Wiking i Wilkołak w podróży

W Patronite od 13.06.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
Wiking i Wilkołak to kanał wędrowników, którzy przemierzają różne zakątki całego świata. Swoje relacje i wskazówki dla innych prezentują w reportażowej i nieco zabawnej formie. Podróżnicy udowadniają, że podróżowanie poszerza horyzonty i jest jedną z najlepszych inwestycji w siebie.

O Autorze

Wiking i Wilkołak w podróży

Portal podróżniczy dla osób, które chcą się dowiedzieć czegoś więcej o zabytkowych miastach, czy niezwykłych polskich i zagranicznych regionach.

Wspólne podróże zaczęliśmy w grudniu 2016 roku. Od tamtego czasu odkrywamy krok po kroku Polskę i kraje sąsiednie. Swoje relacje prezentujemy w formie odcinków wideo i artykułów. 

Dlaczego Wiking i Wilkołak...?

Wojtek (ten wysoki) pochodzi z mroźnej i północnej Polski
Sebastian (ten z brodą) pochodzi z ciepłego południa – Zdolnego Śląska

Więcej o nas →

Nasz serwis podzielony jest na kilka grup tematycznych:

Wiking i Wilkołak w podróży - Pierwsza seria, powstała w celu dokumentacji wycieczek. Pierwotnie w skład serii wchodziły wycieczki z Polski i ze świata.

Wiking i Wilkołak na urlopie - Podróże dłuższe niż 7 dni. Planowane przez nas od zera, ale czasem Last Minute. Najczęściej więcej niż jedna lokalizacja.

Wiking i Wilkołak w muzeum - Krótkie filmiki mające na celu promować placówki kulturalne, bo jak wiemy dziś z tym słabo w świadomości społeczeństwa. Seria jest w całości publikowana na naszej stronie na Facebooku.

City Breaks - wycieczki miejskie to weekendowe wypady do miast w zasięgu autobusów, kolei i samolotów, które możemy zrealizować w trakcie weekendowej podróży. Zachwalamy miejscowe zabytki, architekturę, muzea i lokalną kuchnię. Interesują nas ludzie tworzący Małe Ojczyzny. 

Fantastyczne podróże - antyczna niemal już seria zapoczątkowana przez Wilkołaka w 2014 roku. Poza serią pamiątkowych filmów obrodziła w materiał, który posłużył do montażu reportaży. Potem były jeszcze wycieczki do Tajlandii, Singapuru, Malezji, a także liczne wizyty w Europie. 

Na co przeznaczymy Wasze wsparcie?

Dzięki Waszej pomocy będziemy mogli rozwijać portal podróżniczy. Wspólnie ulepszamy filmy o tematyce podróżniczej, odkrywamy dla Was kolejne niezwykłe miejsca na ziemi. Artykuły wzbogacamy o obszerne galerie i masę ciekawostek o danym mieście, regionie, czy konkretnym zabytku.

 • sprzęt fotograficzny (jak każdy sprzęt także i aparaty się zużywają, więc Wasze wsparcie pomoże w naprawach, cz też w zakupie nowego sprzętu)
 • sprzęt komputerowy ( tu liczy się wydajność, mocny procesor i dużo pamięci, abyśmy mogli robić jak najlepsze filmy)
 • akcesoria (baterie, kable, ładowarki, karty pamięci, uchwyty do aparatów)
 • dyski zewnętrzne ( abyśmy mogli archiwizować nagrany materiał, bo tego już są terabajty)
 • mikrofony, światło do kamer
 • wynajęcie samochodu (aby pokazać Wam dalsze okolice, a nie tylko jedno miejsce)

Odwdzięczymy się za pomoc

Niezależnie od tego jaką kwotą nas wesprzecie, macie realny wpływ na kierunek portalu i zarazem realizacji filmowych, które będziemy przygotowywać. Bardzo chętnie posłuchamy Waszych propozycji na kierunek wycieczek. Wszelkie pomysły i sugestie na kolejne wyprawy będziemy brali pod uwagę.

I najważniejsze – dzięki wsparciu wspólnie z nami tworzycie i rozwijacie portal podróżniczy ,,Wiking i Wilkołak w podróży”.

Nasze plany na przyszłość

Jesteśmy aktywni na portalach społecznościowych. W trakcie każdej naszej wyprawy chcemy zamieszczać krótkie, ale za to gorące relacje, jeśli tylko będzie taka możliwość - wzbogacone będą one o filmy na żywo.

Z pewnością będziemy rozwijać nowe funkcjonalności strony. Już obecnie działa baza rekomendacji, mapy podróży z pinami, poradnik i przewodnik z relacjami z wycieczek.

Naszą listę marzeń zamieniliśmy na "plany i cele", które sukcesywnie realizujemy. 

To wszystko pomoże w ułożeniu planu wymarzonych wakacji - a wiemy już, że wiele osób korzysta z naszych pomysłów.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem