Zaprogramuj Życie

W Patronite od 29.04.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 673

Liczba Patronów: 668

Zostań Patronem
Kup na prezent
26 patronów
725 miesięcznie
7 500 łącznie
Na początku był blog, gdzie dzieliłem się moim spojrzeniem na branżę IT. Po kilku miesiącach powstał kanał na YouTube oraz ogromna społeczność na Discord! Jaki mam cel? Pomagać początkującym, dzielić się wiedzą i budować miejsce bez hejtu, w którym każdy znajdzie wsparcie i odpowiedzi na pytania.

O Autorze

Kilka słów o Zaprogramuj Życie

Inicjatywa budowania społeczności "Zaprogramuj Życie" powstała w połowie 2020 r. Oczywiście idea i pomysły kłębiły się w głowie przez wiele miesięcy ale spisywałem je tylko do notesu, wiecznie odkładając ich realizację na później.

W pewnym momencie jednak przyszedł czas na to żeby marzenia się spełniły. Założyłem bloga, który po kilku tygodniach miał tysiące czytelników! Coś niesamowitego!

To był pewnego rodzaju test. Postanowiłem sobie, że jeśli dam radę pisać regularnie artykuły i odbiór czytelników będzie pozytywny, to zakładam kanał na YouTube. I wiesz co? To również okazał się strzał w 10, bo już po kliku miesiącach od opublikowania pierwszego filmu, kanał zyskał prawie 2 tys. subskrybentów i licznik się nie zatrzymuje! 😲

Po co to wszystko? Chce pomagać początkującym wejść do świata IT, dzielić się wiedzą, opowiadać o branży i budować niesamowitą społeczność!

Jakie mam cele?

✓ Jestem ogromnym przeciwnikiem hejtu, który pojawia się coraz częściej na wielu grupach i forach ITChcę budować społeczność, do której każdy chętnie będzie zaglądał, niezależnie od wieku i doświadczenia.

✓ Każdy z nas kiedyś zaczynał, szukał wsparcia i rady, dlatego chciałbym dzielić się wiedzą z innymi i ułatwiać początkującym start w branży IT.

✓ Realizowanie ciekawych materiałów video, które będą inspirować innych i zachęcać do nauki.

✓ Przedstawianie branży IT od różnej strony, z różnej perspektywy.

Jak pomoże mi Twoje wsparcie?

Kwota, którą uda mi się uzbierać pozwoli mi na realizację kolejnych planów i pomysłów oraz udoskonalenie istniejących inicjatyw, np.:

✓ Zakup nagród do konkursów organizowanych na Discordzie oraz YouTube.

✓ Uruchomienie nowych serii na YouTube.

✓ Zakup lepszego sprzętu i licencji na programy, które podniosą poziom i jakość nagrań video.

✓ Zakup i powiększenie bazy obrazków do serii na YT "Animowane historie IT".

✓ Uruchomienie specjalnego portalu WWW dla społeczności.

Co już udało się osiągnąć?

Oprócz bloga i kanału na YouTube, o których już wspominałem mam dużo więcej pomysłów i planów. Już w tym momencie tworzę społeczności przeznaczone dla programistów na różnym poziomie wiedzy i doświadczenia 🤔

👉 Discord:
Serwer, który liczy już ponad 2,5 tys. członków. Wspaniałe miejsce, w którym pomoc znalazło już wiele osób. Rozmawiamy o IT, łączymy ludzi w grupy projetkowe, doradzamy w temacie kariery, wspieramy się w nauce, wymieniamy się doświadczeniem, robimy code review projektów, a nawet pomagamy w znalezieniu pierwszej pracy!

👉 Laravel Polska:
Grupa na FB, która przyciąga miłośników technologii PHP i frameworka Laravel. Odpowiadamy na pytania, podrzucamy ciekawe artykuły, filmy, materiały do nauki i wydarzenia związane z tymi technologiami. Na pomysł założenia grupy wpadłem podczas realizacji serii filmów na YT związanych z Laravelem 🙂

👉 Git, GitHub, GitLab i Bitbucket: pierwsze kroki:
Osoby, które wchodzą do świata IT doskonale wiedzą jak ważna jest znajomość gita i mechanizmów wersjonowania kodu. Aktualnie wiedza z tego zakresu to podstawa, która pojawia się praktycznie w każdej ofercie pracy. Dlatego też założyłem dedykowaną grupę na FB, która ma pomagać zgłębić tę wiedzę i podnieść poziom swoich umiejętności. Na pomysł założenia grupy wpadłem podczas realizacji serii filmów na YT związanych z nauką gita 🙂

👉 Animowane historie IT:

Seria na kanale YouTube, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem! Dzielę się w niej doświadczeniem i opowiadam o branży IT w formie animowanych historii 🙂

Zaprogramuj Życie wkładam całe serducho i masę pracy. Jeśli doceniasz moją pracę i chcesz żeby społecznośćblog oraz kanał na YT prężnie się rozwijały, będę ogromnie wdzięczny za wsparcie


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Łukasz Bownik
Łukasz Bownik
Próg: 75 zł
Kacper P.
Kacper P.
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 15 zł
Janusz Kacprzak
Janusz Kacprzak
Próg: 15 zł
Sebastian Opałczyński
Sebastian Opałczyński
Próg: 125 zł
Jan Urbaś
Jan Urbaś
Próg: 15 zł