Strefa Patrona:

0

patronów

0 zł

miesięcznie

0 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
-
miesięczne wsparcie
-
liczba patronów

  Ahoj! Tu Aneta i Damian. Podróżujemy wspólnie od kilku lat. Znacie zabawę zwaną Geocaching? Polega ona na poszukiwaniu keszy-skarbów. To właśnie kesze wyznaczają szlaki naszych wypADów i dzięki nim docieramy do najbardziej nieznanych, magicznych miejsc! We wrześniu ruszamy w podróż po świecie!

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

O Autorze

Ahoj! Tu Aneta i Damian. Jesteśmy parą ze Szczecina. Podróżujemy wspólnie od kilku lat. Szlaki w trakcie naszych wojaży wyznaczają nam kesze. Dzięki nim docieramy do najpiękniejszych, nieznanych, magicznych miejsc! Na czym dokładnie polega cała zabawa? Napisze poniżej :). Poza pięknem przyrody, naturą, która robi na nas największe wrażenie, jesteśmy fanami urbex-u, eksploracji opuszczonych miejsc. Dotychczas podróżowaliśmy po Europie, jej dalszych i bliższych zakątkach. We wrześniu wyruszamy w 2 letnią podróż po świecie. Z dobytkiem na plecach, autostopem, chcemy dotrzeć do najdzikszych perełek naszego globu. Zaczynamy w Wietnamie!


A teraz o co chodzi z tymi keszami...

Cała zabawa zwana jest Geocachingiem. To nic innego jak szukanie skarbów, które tworzą, a następnie ukrywają ludzie na całym świecie. Potrzebujecie mieć telefon z aplikacją c-geo oraz funkcję GPS. Skarby występują w postaci skrzynek, butelek, pojemników. W środku znajdziecie tzw. Logbook, czyli książeczkę, kawałek papieru, na którym wpisujecie swój nick z datą lub wbijacie pieczątkę ze swoim logo (my już się takiej dorobiliśmy :)). Jako, że gra skierowana jest także do dzieci, to często w środku są różnego rodzaju zabawki, czy inne gadżety: magnesy, naszywki, przypinki itp.

Trochę teorii.

Jakie są rodzaje keszy:

  • Tradi: czyli tradycyjna skrzynka, oznaczona zielonym kolorem na mapie. Szukacie, podejmujecie, logujecie!
  • Multi: nasze najulubieńsze. Oznaczone są kolorem pomarańczowym. To taka zabawa w podchody. Rozwiązujecie bardziej lub mniej skomplikowane zagadki przechodząc z jednego punktu do drugiego. Ilość etapów jest różna. Jedne multi mogą zając nam godzinę, inne cały dzień. A na końcu mamy finał! Zazwyczaj spektakularny, ukazujący niesamowite miejsce!

Stopień trudności w poszukiwaniu skarbów także jest różny. Oznaczony jest dwiema cyframi:

  • Pierwsza cyfra oznacza stopień trudności zadania: np. trzeba rozwiązać skomplikowaną zagadkę lub maskowanie jest bardzo, bardzo kreatywne.
  • Druga cyfra mówi o stopniu trudności terenu np. trzeba podpłynąć do kesza lub wspiąć się na wysokie drzewo, zanurkować itp.

My dzięki keszom dotarliśmy do dzikiego gorącego źródła na Islandii, mieliśmy okazję penetrować opuszczone sztolnie, tunele, tamy. Odkryliśmy bezludne plaże w najbardziej turystycznym miejscach, podziwialiśmy widoki z punktów, których nie znajdziecie na mapie :) Poza tym, że kesze prowadzą nas do magicznych miejsc, to zapewniają niesamowitą zabawę. Fascynaci tworzący skrzynki są niesamowicie kreatywni, mają świetne poczucie humoru, często pozwalają nam wczuć się w rolę Sherlocka Holmesa!


 

 


W tracie naszego 2 letniego wypADu chcemy pokazać Wam jak najwięcej magicznych miejsc, które wskazują nam kesze. Chcemy Was inspirować do podróży, które w naszym przypadku stały się sensem życia. Chcemy abyście tak jak my złapali bakcyla do Geocachingu, który jest świetnym drogowskazem i sposobem na aktywne spędzenie czasu, w pojedynkę lub rodzinnie. Co wy na to?Zapraszamy Was do śledzenia naszych wypADów na blogu: https://www.facebook.com/wypADyblog/


 

Cele

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 500 zł
brakuje 500 zł
Geocachingowy wypADy po świecie
Jeśli Wasze wpłaty przekroczą kwotę 500 zł miesięcznie, to umożliwicie nam tym samym dotarcie do najbardziej magicznych skrytek. Ponadto krwiopijcze istoty nas nie pokonają, bo zaopatrzymy się w żelazny zapas repelentów! Nasz wypAD będzie na bieżąco relacjonowany. Wskażemy Wam koordynaty do unikalnych miejsc, nauczymy Was gotować lokalne potrawy, podzielimy się najciekawszymi historiami z naszych wojaży. Pokażemy Wam jak piękne jest backpackerskie życie! Może się zainspirujecie i spotkamy się gdzieś w drodze? Chętnie opowiemy więcej o keszowaniu na żywo i pokażemy jak to wygląda w praktyce :)

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 0
Ahoj! Witamy Cię w naszym wypADowym teamie!
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 0
DZ-I-Ę-K-U-J-E-M-Y! Będziesz otrzymywał/a regularne relacje z naszych wojaży, w formie wiadomości mailowej! Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię do podróży!
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 0
Wow! Naprawdę!?
Dzięki to Tobie nasza podróż wydłuża się! W podzięce otrzymasz od nas na maila zdjęcie z jakiegoś magicznego miejsca! Ściskamy!
Zostań patronem
30 zł / miesiąc
patroni: 0
wypADy kłaniają się pięknie i uśmiechają się szeroko! Wyślemy Ci naklejkę z naszym logo. Możesz ją nakleić na walizkę podróżną, na komputer, na telefon, wypADy będą z Tobą gdziekolwiek zechcesz! :)
Zostań patronem
40 zł / miesiąc
patroni: 0
Jesteśmy wniebowzięci! Wyślemy Ci pocztówkę z naszego aktualnego miejsca pobytu!
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Łał! Łał, łał! To naprawdę dużo! Marzy Ci się magnes z jakiegoś pięknego miejsca? Prześlemy Ci go razem z pocztówką, z aktualnego miejsca naszego pobytu :)
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Jaaaa! Dziękujemy! Nagramy dla Ciebie film z z jakiegoś magicznego miejsca. Zawrzemy na nim osobiste podziękowania!
Zostań patronem
300 zł / miesiąc
patroni: 0
To naprawdę zdumiewające!! W podzięce za wsparcie otrzymujesz od nas koszulkę z logo wypADów!
Zostań patronem
500 zł / miesiąc
patroni: 0
Kochasz podróże tak jak my i masz związany z tym biznes? W podzięce za wsparcie oferujemy reklamę na naszym funpage'u na facebooku! Zanim wyślesz pieniążki, prześlij nam szczegóły reklamy :)
Zostań patronem