W Patronite od 21.02.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 516

Liczba Patronów: 574

Zostań Patronem
18 patronów
523 miesięcznie
3 403 łącznie
Pracuję nad narzędziem mogącym zrewolucjonizować rynek wtórny, w ogóle. Na razie skupiam się na motoryzacji klasycznej, ale w przyszłości chcę, aby wypracowane na nim mechanizmy przeszczepione zostały do reszty kategorii (rowery, winyle, audio, instrumenty, zwierzaki w schroniskach ...cokolwiek).

O Autorze

Jestem z rocznika okrągłego stołu 89', z wykształcenia muzyk-lutnista (nie lutnik). Gram, piszę, filozofuję, staram się przeżyć życie gromadząc wspomnienia. Tutaj przedstawię Wam pomysł, którym zajmuję się już od ponad 3 lat i jest to, w tym czasie mój główny "zawrót głowy". Chciałbym nim zrewolucjonizować świat (serio!) a kolejnymi akapitami postaram się obronić mój cel i nie wyjść przy okazji na wariata. 

Zacznę w myśl zasady: "od ogółu do szczegółu":
Wyobraźcie sobie stronę internetową z ogłoszeniami (jak olx czy ebay). Na tej stronie nie znajdowałyby się jednak ogłoszenia umieszczone przez osoby chcące sprzedać dany przedmiot, tak jak to do tej pory się odbywa. Zamiast nich, w danej kategorii co kilka dni (może nawet codziennie) pojawiałby się RAPORT, który zawierałby wybrane ogłoszenia spośród wszystkich, które na świeżo pojawiły się w internecie. Taki raport przygotowywany byłby przez pasjonata/profesjonalistę czyli osobę, która od lat pasjonuje się w danej dziedzinie (np. audiofil, muzyk, meloman, pasjonat motoryzacji ...każda kategoria posiada "amatorów", którzy ciągle ją przeglądają). Taki raport byłby niezależny tzn.: jego twórca nie mógłby otrzymywać zapłaty od osoby sprzedającej dany przedmiot, za to, że umieści ten przedmiot w raporcie. Całość byłaby finalizowana przez osoby czytające dany raport tzn: gdy np. p. Jan Kowalski chciałby sobie kupić gramofon, jednocześnie kompletnie się na tym nie znając, mógłby zamiast pójść do salonu i kupić nowy sprzęt, wejść na www.zdzis.com i zamówić sobie kilka raportów działu audio, kupując w ten sposób rzetelne i niezależne informacje o gramofonach wystawionych np. na olx czy właśnie ebay.
Gdyby taka strona istniała, byłaby pierwszym agregatorem linków z wielkich serwisów. Dzięki niej, wiedza dotychczas niedostępna (mam na myślę wiedzę jaką dysponują pasjonaci, którzy przeglądają np. właśnie gramofony od wielu lat i znają się na tym często dużo lepiej od sprzedawców w salonach), stałaby się nagle dostępna i ...tania - zyskiwałby użytkownik strony, który kupiłby sobie super gramofon z olx płacąc 1/3 ceny nowego z salonu oraz osoba pisząca dany raport. Jeśli taki mechanizm zastosować na masową skalę (rowery, meble etc.), można by się pokusić o nazwanie całego pomysłu proekologicznym, ponieważ jeśli ktoś kupi sobie stary gramofon, to nie kupi nowego, ograniczając tym samym rynek pierwotny :)

Taka strona już istnieje i jest prowadzona przeze mnie od 3 lat (www.zdzis.com). Lecz na razie jedyną kategorią, która przeciera szlaki i testuje różne rozwiązanie jest motoryzacja klasyczna (ja jestem autorem wszystkich raportów).
W 2017 i 2018 wystawiałem się z tym pomysłem na targach Retro Motor Show w Poznaniu (w tym roku zabrakło mi już na to pieniędzy). Jak przeczytaliście w pierwszy akapicie, potencjał na rozwój jest w zasadzie nieograniczony...
Opisałem do tej pory (czyli przez ostatnie 3 lata) w zasadzie wszystkie samochody (klasyki wyprodukowane do 2000r.) jakie pojawiły się na polskim rynku wtórnym - ponad 17 000 samochodów i ponad 1 500 marek i modeli, tworząc tym samym pierwszą i jak do tej pory jedyną bazę danych, na podstawie której można analizować ceny klasyków na przestrzeni czasu i wyznaczać trendy (wiele osób traktuje te samochody jak inwestycje). Oto link do wersji BETA: https://trendy.zdzis.com/?rokto=2020&rokfrom=1900

Udało mi się też stworzyć kanał na YT, oto pierwsze 2 odcinki, zapraszam do oglądania:

 
 
 

...kolejne trzy odcinki się montują, premiera niebawem :)Oto samochody (tylko ta część z nich, o której wiem), które zostały kupione dzięki moim raportom:
https://www.zdzis.com/zdzisiowozy/

Link do zDzisiowego fb:
https://www.facebook.com/zdzis.com.moto/notifications/

W tym momencie, w moim notatniku znajdują się już setki pomysłów na udoskonalenia ww. pomysłu, ale dziś wszystko wymaga pieniędzy. Moim celem jest ratowanie naszej planety przed niszczącą falą nowości/promocji/plastiku/braku refleksji i po 3 latach opłacania tego wszystkiego z własnej kieszeni zwyczajnie potrzebuję wsparcia. 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem