wolnomularstwo.pl

14 patronów
827 miesięcznie

Więcej newsów/więcej artykułów

500 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Wolnomularstwo to tradycja tolerancji, dialogu, równowagi, wewnętrznego rozwoju i dążenia do doskonalenia świata wokół nas. W naszych trudnych czasach warto ją przypominać. Nasz portal stara się to czynić od 2005 roku.
__________

Promocja rzetelnej wiedzy o wolnomularstwie wymaga czasu. Dzięki kwocie 500 zł miesięcznie pokryjemy z nawiązką podstawowe koszty stałe związane z prowadzeniem naszego serwisu (sam miesięczny abonament programu do rozsyłania newslettera to ponad 250 zł). Regularne wpłaty upewnią nas jednocześnie, że mamy wiernych Czytelników, dla których chętnie odsuniemy na bok inne sprawy i wygospodarujemy dość czasu, by zrobić odpowiedni research, tłumaczenia i publikować (oraz promować w mediach społecznosciowych) coraz więcej nowych wpisów i robić to regularnie.

__________

Codziennie nowy wpis + początek modernizacji serwisu

1 000 zł

miesięcznie

82%

osiągnięto

173 zł

brakuje

Dzięki kwocie 1000 zł miesięcznie będziemy pewni, że nasza praca spotyka się z pozytywnym oddźwiękiem i poświęcimy się jej na tyle, że nowe wpisy/artykuły będą pojawiać się codziennie. A jednocześnie:

+ Skupimy się na przypominaniu wybitnych polskich masonów, zasłużonych dla budowy wolnej i światłej Rzeczypospolitej;
+ Z zapałem przystąpimy do modernizacji naszego portalu;
+ Rozpoczniemy publikację online poświęconych wolnomularstwu (i nie tylko) prac prof.Andrzeja Nowickiego (wybitnego filozofa i humanisty, dawnego Wielkiego Mistrza Wieliego Wschodu Polski);
+ Uruchomimy też Forum dla naszych Patronów.


__________

Pierwszy masoński podcast + Komiksy masońskie online

2 000 zł

miesięcznie

41%

osiągnięto

1 173 zł

brakuje

Dzięki kwocie 2000 zł miesięcznie zaczniemy rozwijać skrzydła.
Będziemy odtąd mogli, między innymi:

+ uruchomić i kontynuować pierwszy w Polsce podcast poświęcony wolnomularstwu. Mniej więcej raz w miesiącu będziemy zapraszać do rozmowy online teoretyków i praktyków masonerii, by dzielili się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem.
Z czasem będziemy zaopatrywać się w coraz lepszy sprzęt i oprogramowanie, dzięki czemu nasze audycje będą Wam się coraz bardziej podobać!
+ Rozpoczniemy publikację komiksów masońskich online, zaczynając od polskiego tłumaczenia "La Franc-maçonnerie dévoilée" ("Masoneria odsłonięta"), publikując na końcu listę Patronów wspierajacych nas kwotą ponad 33zł miesięcznie.

__________

Masoński podcast co tydzień i publikacja klasyków

4 000 zł

miesięcznie

20%

osiągnięto

3 173 zł

brakuje

Dzięki 4000 zł miesięcznie będziemy mogli na tyle poświęcić się naszemu portalowi i skupić się na związanym z nim podcaście, że kolejne audycje będą pojawiać się coraz częściej, by ostatecznie osiągnąć rytm cotygodniowy - dając Wam stały dostęp do świeżych informacji o tym, co dzieje się w świecie polskiego i zagranicznego wolnomularstwa, oraz o jego historii, prosto z ust osób najbardziej kompetentnych.

+ Masoński podcast co tydzień;
+ Rozpoczniemy cykliczną publikację online prac (w tym dotąd niewydanych) poświęconych masonerii klasyków takich jak Ludwik Hass, Cezary Leżeński czy Tadeusz Cegielski.

__________

Wirtualne Muzeum Polskiego Wolnomularstwa

6 000 zł

miesięcznie

13%

osiągnięto

5 173 zł

brakuje

Dysponując kwotą 6000 zł miesięcznie uruchomimy projekt Wirtualnego Muzeum Polskiego Wolnomularstwa - będziemy prezentować online dobrej jakości zdjęcia przedmiotów opowiadających historię masonerii i masonów w naszym kraju. Mamy już dostęp do materiałów z wielu wystaw poświęconych masonerii, organizowanych w różnych polskich miastach na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Z czasem - i w miarę przyrostu dostępnych środków - chcielibyśmy uruchamiać kolejne wystawy w formacie VR - wirtualnej rzeczywistości.

+ Wirtualne Muzeum Polskiego Wolnomularstwa;
+ Więcej autorów na naszym portalu i więcej gości w podcaście;
+ Kolejne ciekawe publikacje (m.innymi komiksy) online.

___________

Zobaczyć masonów na żywo? Tak, to możliwe.

8 000 zł

miesięcznie

10%

osiągnięto

7 173 zł

brakuje

Jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów... Dzięki wsparciu na poziomie 8000 zł i więcej miesięcznie włączymy wizję i będziemy Wam regularnie pokazywać to, o czym do tej pory mogliście tylko przeczytać i usłyszeć. Na początku stworzymy po prostu videobloga, ale chcemy, by róznego rodzaju materiały filmowe stanowiły coraz znaczniejszą część naszego portalu.
Jednocześnie - w miarę przyrostu środków - będziemy systematycznie wprowadzać w naszym portalu kolejne ulepszenia.

+ Masoński vlog/videocast;
+ Kolejni autorzy;
+ Więcej gości (także zagranicznych) w naszym videocaście/podcaście;
+ Wiecej nigdzie dotąd niepublikowanych artykułów i książek online.
__________

Serial o słynnych polskich wolnomularzach

12 000 zł

miesięcznie

6%

osiągnięto

11 173 zł

brakuje

Najwyższy czas, by przybliżyć społeczeństwu sylwetki wielu historycznych postaci - jako wolnomularzy. Książę Józef Poniatowski, Jan Henryk Dąbrowski, Józef Wybicki, Józef Bem, Walerian Łukasiński, Michał Karaszewicz-Tokarzewski, Janusz Korczak, Jan Józef Lipski... To tylko kilka spośród postaci, którym warto poświęcić osobne odcinki serii profesjonalnie zrealizowanych filmów o bohaterach historii Polski praktykujących Sztukę Królewską. W tym mini-serialu zastanowimy się, jaki wpływ miała przynależność do Bractwa na ich życiową drogę. Mając odpowiednie środki będziemy publikować w sieci jeden nowy odcinek tej serii miesięcznie.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Michał Kalinowski
Michał Kalinowski
Próg: 99 zł
Paweł Kreczmański
Paweł Kreczmański
Próg: 99 zł
Dariusz Zięba
Dariusz Zięba
Próg: 33 zł
Łukasz Łajkowski
Łukasz Łajkowski
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 33 zł