9kier

W Patronite od 08.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 716

Liczba Patronów: 673

Zostań Patronem
Kup na prezent
26 patronów
702 miesięcznie
16 791 łącznie
Na świecie jest mnóstwo fantastycznych niezależnych gier komputerowych, które tylko czekają na odkrycie. Właśnie tym się zajmuję – wyciągam z czeluści Steama, Goga czy innego Epica perełki, pokazuję je na Twitchu i piszę o nich w CD-Action. Poznawaj je razem ze mną!

O Autorze

Mam na imię Iza, z wykształcenia jestem dziennikarką prasową, z wyboru zajmuję się grami niezależnymi. Od 2012 roku ściśle współpracuję z magazynem CD-Action i od tego czasu moje teksty pojawiają się w każdym numerze, w przeszłości byłam także redaktorką prowadzącą pism „Freddy's” oraz „Magazyn League of Legends”.

W maju 2016 po raz pierwszy spróbowałam streamowania i spodobało mi się ono na tyle, że przerodziło się w główną gałąź mojej działalności. Obecnie jestem partnerką Twitcha, streamuję pięć razy w tygodniu, mój kanał śledzi ponad 5 tysięcy osób, a drugie tyle obserwuje mój fanpage na Facebooku. 

Już trzykrotnie poproszono mnie o nominacje do Paszportów Polityki w kategorii Kultura Cyfrowa, a w grudniu 2020 wystąpiłam w charakterze panelistki w debacie organizowanej przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Łodzi:

Jestem skarbnicą wiedzy o grach, których nikt nie kojarzy. Jeśli interesuje Cię druga, mniej znana strona branży, ziewasz na myśl o kolejnych odsłonach Assassin's Creeda, masz wrażenie, że wszystkie gry są takie same i chcesz, aby na Twoim dysku znalazło się coś świeżego lub dziwacznego, a na pewno mniej popularnego, jesteś w odpowiednim miejscu. Zresztą nawet mnie zdarza się zagrać czasem w coś wysokobudżetowego, jeśli trafi się coś ciekawego, bo tak samo jak Ty lubię przede wszystkim interesujące produkcje. :)

Jestem freelancerką, utrzymuję się z pisania o grach oraz dobrowolnego wsparcia widzów na Twitchu, ale wiadomo – bywają lepsze i gorsze miesiące. Twoje wsparcie pozwoli mi realizować swoją pasję bez konieczności martwienia się o finanse – chodzi tutaj zarówno o podstawowe potrzeby życiowe, jak i okresową wymianę sprzętu do streamowania (laptop, kamerka, mikrofon, oświetlenie...). W zamian oferuję to, co potrafię najlepiej – poparte wieloletnią znajomością branży rekomendacje, pierwsze wrażenia z gier czy zwracanie uwagi na ciekawe premiery. A przede wszystkim dużo wdzięczności!

Po godzinach – oczywiście oprócz tego, że gram – czytam literaturę grozy, oglądam horrory i gotuję pyszności. Czasem zajmuję się też tańcem brzucha lub piszę dziwaczne opowiadanie – kilka z nich udało mi się nawet opublikować w „Snach umarłych. Polskim roczniku weird fiction 2020”. 


 

Od wtorku do czwartku streamuję od ok. 13.00 do 18.00; w piątki ok. 13 lub ok. 18; w soboty ok. 16. I to nie tylko gry – czasami robię streamy specjalne, np. kulinarne lub kreatywne (rysowanie, malowanie, kolorowanie).
 

Moje teksty (recenzje, zapowiedzi) i różnego rodzaju dopiski możesz znaleźć w każdym numerze – co cztery tygodnie w kioskach i w wersji cyfrowej.
 

Co poniedziałek publikuję na stronie „Sprawdzam”, czyli niedługi segment, w którym dzielę się pierwszymi wrażeniami z trzech aktualnie ogrywanych gier (czasami wśród nich zdarza się coś fizycznego, np. planszówka czy karcianka, bo przecież gra to gra).
 

Przekonałam się już, że montaż filmów i wideorecenzje to nie moja bajka, ale zaczęłam niedawno wrzucać na YouTube krótkie kompilacje najciekawszych klipów ze streamów.
 Na Twitchu staram się tworzyć rodzinną atmosferę. Z wieloma widzami znamy się osobiście, bo spotkaliśmy się na zlotach, z innymi codziennie gadam na naszym Discordzie. Regulamin i dobra moderacja treści w obu tych miejscach sprawiają, że są to ciepłe, cudowne miejsca bez wulgaryzmów, przyjazne ludziom w każdym wieku, a także – jako że bezlitośnie tępię dyskryminację i krzywdzące stereotypy – bezpieczna przestrzeń dla rozmaitych mniejszości. Niezależnie od tego, kogo kochasz, jaki masz kolor skóry i z jaką płcią (jeśli z jakąkolwiek) się utożsamiasz, jesteś tu mile widziany_a.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Marcin Pohjanpalo
Marcin Pohjanpalo
Próg: 18 zł
Anonimowy patron
Próg: 18 zł
Marek Szabelewski
Marek Szabelewski
Próg: 45 zł
MrMaxi
MrMaxi
Próg: 18 zł
Przemysław Jaciuk
Przemysław Jaciuk
Próg: 18 zł
Anonimowy patron
Próg: 45 zł