Może nawet chcesz i otwierasz sobie w przeglądarce kolejne karty z ciekawymi tekstami. Potem obiecujesz sobie, że dziś wieczorem to już na pewno wszystko nadrobisz, że znajdziesz te 20 minut na zaległe reportaże i nową książkę o sytuacji w miejscu X, ale nigdy do tych rzeczy nie wracasz. A codziennie pojawiają się nowe. Nowe książki i nowe karty w tle. I rozumiem, że czasem można być nimi zmęczonym.

Poznawanie tematów społecznych przez kilka lat było moją pracą i robię to do tej pory. Czytam artykuły i książki. Szukam, słucham, poznaję ludzi i ich problemy. To czego się dowiem - teraz przekazuję dalej w podcaście.

Ale nie sama - głównymi bohaterami odcinków są aktywiści, badacze, samorzecznicy i inne doświadczone osoby, które wyjaśniają nam wszystko od początku i prowadzą nas za rękę przez nawet najbardziej zagmatwane zagadnienia. Pokazują rozwiązania, odpowiadają na nasze wątpliwości i pytania dlaczego?, po co?, i co dalej?

Jestem pewna, że niektóre tematy cię zaskoczą, niektóre wnioski również. I pomyślisz sobie: „kurczę, kto by powiedział”.

#ważne to przede wszystkim kameralne rozmowy. Czasem w studiu się wzruszamy, czasem wkurzamy, czasem się śmiejemy, bo albo jest wesoło, albo po prostu opadają nam ręce, kiedy rozmawiamy o problemach z którymi mierzą się niektóre osoby. Nie patrzymy na zegar, bo moment, kiedy dobrze jest skończyć rozmowę, przychodzi sam. 

#ważne to przestrzeń bez chwytliwych tytułów, bez spłaszczania tematu, bo nie wszystko, co ważne, musi się klikać.

Poniżej znajdziecie przykłady rozmów, które przeprowadziłam w ramach podcastu. Więcej znajdziecie na popularnych platformach streamingowych.

 

 

 

Dzięki Waszemu wsparciu będę mogła poświęcić cały swój czas na rozwijanie tego projektu. Wkładam w niego całe serce i mnóstwo czasu. Obiecuję, że utrzymam ten stan jak nadłużej. 🙃


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
hey hato
hey hato
Próg: 20 zł
Maksymilian Szczepańczyk
Maksymilian Szczepańczyk
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Maciej W
Maciej W
Próg: 20 zł
Michał Wieczorek
Michał Wieczorek
Próg: 50 zł
Maciej Wałejko
Maciej Wałejko
Próg: 20 zł