Ziarno świadomości

W Patronite od 28.02.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1135

Liczba Patronów: 1403

Zostań Patronem
Kup na prezent
7 patronów
300 miesięcznie
2 585 łącznie
,,Ziarno świadomości''. Potrafimy zebrać miliony na chore dziecko – warto zadbać o to, byśmy mieli miliony zdrowych dzieci.

O Autorze

 

Zadbajmy o zdrową planetę i ludzi

 

Przemysł spożywczy, za którym stoi rolnictwo wielkoobszarowe, oparte na syntetycznej chemii, przyczynia się do licznych chorób, dotykających nas już w wieku dziecięcym (alergie, cukrzyca, nowotwory). 100 000 osób rocznie umiera z powodu raka, a 200 000 osób dowiaduje się o chorobie ( w tym 1200 dzieci). Szansą dla nas wszystkich jest żywność z małych i średnich ekologicznych gospodarstw rolnych.

Potrafimy zebrać miliony na chore dziecko – warto zadbać o to, byśmy mieli miliony zdrowych dzieci.

 

Kim jesteśmy?

Jesteśmy filmowcami, pokazującymi to, co daje nam wszystkim szansę na zdrowsze życie - potencjał drzemiący w naszych glebach!

 

Profil „Ziarno świadomości” na FB lubi już ponad 12000 osób.  Popularyzujemy tam  wiedzę na temat problemów i rozwiązań dla systemu produkcji żywności. Promujemy oddolne ruchy, walczące o ustawodawstwo przychylne dla rodzimego naturalnego rolnictwa i lokalnych tradycji.

Edukujemy, jak ważny jest świadomy konsument, który może przyczynić się do zmiany na rzecz zdrowia społeczeństwa i zbilansowanej struktury ekonomicznej ( rozwój gospodarstw ekologicznych, polskiego przetwórstwa, skupów, itd.).

 

Najważniejszym z naszych działań jest produkcja pełnometrażowego filmu dokumentalnego „Ziarno Świadomości” . 

 

Osią  dokumentu jest inspirująca sylwetka Pedra Dogora – rolnika-idealisty ( ale z konkretnymi rozwiązaniami), poświęcającego się ochronie różnorodności nasion, uzdrawiania gleb, dbania o życie biologiczne  i „zarażania” swoją pasją innych.

Jego oczami przyglądamy się globalnemu systemowi produkcji żywności, rujnującej gleby chemizacji, absurdom dystrybucji, ale przede wszystkim szansom i nadziejom na wzmocnienie lokalnej gospodarki.

Determinacja, konsekwencja, a także własne środki pozwoliły nam na zrealizowanie wszystkich etapów produkcji filmu.

Jesteśmy na etapie konsultacji dystrybucyjnych.

Nasz film ma szansę zmienić społeczną świadomość, a to dopiero początek. 

 

Po co zakładamy Patronite’a?

Po produkcji filmu dalej rozwijać ruch świadomościowy, publikować treści o strategicznym znaczeniu (suwerenność żywnościowa, naturalne rolnictwo, lokalna gospodarska ), potrzebujemy Waszego wsparcia. 

Mówi się, że uprawy ekologiczne nie są w stanie wyżywić ludzkości. To wygodna narracja dla koncernów, którym zależy na utrzymywaniu modelu rolnictwa opartego na syntetycznych opryskach i nawozach sztucznych. Prawdziwym zagrożeniem będzie wyjałowienie gleb wskutek chemizacji, a co za tym idzie,  znaczący spadek plonów.

Jeżeli sami nie będziemy nic uprawiać, to przyznamy im rację – wtedy naturalnego rolnictwa, wspierającego lokalne gleby, po prostu może nie być.

 

Planujemy…

Po „Wielkim Wybuchu”, jakim będzie premiera filmu, planujemy realizację reportaży, debat popularyzujących wiedzę o żywności naturalnej, a także organizację kampanii społecznych na rzecz lokalnego rolnictwa. Wszystkie tematy poruszone w pełnometrażowym dokumencie zostaną rozszerzone i pogłębione. To wiążę się z takimi wydatkami jak np. opłacenie wyjazdu do naturalne gospodarstwa, nagranie i zmontowanie wywiadu lub tutorialu z sadzenia eko-pomidorów lub wolnej hodowli zwierząt.  

Pokażemy Wam kolejne niesamowite osoby, robiące niesamowite rzeczy w rolnictwie i dla rolnictwa. Nasze ‘kolegia’ eksplodują pomysłami, które chcemy realizować. Jeśli chcesz wspierać zapaleńców zdrowej wiedzy i zdrowej gospodarki – dobrze trafiłeś!

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Artur Urbański
Artur Urbański
Próg: 100 zł
kinga mijalska
kinga mijalska
Próg: 20 zł
Małgorzata Gorlicka
Małgorzata Gorlicka
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Kasia Maguda-Art
Kasia Maguda-Art
Próg: 10 zł
Kasia Maguda
Kasia Maguda
Próg: 20 zł