Avatar użytkownika

wolnomularstwo.pl

16
patronów
801 
miesięcznie
16
patronów
801 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

9 zł miesięcznie
DONATOR

Wspierasz nas regularnie i jesteśmy wdzięczni za to wsparcie, bo daje nam ono poczucie stabilizacji - niezbędne, by tworzyć nowe treści. 9 zł to tylko kilka monet, ale jednak - cegiełka do cegiełki i zbudujemy razem coś pięknego!
Na tym progu otrzymujesz:

 cotygodniowy newsletter o naszych nowych publikacjach i innych działaniach, które udaje nam się realizować między innymi dzięki Tobie!

 dostęp do zamkniętej społeczności naszych Patronów. Będziesz mieć możliwość zapoznawania się z publikowanymi tu postami - tekstami i innymi materiałami, także audio i video.
20 zł miesięcznie
SPONSOR

Dołączasz do wewnętrznego kręgu!
I uzyskujesz dostęp do ukrytej tu wiedzy.
Odtąd będziesz mieć (gdy tylko wprowadzimy poniżej wymienione usługi):

 dostęp do wszystkich materiałów ukrytych na naszej stronie (login i hasło zostaną Ci wysłane w ciągu 24 godzin od uruchomienia usługi/od Twojej rejestracji);

 możliwość komentowania wiadomości i artykułów, jeśli ta opcja zostanie wyłączona dla niezarejestrowasnych użytkowników (login i hasło zostaną Ci wysłane w ciągu 24 godzin od uruchomienia usługi/od Twojej rejestracji);

 aktywny dostęp do forum (login i hasło zostaną Ci wysłane w ciągu 24 godzin od uruchomienia usługi/od Twojej rejestracji);

 dostęp do wszystkich podcastów wolnomularstwo.pl, które nie będą powszechnie dostępne (login i hasło zostaną Ci wysłane w ciągu 24 godzin od uruchomienia usługi/od Twojej rejestracji);

 Naturalnie przysługują Ci również nagrody i przywileje (obecne i przyszłe) z niższego progu!
33 zł miesięcznie
MECENAS

W kontekście wolnomularstwa mówi się, że wszystko jest symbolem. A 33 to szczególnie znacząca liczba.
Dziękujemy, to znaczne wsparcie, które pomoże nam szybciej się rozwijać.
A Ty osiągasz kolejny poziom wtajemniczenia:

-> Masz teraz dostęp do zamkniętej grupy wolnomularstwo.pl na Facebooku. Możesz tutaj:
+ poznawać innych ludzi interesujących się wolnomularstwem, a między nimi prawdziwych masonów;
+ nawiązać relacje, porozmawiać, wymienić opinie;
+ mieć dostęp do ekskluzywnych materiałów, niepublikowanych nigdzie indziej filmów, zdjęć i tekstów.

-> Wszyscy Patroni z tego i wyższych progów będą mieli możliwość współtworzenia portalu i podcastu:
+ składając redakcji propozycje tematów i wymieniając się na grupie opiniami i pomysłami na kolejne artykuły i odcinki;
+ sugerując pytania do wywiadów;
+ uczestnicząc w ankietach dotyczących obszarów i spraw, którymi powinniśmy się zająć w pierwszej kolejności.

-> Jeśli zgadzasz się, żeby Twoje wsparcie nie było anonimowe, prześlij nam zgodę byśmy mogli umieścić twoje imię/+nazwisko/nick w specjalnej zakładce na stronie https://wolnomularstwo.pl/hall-of-fame/, a w przyszłości także w napisach końcowych tworzonych przez nas filmów.

-> Naturalnie przysługują Ci również nagrody i przywileje (obecne i przyszłe) z niższych progów!
99 zł miesięcznie
FUNDATOR

Stajesz się jednym z filarów naszego przedsięwzięcia. Dołączasz do Patronów wagi ciężkiej. Doceniamy Twoje – wyjątkowo hojne - wsparcie, za które bardzo serdecznie dziękujemy.
Wraz z wkroczeniem do tego kręgu wtajemniczenia:

-> Otrzymujesz cyfrowy dyplom uznania zasług dla propagowania rzetelnej wiedzy o historii i współczesności masonerii. Ten personalizowany dokument udowadnia, że jesteś prawdziwym współtwórcą/współtwórczynią naszego serwisu. To wyjątkowa pamiątka, którą możesz zawiesić na ścianie, by pokazać Twój związek z tradycją wolnomularstwa!

-> Będziesz od nas też dostawać specjalne zaproszenia na (współ)organizowane przez nas wykłady, konferencje i inne wydarzenia, a po potwierdzeniu Twojej obecności będą tam na Ciebie czekać najlepsze miejsca i inne atrakcje.

-> Jeśli zgadzasz się, żeby Twoje wsparcie nie było anonimowe, prześlij nam zgodę byśmy mogli umieścić twoje imię/+nazwisko/nick w specjalnej zakładce na stronie https://wolnomularstwo.pl/hall-of-fame/, a w przyszłości także w napisach końcowych tworzonych przez nas filmów, na pozycji wyższej niż Mecenasi.

-> Naturalnie przysługują Ci również nagrody i przywileje (obecne i przyszłe) z niższych progów!
250 zł miesięcznie
PROTEKTOR

Jeśli decydujesz się na udzielenie nam tak poważnej pomocy, to zakładamy, że nagrody czy otrzymanie wymiernych korzyści nie jest dla Ciebie najistotniejsze. Wierzymy że - równie jak nam - są Ci bliskie wielkie idee, w oparciu o które powstało i dla których istnieje wolnomularstwo.
Wraz z wkroczeniem do najbardziej wewnętrznego kręgu naszych Patronów:

-> Zyskujesz nasze najwyższe uznanie!

-> Jeśli zgadzasz się, żeby Twoje wsparcie nie było anonimowe, prześlij nam zgodę byśmy mogli umieścić twoje imię/+nazwisko/nick w specjalnej zakładce na stronie https://wolnomularstwo.pl/hall-of-fame/, a w przyszłości także w napisach końcowych tworzonych przez nas filmów W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI.

-> Naturalnie przysługują Ci również nagrody i przywileje (obecne i przyszłe) z niższych progów!
500 zł miesięcznie
BUDOWNICZY

Ten najwyższy stopień został stworzony, by uhonorować Patronów, którzy chcą i mogą oddać najwięcej, by promować dobre imię wolnomularstwa.

-> Jeśli dotarłeś aż tutaj, automatycznie zyskujesz wszystkie nagrody i przywileje zawarte na niższych progach, a także inne, nieopisane, objęte tajemnicą.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora wolnomularstwo.pl w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Portal wolnomularstwo.pl od 2005 roku zrzesza pasjonatów masonerii. Staramy się zgłębić jej tajemnice, przyglądając się jej historii i współczesności, jej symbolom i przesłaniu społecznemu.

Wolnomularstwo to tradycja tolerancji, równowagi, wewnętrznego rozwoju, szacunku dla wiedzy.
W naszych trudnych czasach warto ją przypominać.

Portal wolnomularstwo.pl od 2005 r. stara się przybliżać tę tradycję swoim Czytelnikom.

Robimy to, sięgając po kolejne kanały komunikacji. Od kilku lat nasz portal jest jednym z patronów wykładów organizowanych przez Instytut Sztuka Królewska w Polsce.

We wrześniu 2020 zostaliśmy strategicznym partnerem Instytutu i odtąd realizujemy jego cele przy pomocy naszych środków. W czasach COVID-19 aktywność ISK została znacznie ograniczona, przyszedł czas na skoncentrowanie się na działalności w świecie wirtualnym.

 

 

W ubiegłych latach byliśmy między innymi Patronem poświeconej wolnomularstwu wystawy zorganizowanej przez państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie w roku 2012. To po tej wystawie w poniższym filmie oprowadza prof. Cegielski:

 

 

Wspieraliśmy też wystawę Masoneria - Pro Publico Bono w Muzeum Narodowym w Warszawie:

 

 

Jeśli są Państwu bliskie ideały Wolnomularstwa - Humanizm, Wolność, Równość, Braterstwo, Sprawiedliwość Społeczna i Tolerancja - zachęcamy do wsparcia naszej działalności!

 

Cele Autora

Więcej newsów/więcej artykułów
 • 500 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Wolnomularstwo to tradycja tolerancji, dialogu, równowagi, wewnętrznego rozwoju i dążenia do doskonalenia świata wokół nas. W naszych trudnych czasach warto ją przypominać. Nasz portal stara się to czynić od 2005 roku.
__________

Promocja rzetelnej wiedzy o wolnomularstwie wymaga czasu. Dzięki kwocie 500 zł miesięcznie pokryjemy z nawiązką podstawowe koszty stałe związane z prowadzeniem naszego serwisu (sam miesięczny abonament programu do rozsyłania newslettera to ponad 250 zł). Regularne wpłaty upewnią nas jednocześnie, że mamy wiernych Czytelników, dla których chętnie odsuniemy na bok inne sprawy i wygospodarujemy dość czasu, by zrobić odpowiedni research, tłumaczenia i publikować (oraz promować w mediach społecznosciowych) coraz więcej nowych wpisów i robić to regularnie.

__________
Codziennie nowy wpis + początek modernizacji serwisu
 • 1 000 zł miesięcznie
 • 199 zł brakuje
80%
Dzięki kwocie 1000 zł miesięcznie będziemy pewni, że nasza praca spotyka się z pozytywnym oddźwiękiem i poświęcimy się jej na tyle, że nowe wpisy/artykuły będą pojawiać się codziennie. A jednocześnie:

+ Skupimy się na przypominaniu wybitnych polskich masonów, zasłużonych dla budowy wolnej i światłej Rzeczypospolitej;
+ Z zapałem przystąpimy do modernizacji naszego portalu;
+ Rozpoczniemy publikację online poświęconych wolnomularstwu (i nie tylko) prac prof.Andrzeja Nowickiego (wybitnego filozofa i humanisty, dawnego Wielkiego Mistrza Wieliego Wschodu Polski);
+ Uruchomimy też Forum dla naszych Patronów.


__________
Pierwszy masoński podcast + Komiksy masońskie online
 • 2 000 zł miesięcznie
 • 1 199 zł brakuje
40%
Dzięki kwocie 2000 zł miesięcznie zaczniemy rozwijać skrzydła.
Będziemy odtąd mogli, między innymi:

+ uruchomić i kontynuować pierwszy w Polsce podcast poświęcony wolnomularstwu. Mniej więcej raz w miesiącu będziemy zapraszać do rozmowy online teoretyków i praktyków masonerii, by dzielili się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem.
Z czasem będziemy zaopatrywać się w coraz lepszy sprzęt i oprogramowanie, dzięki czemu nasze audycje będą Wam się coraz bardziej podobać!
+ Rozpoczniemy publikację komiksów masońskich online, zaczynając od polskiego tłumaczenia "La Franc-maçonnerie dévoilée" ("Masoneria odsłonięta"), publikując na końcu listę Patronów wspierajacych nas kwotą ponad 33zł miesięcznie.

__________
Masoński podcast co tydzień i publikacja klasyków
 • 4 000 zł miesięcznie
 • 3 199 zł brakuje
20%
Dzięki 4000 zł miesięcznie będziemy mogli na tyle poświęcić się naszemu portalowi i skupić się na związanym z nim podcaście, że kolejne audycje będą pojawiać się coraz częściej, by ostatecznie osiągnąć rytm cotygodniowy - dając Wam stały dostęp do świeżych informacji o tym, co dzieje się w świecie polskiego i zagranicznego wolnomularstwa, oraz o jego historii, prosto z ust osób najbardziej kompetentnych.

+ Masoński podcast co tydzień;
+ Rozpoczniemy cykliczną publikację online prac (w tym dotąd niewydanych) poświęconych masonerii klasyków takich jak Ludwik Hass, Cezary Leżeński czy Tadeusz Cegielski.

__________
Wirtualne Muzeum Polskiego Wolnomularstwa
 • 6 000 zł miesięcznie
 • 5 199 zł brakuje
13%
Dysponując kwotą 6000 zł miesięcznie uruchomimy projekt Wirtualnego Muzeum Polskiego Wolnomularstwa - będziemy prezentować online dobrej jakości zdjęcia przedmiotów opowiadających historię masonerii i masonów w naszym kraju. Mamy już dostęp do materiałów z wielu wystaw poświęconych masonerii, organizowanych w różnych polskich miastach na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Z czasem - i w miarę przyrostu dostępnych środków - chcielibyśmy uruchamiać kolejne wystawy w formacie VR - wirtualnej rzeczywistości.

+ Wirtualne Muzeum Polskiego Wolnomularstwa;
+ Więcej autorów na naszym portalu i więcej gości w podcaście;
+ Kolejne ciekawe publikacje (m.innymi komiksy) online.

___________
Zobaczyć masonów na żywo? Tak, to możliwe.
 • 8 000 zł miesięcznie
 • 7 199 zł brakuje
10%
Jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów... Dzięki wsparciu na poziomie 8000 zł i więcej miesięcznie włączymy wizję i będziemy Wam regularnie pokazywać to, o czym do tej pory mogliście tylko przeczytać i usłyszeć. Na początku stworzymy po prostu videobloga, ale chcemy, by róznego rodzaju materiały filmowe stanowiły coraz znaczniejszą część naszego portalu.
Jednocześnie - w miarę przyrostu środków - będziemy systematycznie wprowadzać w naszym portalu kolejne ulepszenia.

+ Masoński vlog/videocast;
+ Kolejni autorzy;
+ Więcej gości (także zagranicznych) w naszym videocaście/podcaście;
+ Wiecej nigdzie dotąd niepublikowanych artykułów i książek online.
__________
Serial o słynnych polskich wolnomularzach
 • 12 000 zł miesięcznie
 • 11 199 zł brakuje
6%
Najwyższy czas, by przybliżyć społeczeństwu sylwetki wielu historycznych postaci - jako wolnomularzy. Książę Józef Poniatowski, Jan Henryk Dąbrowski, Józef Wybicki, Józef Bem, Walerian Łukasiński, Michał Karaszewicz-Tokarzewski, Janusz Korczak, Jan Józef Lipski... To tylko kilka spośród postaci, którym warto poświęcić osobne odcinki serii profesjonalnie zrealizowanych filmów o bohaterach historii Polski praktykujących Sztukę Królewską. W tym mini-serialu zastanowimy się, jaki wpływ miała przynależność do Bractwa na ich życiową drogę. Mając odpowiednie środki będziemy publikować w sieci jeden nowy odcinek tej serii miesięcznie.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora wolnomularstwo.pl już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Michał Kalinowski
Michał Kalinowski
99 zł
Dariusz Zięba
Dariusz Zięba
33 zł
Łukasz Łajkowski
Łukasz Łajkowski
20 zł
Kamil B. Tomaszewski
Kamil B. Tomaszewski
33 zł
Stephane Lesieur
Stephane Lesieur
33 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.