Wiking i Wilkołak w podróży

0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
Wiking i Wilkołak to kanał podróżników, udowadniających, że podróżowanie poszerza horyzonty i jest jedną z najlepszych inwestycji w siebie.

O Autorze

Wiking i Wilkołak w podróży

Witaj na naszej stronie patronite.pl - poświęć chwilę na przeczytanie tego tekstu. 

Tworzymy portal podróżniczy dla osób, które chcą się dowiedzieć czegoś więcej o zabytkowych miastach, czy niezwykłych polskich i zagranicznych regionach. Tworzymy medium, które pomoże amatorom zaplanować własną podróż, dowiedzieć się wszystkiego na temat turystycznych miejsc, które pokazujemy bez lukrowanej powłoki. 

Rozmawiamy o uroczych miejscach, ale również o mentalności mieszkańców, filozofii, kuchni i finansach. Podpowiadamy jak zaplanować podróż nie wydając przy okazji milionów monet, ale przy okazji poczuć odrobinę luksusu. Pisze o rzeczach ciekawych, ale i ważnych z punktu podróżnika. 

Wspólne podróże rozpoczęliśmy w 2015 roku. Od tamtego czasu odkrywamy krok po kroku Polskę i kraje sąsiednie. Swoje relacje prezentujemy w formie odcinków wideo i artykułów. Od 2018 intensywnie zwiedzamy świat. 

Dowiedz się więcej o nas →

Portal jest wolny od reklam i nadmiaru komercji, a treści które tam zamieszczamy są bezpłatne dla wszystkich. Od samego początku rozwijamy wiarygodne medium wysokiej jakości. Portal dostosowany jest do przeglądania na urządzeniach mobilnych, a treści publikujemy także na kanałach social media. 

http://wikingiwilkolak.pl

https://www.facebook.com/wikingiwilkolak

https://www.instagram.com/wikingiwilkolak

 

Nasz serwis podzielony jest na kilka grup tematycznych (seriali):

W podróży - Pierwsza seria, powstała w celu dokumentacji wycieczek. Pierwotnie w skład serii wchodziły wycieczki z Polski i ze świata.

Na urlopie - Podróże dłuższe niż 7 dni. Planowane przez nas od zera, ale czasem Last Minute. Najczęściej zwiedzamy więcej niż jedną lokalizację. Z zagranicznych urlopów chcemy wycisnąć ile się da. 

W muzeum - Krótkie filmiki mające na celu promować placówki kulturalne, bo jak wiemy dziś z tym słabo w świadomości społeczeństwa. Seria jest w całości publikowana na naszej stronie na Facebooku.

City Breaks - wycieczki miejskie to weekendowe wypady do miast w zasięgu autobusów, kolei i samolotów, które możemy zrealizować w trakcie weekendowej podróży. Zachwalamy miejscowe zabytki, architekturę, muzea i lokalną kuchnię. Interesują nas ludzie tworzący Małe Ojczyzny. 

Z każdej podróży przywozimy gigabajty zdjęć i materiałów wideo, ponieważ obiekty, które zwiedzamy dokumentujemy bardzo starannie. Efektem naszej pracy są kompletne przewodniki po zabytkach i muzeach opatrzone opisem konsultowanym z osobami odpowiedzialnymi za opiekę tych obiektów. Taki model współpracy pozwala nam unikać niewłaściwych sformułowań i przekłamań, które często pojawiają się w tekstowych opisach bez autoryzacji.

Poniżej przykład: Lubelska Trasa Podziemna oraz Piwnica pod Fortuną:

 

Na co przeznaczymy Wasze wsparcie?

Dzięki Waszej pomocy będziemy mogli rozwijać portal podróżniczy. Wspólnie ulepszamy filmy o tematyce podróżniczej, odkrywamy dla Was kolejne niezwykłe miejsca na ziemi. Artykuły wzbogacamy o obszerne galerie i masę ciekawostek o danym mieście, regionie, czy konkretnym zabytku.

Na co przeznaczymy wsparcie:

 • sprzęt fotograficzny (wsparcie pomoże w naprawach lub wymianie),
 • akcesoria (baterie, kable, ładowarki, karty pamięci, uchwyty do aparatów),
 • wynajęcie samochodu (aby zobaczyć dalsze okolice),
 • karty sim lokalnego operatora,
 • bilety do atrakcji, które za granicą potrafią czasem sporo kosztować,
 • hosting, domena, itp.

Odwdzięczymy się za pomoc

Niezależnie od tego jaką kwotą nas wesprzecie, macie realny wpływ na kierunek, w jakim idziemy, a zarazem realizacji kolejnych filmowych, a co ważne - zostawicie po sobie ślad w formie nicka w napisach końcowych filmów :)

Bardzo chętnie posłuchamy Waszych propozycji dotyczących wartych zobaczenia i pokazania miejsc. Wszelkie pomysły i sugestie na kolejne wyprawy będziemy brali pod uwagę.

I najważniejsze – dzięki wsparciu wspólnie z nami tworzycie i rozwijacie portal podróżniczy ,,Wiking i Wilkołak w podróży”.

http://wikingiwilkolak.pl

Plany na przyszłość, chcemy:

 • zamieszczać jeszcze więcej krótkich relacji, jeśli tylko będzie taka możliwość - na żywo,
 • rozwijać funkcjonalność strony (już obecnie działa baza rekomendacji, mapy podróży z pinami, poradnik i przewodnik z wycieczek),
 • sukcesywnie poszerzać listę planów i zrealizowanych podróży,
 • opracować dedykowane przewodniki np. po Sudetach czy Azji Południowo-Wschodniej. 

Już dzisiaj dużo osób korzysta z naszych planów i porad. Dołącz do nich :)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika