życie warte jest rozmowy

W Patronite od 02.09.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 311

Liczba Patronów: 723

Zostań Patronem
16 patronów
1 290 miesięcznie
1 290 łącznie

Działalność inicjatywy życie warte jest rozmowy

3 000 zł

miesięcznie

43%

osiągnięto

1 710 zł

brakuje

Naszym podstawowym celem jest docieranie do jak najszerszego grona odbiorców z treściami edukacyjnymi i pomocowymi. Do tego potrzebujemy pełnego zaangażowania i czasu na to by promować naszą stronę pomocowo edukacyjną www.zwjr.pl wśród jak najszerszej rzeszy odbiorców. Realizujemy to poprzez regularne prowadzenie mediów społecznościowych, a także pisanie maili do szkół, instytucji pomocowych, ośrodków dla seniorów i innych miejsc gdzie mogą znajdować się osoby w kryzysie. Wchodzą w to także rozmowy z dziennikarzami i twórcami kultury, dzięki czemu coraz więcej osób w kryzysie i ich bliskich może uzyskać informacje o dostępnej pomocy. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli przeznaczyć na tę działalność więcej czasu!

Rozpęd w działaniach

6 000 zł

miesięcznie

21%

osiągnięto

4 710 zł

brakuje

Dzięki takiemu dofinansowaniu będziemy mogli rozbudować naszą strukturę. Zbudujemy sieć wolontariuszy. Będziemy ubiegać się o nowych partnerów, którzy pomogą nam w udzielaniu pomocy innym. Chcemy upowszechniać model sieci wsparcia i pierwszej psychicznej pomocy. Aby móc prowadzić dalsze działania potrzebujemy kolejnych dofinansowań. Wiąże się to z godzinami poświęconymi na pisanie kolejnych wniosków i wypełnianie formularzy. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli poświęcić na to więcej czasu każdego miesiąca. Tym samym zwiększymy szansę na znalezienie dofinansowania na utrzymanie pomocy online, którą udzielamy na naszej stronie.

Podcasty edukacyjne

11 000 zł

miesięcznie

11%

osiągnięto

9 710 zł

brakuje

Dzięki Twojemu wsparciu możemy realizować wyznaczone do tej pory cele i dodatkowo zrobić kolejny projekt.

Podcasty „życie warte jest rozmowy” to unikatowy projekt, który powstanie dla Was dzięki Wam. Będzie to cykl wywiadów z ekspertami z różnych dziedzin, którzy zajmują się tematyką samobójstw. Wysłuchamy zarówno zagadnień dotyczących profilaktyki zachowań samobójczych u dzieci, jak i naukowców, którzy w przystępny sposób objaśnią takie określenia jak „syndrom presuicydalny” „efekt Wertera” czy „efekt Papageno”. Sami będziecie mogli proponować tematy kolejnych podcastów! Będziemy je publikować co dwa tygodnie.

W ramach Twojego wsparcia opłacimy rozmowę z ekspertem, montażystę, przygotujemy miejsce nagrań i skonstruujemy scenariusze do rozmów.

Webinary pomocowo-edukacyjne

30 000 zł

miesięcznie

4%

osiągnięto

28 710 zł

brakuje

Dzięki Twojemu wsparciu możemy realizować wyznaczone do tej pory cele i dodatkowo zrobić kolejny projekt.
Webinary organizowane przez życie warte jest rozmowy cieszą się niezwykłą popularnością. Tylko dzięki tak zorganizowanej i wspierającej nas społeczności, którą udało nam się stworzyć przez 4 lata naszych działań, mogą dotrzeć do rzeszy potrzebujących odbiorców. Wiemy, jak bardzo potrzebna i wartościowa jest ta forma szerzenia wiedzy.
Webinary realizowane są w formie bezpłatnych spotkań online. Skupione będą wokół tematyki zdrowia psychicznego oraz wsparcia osób w kryzysie. Ważnym tematem poruszanym w trakcie spotkań będzie pomoc dzieciom i nastolatkom w trudnych sytuacjach emocjonalnych. Odbiorcami projektu są nie tylko nauczyciele, psychologowie i pedagodzy, ale także rodzice i wszystkie osoby zainteresowane pomaganiem innym.
Chcemy także dotrzeć do szerokiego grona opiekunów osób starszych. Wśród seniorów w ciągu ostatnich 10 lat ilość samobójstw zwiększyła się aż o 50 %! Mało się o ty mówi, ale to duży społeczny problem. Chcemy pomóc także tym, o których się zapomina…
Dzięki takiemu finansowaniu będziemy mogli co kwartał organizować cykl bezpłatnych webinarów, które będą prowadzone przez najlepszych ekspertów z całej Polski. W ramach Twojego wsparcia opłacimy: platformę do organizacji webinarów, eksperta który poprowadzi spotkanie dla 1 000 osób, zaplecze organizacyjne (informatyk, grafik, osoba do kontaktu mailowego), promocję webinarów w grupach docelowych, które najbardziej potrzebują wsparcia merytorycznego, aby pomagać osobom w kryzysie.

Platforma zwjr.pl

165 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

163 710 zł

brakuje

Dzięki Twojemu wsparciu możemy realizować wyznaczone do tej pory cele i dodatkowo zrobić kolejny projekt, w ramach którego sfinansujemy:
Vlogi pomocowe – aby je nagrać potrzebujemy opłacić: eksperta, dwóch operatorów, oświetleniowca, dźwiękowca, grafika, montażystę, studio, profesjonalnie przygotowany scenariusz, prompter.
Cykl rozmów z ekspertami „Autodestrukcje” - aby je nagrać potrzebujemy opłacić: eksperta, trzech operatorów, oświetleniowca, dźwiękowca, grafika, montażystę, scenografa, studio, profesjonalnie przygotowany scenariusz, prowadzącego.
Przywróceni życiu – aby nagrać nasze podcasty potrzebujemy opłacić: prowadzącego, montażystę, specjalistę do konsultowania scenariusza, grafika, psychologa, dźwiękowca.
Biblioteka - aby móc publikować kolejne teksty potrzebujemy opłacić: autora, ewentualnie tłumacza, korektora i konsultanta merytorycznego, grafika.
Recenzje - aby móc publikować kolejne teksty potrzebujemy opłacić: autora, korektora i konsultanta merytorycznego.
Napisz do specjalisty – to bardzo ważna część naszego projektu. Aby mogła funkcjonować potrzebujemy opłacić odpowiednio przygotowanych specjalistów, którzy udzielają pomocy potrzebującym. Oprócz ich wynagrodzenia musimy sfinansować także superwizje i koordynatora, który będzie czuwał nad systemem udzielania odpowiedzi.
Wsparcie dla szkół i instytucji – to nowa rzecz jaką wprowadzimy na naszej platformie. Chcemy zapewnić wsparcie dla dyrektorów szkół i innych instytucji gdzie doszło do samobójstwa. Z porad będą mogli także skorzystać nauczyciele i trenerzy. Nasi eksperci podczas spotkań online będą udzielać merytoryczne i praktyczne porady, jak zachować się w tej trudnej sytuacji.
Utrzymanie platformy pomocowo edukacyjnej www.zwjr.pl – aby nasza platforma funkcjonowała potrzebujemy opłacić: programistów, informatyków, grafików, koszty utrzymania serwera, koszty hostingu, koszty administrowania stroną, koszty koordynacyjne, oraz zespół ekspertów którzy konsultują od strony merytorycznej wszystkie treści umieszczane na platformie.
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Anna Lichota
Anna Lichota
Próg: 10 zł
Krzysztof Mierzejewski
Krzysztof Mierzejewski
Próg: 10 zł
Daniel Koć
Daniel Koć
Próg: 10 zł
Olga
Olga
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł