Zrozumieć Wrzeszcz

W Patronite od 14.05.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2602

Liczba Patronów: 2994

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
49 miesięcznie
4 823 łącznie
Zbieramy historie o Wrzeszczu: opowieści mieszkańców i dzieje miejsc, których już nie ma. Jako Fundacja Palma od 3 lat układamy puzzle, które składają się na tożsamość tej dzielnicy i opowiadamy o niej poprzez projekty historyczne, edukacyjne i kulturalne.

O Autorze

Mieszkamy we Wrzeszczu i działamy na rzecz tej dzielnicy od trzech lat!

Dokumentujemy historię mówioną, ukazującą Wrzeszcz i jego przemiany z perspektywy mieszkających w nim osób. Chcemy trafić do mieszkańców, którzy opowiedzą nam o tym miejscu, odbywających się tu wydarzeniach, przeobrażeniach, ale też odkryją swoje osobiste historie, bo to na nich jest zbudowana tożsamości dzielnicy i miasta.

Potrzebujemy Waszego wsparcia na cykliczną działalność, dzięki której będziemy zagłębiać się w dzieje Wrzeszcza i jego tożsamość poprzez kolekcjonowanie archiwalnych zdjęć, przedmiotów, ale przede wszystkim research, teksty historyczne, przeprowadzone rozmowy i dokumentowanie historii mówionej. 

Zorganizowaliśmy trzy edycje Nocy Wrzeszcza, warsztaty fotograficzne i reporterskie oraz urządziliśmy 50-te urodziny Dolarowca, najsłynniejszego wieżowca dzielnicy. Rozwinięciem tych działań jest Instytut Langfuhr. Na stronie www.ilangfuhr.pl rozmawiamy z mieszkańcami Wrzeszcza, publikujemy reportaże i zdjęcia jego zakamarków.

Dlaczego Wrzeszcz? To jedna z najstarszych dzielnic Gdańska, zróżnicowana architektonicznie, historycznie i tożsamościowo. Niezniszczona przez wojnę tak bardzo jak centrum, bogata w rożne wydarzenia, mieszkańców i intrygujące miejsca. To także wspaniałe miejsce do życia, o którym chcemy opowiedzieć!

Jak pisał pisarz i wrzeszczanin Günter Grass:

Wrzeszcz był tak duży i tak mały, że wszystko, co na tym świecie wydarza się lub mogłoby się wydarzyć, wydarzyło się też lub mogłoby się wydarzyć we Wrzeszczu.

Zachęcamy Was do współtworzenia i współuczestniczenia w naszej wrzeszczańskiej przygodzie!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Aleksandra Kulma
Aleksandra Kulma
Próg: 49 zł
Elwira Piechnik
Elwira Piechnik
Próg: 49 zł