W Patronite od 21.02.2020

Pracuję nad narzędziem mogącym zrewolucjonizować rynek wtórny, w ogóle. Na razie skupiam się na motoryzacji klasycznej, ale w przyszłości chcę, aby wypracowane na nim mechanizmy przeszczepione zostały do reszty kategorii (rowery, winyle, audio, instrumenty...).

O Autorze

Jakie mamy dziś realne narzędzia do poprawy losów tego świata/planety/środowiska/nas?! 
- wegetarianizm
- Zero Wast
- wszelkie ruchy ograniczające konsumpcję (wcale niekoniecznie przez społeczeństwo porządane)
- wszelkie instytucje działające na rzecz przyrody
- komunikację miejską/publiczną
- nasze głowy, pod warunkiem ich odpowiedniego wykorzystania
To są nasze narzędzia do walki o nasze dalsze losy.

Cały rynek wtórny - to kolejne narzędzie! 
Przez ostatnie dekady naprodukowaliśmy tyle, że wystarczy nam na wiele lat. Wszędzie poza witrynami sklepów trąbią przecież, żeby przyhamować eksploatowanie surowców, opanować się. 
Dlaczego nie wykorzystać do tego celu rzeczy, które już istnieją?!
Do niedawna dało się ogarnąć ogłoszenia w lokalnym środowisku. Dziś lokalnym środowiskiem jest: Amazon, Ebay, Allegro, Olx, Mobile, Otomoto, Facebook... 

Ja po ~5 latach nieźle ogarniam rynek motoryzacji klasycznej, na którym ponoć można nieźle zarobić. Ktoś inny mógłby raportować motocykle... Próbuję stworzyć nowy zawód ;)

Jeśli mnie wesprzesz, sprawię, że będę skuteczniejszy w zaopatrywaniu Cię w informacje. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)