ZAKAZANE HISTORIE

W Patronite od 20.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 121

Liczba Patronów: 334

Zostań Patronem
Kup na prezent
59 patronów
5 125 miesięcznie
56 440 łącznie
ZAKAZANE HISTORIE - to historia, jakiej nie znacie. To filmy na YouTube i audiobooki, na których znajdziecie Państwo wciągające opowieści historyczne mojego autorstwa. Hołduję zasadzie, iż warto POZNAĆ PRAWDĘ, BO TYLKO PRAWDA JEST CIEKAWA.

O Autorze

Leszek Pietrzak

Jestem doktorem historii, publicystą. Historia jest nie tylko moim zawodem, ale również pasją. W swoich pracach zajmuję się odkłamywaniem historii Polski i usuwaniem z niej białych plam, kłamstw i przekłamań. Polacy nie mają powodu, aby wstydzić się własnej historii. Wręcz przeciwnie. Wiele jest w niej powodów do dumy. Ta prawdziwa historia jest mało znana, nawet samym Polakom, o zagranicznej opinii publicznej, nawet nie wspominając. To przekonanie legło u podstaw założenia przeze mnie w połowie 2019 r. kanału na YouTubie pt. Zakazane historie.

Napisałem  ponad dwadzieścia książek. W planach mam kolejne. Wydaję również audiobooki dotyczące historii Polski w XX wieku.

Mój kanał filmowy Zakazane historie to właśnie popularyzowanie przede wszystkim Historii Polski,  w przystępnej i bardzo skondensowanej formie. A co najważniejsze w oparciu o wyniki najnowszych badań historycznych.

Historię trzeba znać przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze pozwala ona nam lepiej zrozumieć  teraźniejszość. Po drugie znając ją możemy uniknąć błędów jakie możemy popełnić w przyszłości.

Znajomość historii decyduje o naszej tożsamości. Wpływa na nasze polityczne przekonania, podejście do gospodarki i nasze zaangażowanie w życiu społecznym. Decyduje też o naszym stosunku do religii, kultury i wielu innych ważnych w życiu rzeczy.

Zakazane historie to projekt, który ma popularyzować historię Polski też na świecie. Tłumaczenie moich wykładów na język angielski (docelowo także na inne języki) także jest kosztowne.

Dlatego zwracam się do Was o wsparcie finansowe rozwoju kanału „Zakazane historie”. Dzięki niemu więcej osób na całym świecie będzie mogło poznawać fascynującą historię Polski, z której naprawdę możemy być dumni.

***

Świadek Katynia

W jednym z ostatnich moim filmie pt. "Świadek Katynia" opowiadałem wstrząsającą historię polskiego żołnierza, uciekiniera z obozu śmierci w lesie katyńskim. Historia ta wyjawia nowe fakty, nieznane do tej pory. Katyńska relacja Stefana Bartysiaka jest wyjątkową historią. Sceny jakie on opisuje są tak drastyczne, że nawet trudno je sobie wyobrazić. 

Dlatego ta historia musi zostać uwieczniona. Wraz z moim zespołem postanowiliśmy, że tę historię opowiemy Państwu w nieco szerszym filmie dokumentalnym. Zwracam się do Państwa o wsparcie tej idei za pośrednictwem serwisu patronite.pl i wejście do drona współproducentów tego historycznego obrazu.

***

Moje doświadczenie

Jestem Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Pracowałem w pionie analitycznym Urzędu Ochrony Państwa, a potem w Instytucie Pamięci Narodowej – Oddział w Lublinie i prezydenckim Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. W okresie pracy w IPN byłem członkiem zespołu prokuratora Andrzeja Witkowskiego, który prowadził śledztwo w sprawie zamordowania kapelana „Solidarności” bł. księdza Jerzego Popiełuszki. W BBN byłem autorem raportów Biura dla śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, w tym raportu z kwietnia 2010 r., dotyczącego Zbrodni Katyńskiej. Jako historyk specjalizuję się w problematyce historii Polski XX wieku.

Jestem autorem wieluu książek historeycznych. W 2011 r. ukazała się monografia „Inspektorat Puławski WiN 1944-1956” mojego autorstwa. Jestem również współautorem „Atlasu Polskiego Podziemia Niepodległościowego 1944-1956” wydanego przez IPN. Od lat zajmuję się popularyzowaniem polskiej historii XX wieku, opisując nieznane bądź zakłamane wydarzenia jakie miały w niej miejsce. Robię to m. in. w ramach autorskiej serii wydawniczej „Zakazana Historia” oraz na łamach magazynów historycznych – „Historia bez cenzury” i „Zakazana Historia”. Jestem również czynnym dziennikarzem; współpracuję m. in. z „Gazetą Warszawską”, „Gazetą Finansową” i magazynami „Bez cenzury” i „Czas Solidarności”. Mieszkam w Lublinie.

***

O mnie prywatnie

Mam wspaniałych wiekowych już rodziców, którzy wychowali mnie w poszanowaniu patriotycznych wartości. Moja już dorosła córka Agata mieszka i pracuje w USA.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Grzegorz Łojko
Grzegorz Łojko
Próg: 200 zł
Bartek Biegała
Bartek Biegała
Próg: 200 zł
Artur Bilski
Artur Bilski
Próg: 10 zł
Damian Świetlik
Damian Świetlik
Próg: 20 zł
Grzegorz Łoznikow
Grzegorz Łoznikow
Próg: 10 zł