Avatar użytkownika

Zinelibrary.pl

0
patronów
0 
miesięcznie
14 
łącznie
0
patronów
0 zł 14 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Brak progów

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Zinelibrary.pl w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Celem naszego projektu jest digitalizacja polskich zinów i pism ogólnie nazywanych prasą alternatywną. Czym są ziny? To pisma dla ludzi, którzy nie znajdują interesujących ich informacji w prasie oficjalnej. Zapraszamy na stronę: www.zinelibrary.pl

„Bez wybierania specjalnej daty, bez konferencji prasowych i zapraszania specjalnych gości, bez rozgłosu i zbędnego blichtru, na chybił trafił stanęło, że dzisiaj otwieram zinelibrary.pl!” – tymi słowami 29.12.2010 obwieściliśmy światu początek działalności wirtualnej biblioteki zinów. Strona w międzyczasie uległa awarii, ale właśnie ją odbudowujemy.

W tej chwili nasze zbiory liczą ponad 5 tys. pozycji, w tym przede wszystkim pisma alternatywne, broszury, książki, plakaty, ulotki. Kilkaset poddaliśmy już digitalizacji. Wspomogliśmy archiwalnymi materiałami dziennikarzy i naukowców. Prowadzimy wykłady i warsztaty. Liczymy też na Wasze wsparcie! ;)

Pierwsze polskie ziny różniły się bardzo od swoich Zachodnich wzorców. W latach 1978-1989 ziny funkcjonowały w tzw. „trzecim obiegu” będącym w opozycji do pierwszego (cenzurowanego) oraz „drugiego obiegu” związanego z opozycją polityczną. Najpierw ziny wyglądały jak alternatywna „bibuła” (kilka kartek pisanych na maszynie lub odręcznie), później przybrały formy kolażowe (tzw. sztuka kleju & nożyczek, pisane na maszynie i ręcznie). Po zniesieniu cenzury w 1990 r. zaczęły tworzyć tzw. „obieg alternatywny”...

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
3 zł
Anonimowy patron
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.