Wspieram Rozwój PL

6 patronów
64 miesięcznie
Z każdej złotówki wydanej na polski produkt 79 gr zostaje w kraju. Przy zakupie produktów zagranicznych tylko 25 gr. Swoim działaniem przekonujemy Polaków do bardziej świadomych decyzji zakupowych. A w apce Polskie Marki wskazujemy co jest polskie, a co tylko tylko takie udaje.

O Autorze

Tomek DziewulskiCześć!

Nazywam się Tomek Dziewulski i w 2013 roku stworzyłem serwis WspieramRozwoj.PL, a dwa lata później pierwszą wersję aplikacji Polskie Marki. Obecnie działam w ramach Fundacji Wspieram Rozwój PL.

Prywatnie - spełniony ojciec trójki dzieci, domowy piwowar, fan polskiej fantastyki i klusek z truskawkami.

Poniżej chciałbym Ci pokazać dlaczego warto wydawać swoje pieniądze z większą świadomością tego kogo dzięki nim wspieramy. A poza tym pokrótce opisać nasze cele i działania.

Liczby nie kłamią!

Z wyliczeń firmy Grant Thornton wynika, że gdybyśmy o 1% częściej wybierali polskie produkty w miejsce zagranicznych to w gospodarce zostałoby dodatkowo 6,6 mld zł.

W przeliczeniu na każdego z nas to ponad 150 zł, które mogłoby trafić DODATKOWO do polskich firm, usługodawców, gastronomii i innych branż. To nowe miejsca pracy, podwyżki i wyższe wpływy podatkowe, które mogą przełożyć się na lepsze drogi, nowe przedszkola i mniejsze zadłużenie Polski.

Obecnie w dużym stopniu te wszystkie pozytywy fundujemy w krajach Zachodu, skąd pochodzą właściciele bardzo wielu popularnych marek.

Nasze główne cele

Celem działalności Fundacji Wspieram Rozwój PL jest uświadomienie Polakom, jak ważny wpływ na naszą gospodarkę mają ich codzienne decyzje zakupowe.

Dostarczamy także niezbędne narzędzia dla osób już tego świadomych. Od lat tworzymy i stale aktualizujemy bazę marek, które dzielimy ze względu na miejsce produkcji oraz kapitał ich właścicieli. Dostęp do niej zapewnia serwis wspieramrozwoj.pl oraz aplikacja Polskie Marki.

Narzędzia te staramy się ciągle udoskonalać. Sama aplikacja przeszła długą drogę od prostej wyszukiwarki do zaawansowanego narzędzia z opcją skanowania kodów kreskowych, przeglądania grup produktów podzielonych na kategorie i tworzenia z nich list zakupowych.

Staramy się także budować dobry klimat wokół polskich firm, poprzez nagłaśnianie ich sukcesów w mediach społecznościowych oraz w naszej aplikacji. Jeśli chcielibyście dla odmiany poczytać trochę dobrych wiadomości to zapraszamy do dołączenia do nas w mediach społecznościowych.

Aplikacja Polskie Marki

Użytkowników smartfonów zapraszamy do przetestowania naszej apki i wsparcia jej 5 gwiazdkami - to BARDZO dużo znaczy:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.polskiemarki&hl=pl

https://apps.apple.com/pl/app/polskie-marki-2-0/id997013558?l=pl

Czy chcemy przekonać ludzi, aby kupowali TYLKO polskie produkty?

Wiele osób, gdy słyszy o patriotyzmie zakupowym ma w głowie jego najbardziej radykalną odmianę - kupuj TYLKO polskie produkty, wyprodukowane u nas i od polskich firm.

Wbrew pozorom wcale nie zachęcamy do takiej postawy. To do czego zachęcamy to:

Gdy masz do wyboru produkty/usługi w podobnej cenie, które spełniają twoje wymagania, jedne z nich są polskie, inne zagraniczne to w takiej sytuacji zawsze wybieraj polskie.

Kluczowe jest wybieranie DOBRYCH polskich produktów. Tylko takie mają szanse na konkurowanie na zagranicznych rynkach, do czego powinniśmy jako społeczeństwo dążyć. A dzięki naszemu wsparciu zakupowemu będą mieć także środki na ewentualną ekspansję i dalszy rozwój.

Wspieranie "dziadostwa" tylko dlatego, że jest polskie nie prowadzi do niczego dobrego. Nie daje sygnałów firmie, że musi coś zmienić.

Mocno zachęcamy natomiast do PRÓBOWANIA nowych polskich produktów. Być może wiele z nich mogłoby zastąpić kupowane od lat zagraniczne, a nawet okazać się od nich duże lepsze czy tańsze.

Oczywiście warto także takich zakupów dokonywać w polskich sklepach, których listę znajdziecie w naszej apce ;)

Co jeszcze robimy?

Piszemy artykuły na tematy związane z patriotyzmem zakupowym i gospodarką. Tworzymy infografiki i filmy na Youtube. Czasami pojawiamy się mediach czy prowadzimy wykłady na Uczelniach, w których staramy się szerzyć idee racjonalnych zakupów. Sprzedajemy promujące patriotyzm zakupowy koszulki i wiele więcej...

Jednak nie wszystkim tym jesteśmy się w stanie zajmować bez wsparcia z zewnątrz. A na pewno nie na taką skalę jakbyśmy marzyli.

 

Serdecznie zapraszamy do dołączenia do grona naszych Patronów lub wsparcia naszej fundacji w innej formie :)

 

A na deser załączamy kilka infografik, które zapewne wielu z Was zaskoczą...


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Paweł Buława
Paweł Buława
Próg: 3 zł
Leszek Chmielewski
Leszek Chmielewski
Próg: 33 zł
Karol
Karol
Próg: 3 zł
Robert Dubielecki
Robert Dubielecki
Próg: 11 zł
Edmund Kasprzak
Edmund Kasprzak
Próg: 11 zł
Anonimowy patron
Próg: 11 zł