Zbiórka zweryfikowana

Nowy dom dla Domu Sztuki 🌻

Avatar Dom Sztuki Dom Sztuki
Nowy dom dla Domu Sztuki 🌻
50 zł z 5 000 zł
1%
czas minął do końca zbiórki
1 wpłata

Patronite nie pobiera prowizji od zbiórek

O zbiórce

🩷 Od 2021 roku działamy na warszawskim Grochowie czerpiąc z historii i tożsamości naszej okolicy. Prawdziwym zwrotem był miniony rok, kiedy staliśmy się fundacją i znacznie, znacznie rozwinęliśmy działalność.

❤️ W 2023 roku otworzyliśmy bibliotekę do wymiany książek, zapraszaliśmy na wakacyjne pokazy filmowe i do współtworzenia ogrodu spółdzielczego. Zorganizowaliśmy cykl wydarzeń o mieście i klimacie „Grochów szczęśliwy”, a w ramach projektu „KIBBUTZ” podejmowaliśmy działania związane z grochowskim kibucem. Wiemy już, że ten ostatni projekt będziemy kontynuować także w tym roku.

🧡 Z zakasanymi rękawami i podwiniętymi nogawkami intensywnie pracujemy nad otworzeniem stacjonarnego Domu Sztuki. Nadal w tym samym miejscu, nadal otoczeni ogrodem, ale z możliwością działania niezależnie od pogody i według własnego harmonogramu. To ogromny, ogromny krok rozwojowy! 

💛 Chcemy, by była to przestrzeń zarówno naszej działalności, jak i lokalnych grup aktywistycznych i artystycznych. Przestrzeń dostępna i przyjazna. Wiele już zrobiliśmy, jednak nie wszystko możemy zrobić własnymi rękoma, a pozyskanie funduszów na rozwój infrastrukturalny jest niezwykle trudne. 

💚 Dlatego bez owijania — dorzuć się do zbiórki i wesprzyj rozwój lokalnej działalności. 

🩵 Dzięki sąsiedzkiemu zaangażowaniu opróżniliśmy już docelowe miejsce naszej działalności. Teraz chcemy wykonać profesjonalny i zgodny z BHP remont. Zbieramy na to wszystko, czego nie możemy wykonać samodzielnie z powodu braku uprawnień. Planujemy instalację oświetlenia i licznych gniazdek, trwały montaż mebli i zakup materiałów warsztatowych, chcemy także wyremontować toaletę, by była bardziej dostępna dla osób o alternatywnej motoryce.

💙 Niezwykle zależy nam, by estetyka naszego miejsca korespondowała ze współczesną stylistyką. Tylko tak Dom Sztuki będzie miejscem atrakcyjnym dla osób młodych. Miejscem konkurencyjnym wobec innych, często komercyjnych przestrzeni. Jednocześnie bliskie są nam założenia odzyskiwania i naprawiania. Chcemy, by nasz wpływ środowiskowy był jak najmniejszy. Dlatego wiele rzeczy pozyskujemy bezpłatnie lub odpłatnie, ale z drugiej ręki. Tą zbiórką chcemy pokryć wyłącznie te wydatki, których nie możemy zastąpić ani pracą społeczną, ani drugim obiegiem.

💜 Więcej o naszej działalności znajdziesz tutaj → www.domsztuki.org.

Ostatni wpłacający

Laura Lempert Laura Lempert
11.03.2024
50 zł

Komentarze

Trwa ładowanie...