W Patronite od 21.02.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 555

Liczba Patronów: 664

Zostań Patronem
17 patronów
601 miesięcznie
5 376 łącznie
Pracuję nad narzędziem mogącym zrewolucjonizować rynek wtórny, w ogóle. Na razie skupiam się na motoryzacji klasycznej, ale w przyszłości chcę, aby wypracowane na nim mechanizmy przeszczepione zostały do reszty kategorii (rowery, winyle, audio, instrumenty, zwierzaki w schroniskach ...cokolwiek).

O Autorze

Jestem z rocznika okrągłego stołu 89', z wykształcenia muzyk-lutnista (nie lutnik). Gram, piszę, filozofuję, staram się przeżyć życie gromadząc wspomnienia. Tutaj przedstawię Wam pomysł, którym zajmuję się już od ponad 3 lat i jest to, w tym czasie mój główny "zawrót głowy". Chciałbym nim zrewolucjonizować świat (serio!) a kolejnymi akapitami postaram się obronić mój cel i nie wyjść przy okazji na wariata. 

Zacznę w myśl zasady: "od ogółu do szczegółu":
Wyobraźcie sobie stronę internetową z ogłoszeniami (jak olx czy ebay). Na tej stronie nie znajdowałyby się jednak ogłoszenia umieszczone przez osoby chcące sprzedać dany przedmiot, tak jak to do tej pory się odbywa. Zamiast nich, w danej kategorii co kilka dni (może nawet codziennie) pojawiałby się RAPORT, który zawierałby wybrane ogłoszenia spośród wszystkich, które na świeżo pojawiły się w internecie. Taki raport przygotowywany byłby przez pasjonata/profesjonalistę czyli osobę, która od lat pasjonuje się w danej dziedzinie (np. audiofil, muzyk, meloman, pasjonat motoryzacji ...każda kategoria posiada "amatorów", którzy ciągle ją przeglądają). Taki raport byłby niezależny tzn.: jego twórca nie mógłby otrzymywać zapłaty od osoby sprzedającej dany przedmiot, za to, że umieści ten przedmiot w raporcie. Całość byłaby finalizowana przez osoby czytające dany raport tzn: gdy np. p. Jan Kowalski chciałby sobie kupić gramofon, jednocześnie kompletnie się na tym nie znając, mógłby zamiast pójść do salonu i kupić nowy sprzęt, wejść na www.zdzis.com i zamówić sobie kilka raportów działu audio, kupując w ten sposób rzetelne i niezależne informacje o gramofonach wystawionych np. na olx czy właśnie ebay.
Gdyby taka strona istniała, byłaby pierwszym agregatorem linków z wielkich serwisów. Dzięki niej, wiedza dotychczas niedostępna (mam na myślę wiedzę jaką dysponują pasjonaci, którzy przeglądają np. właśnie gramofony od wielu lat i znają się na tym często dużo lepiej od sprzedawców w salonach), stałaby się nagle dostępna i ...tania - zyskiwałby użytkownik strony, który kupiłby sobie super gramofon z olx płacąc 1/3 ceny nowego z salonu oraz osoba pisząca dany raport. Jeśli taki mechanizm zastosować na masową skalę (rowery, meble etc.), można by się pokusić o nazwanie całego pomysłu proekologicznym, ponieważ jeśli ktoś kupi sobie stary gramofon, to nie kupi nowego, ograniczając tym samym rynek pierwotny :)

Taka strona już istnieje i jest prowadzona przeze mnie od 3 lat (www.zdzis.com). Lecz na razie jedyną kategorią, która przeciera szlaki i testuje różne rozwiązanie jest motoryzacja klasyczna (ja jestem autorem wszystkich raportów).
W 2017 i 2018 wystawiałem się z tym pomysłem na targach Retro Motor Show w Poznaniu (w tym roku zabrakło mi już na to pieniędzy). Jak przeczytaliście w pierwszy akapicie, potencjał na rozwój jest w zasadzie nieograniczony...
Opisałem do tej pory (czyli przez ostatnie 3 lata) w zasadzie wszystkie samochody (klasyki wyprodukowane do 2000r.) jakie pojawiły się na polskim rynku wtórnym - ponad 17 000 samochodów i ponad 1 500 marek i modeli, tworząc tym samym pierwszą i jak do tej pory jedyną bazę danych, na podstawie której można analizować ceny klasyków na przestrzeni czasu i wyznaczać trendy (wiele osób traktuje te samochody jak inwestycje). Oto link do wersji BETA: https://trendy.zdzis.com/?rokto=2020&rokfrom=1900

Udało mi się też stworzyć kanał na YT, oto pierwsze 2 odcinki, zapraszam do oglądania:

 
 
 

...kolejne trzy odcinki się montują, premiera niebawem :)Oto samochody (tylko ta część z nich, o której wiem), które zostały kupione dzięki moim raportom:
https://www.zdzis.com/zdzisiowozy/

Link do zDzisiowego fb:
https://www.facebook.com/zdzis.com.moto/notifications/

W tym momencie, w moim notatniku znajdują się już setki pomysłów na udoskonalenia ww. pomysłu, ale dziś wszystko wymaga pieniędzy. Moim celem jest ratowanie naszej planety przed niszczącą falą nowości/promocji/plastiku/braku refleksji i po 3 latach opłacania tego wszystkiego z własnej kieszeni zwyczajnie potrzebuję wsparcia. 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
63 zł jednorazowo
snieg
snieg
210 zł jednorazowo
Sławek Karwasz
Sławek Karwasz
21 zł miesięcznie
Piotr Życzyński
Piotr Życzyński
21 zł miesięcznie
Damian Solar
Damian Solar
8 zł miesięcznie
Adam Kucharski
Adam Kucharski
21 zł miesięcznie