Avatar użytkownika

9kier

25
patronów
912 
miesięcznie
28 251 
łącznie
25
patronów
912 zł 28 251 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

6 zł miesięcznie
Świeża talia

❤️ Twoja ksywka wyświetlana na specjalnej planszy pod koniec każdego streamu
❤️ ranga Patrona na kierowniczym Discordzie
9 zł miesięcznie
Dziewiątka kier

❤️ nagrody z poprzedniego progu
❤️ podsumowanie całej działalności twórczej, dostarczane ostatniego dnia każdego miesiąca
18 zł miesięcznie
Dziesiątka kier

❤️ wszystkie nagrody z poprzednich progów
❤️ newsletter z najciekawszymi pecetowymi premierami, dostarczany pierwszego dnia każdego miesiąca
45 zł miesięcznie
Wybierz 45 zł
27 dostępnych miejsc
Walet kier

❤️ wszystkie nagrody z poprzednich progów
❤️ spersonalizowane comiesięczne rekomendacje growe dla chętnych
❤️ Twoja ksywka wyświetlana w kategorii „wyróżnieni” na specjalnej planszy pod koniec każdego streamu
90 zł miesięcznie
Dama kier

❤️ wszystkie nagrody z poprzednich progów
❤️ ręcznie wykonana akwarelowa zakładka do książki lub pocztówka wysyłana jednorazowo po rozpoczęciu wsparcia na tym progu, a później dodatkowe spontaniczne zakładki lub pocztówki wysyłane minimum raz na trzy miesiące wsparcia
❤️ możliwość wyboru gry na stream (single player, Steam lub Gog, nie Morrowind) za każde cztery pełne miesiące wsparcia na tym progu
180 zł miesięcznie
As kier

❤️ wszystkie nagrody z poprzednich progów (poza wyborem gry co 4 miesiące)
❤️ możliwość wyboru gry na stream (single player, Steam lub Gog, nie Morrowind) za każde dwa pełne miesiące wsparcia na tym progu
❤️ wczesny (48 h) dostęp do comiesięcznej kompilacji klipów
300 zł miesięcznie
Jok(i)er

❤️ wszystkie nagrody z poprzednich progów (poza wyborem gry co 2 lub 4 miesięce)
❤️ możliwość wyboru gry na stream (single player, Steam lub Gog, nie Morrowind) za każdy pełen miesiąc wsparcia na tym progu
❤️ ranga VIP-a na Twitchu – na rok
❤️ ręcznie napisany, tradycyjny list z podziękowaniami

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora 9kier w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Na świecie jest mnóstwo fantastycznych niezależnych gier komputerowych, które tylko czekają na odkrycie. Właśnie tym się zajmuję – wyciągam z czeluści Steama, Goga czy innego Epica perełki, pokazuję je na Twitchu i piszę o nich w CD-Action oraz PulpUp. Poznawaj je razem ze mną!

Mam na imię Iza, z wykształcenia jestem dziennikarką prasową, z wyboru zajmuję się grami niezależnymi. Od 2012 roku ściśle współpracuję z magazynem CD-Action i od tego czasu moje teksty pojawiają się w każdym numerze, w przeszłości byłam także redaktorką prowadzącą pism „Freddy's” oraz „Magazyn League of Legends”.

W maju 2016 po raz pierwszy spróbowałam streamowania i spodobało mi się ono na tyle, że przerodziło się w główną gałąź mojej działalności. Obecnie jestem partnerką Twitcha, streamuję pięć razy w tygodniu, mój kanał śledzi prawie siedem tysięcy osób, a przeszło pięć tysięcy obserwuje mój fanpage na Facebooku. 

Od niedawna współpracuję także z wydawnictwem Pulp Books – w jego aplikacji PulpUp co dwa tygodnie pojawia się nowy odcinek mojego nowego cyklu „3 gry o...”. Każdorazowo piszę tam o trzech produkcjach połączonych tematyką zaproponowaną przez czytelników. 

Już parokrotnie poproszono mnie o nominacje do Paszportów Polityki w kategorii Kultura Cyfrowa, a w grudniu 2020 wystąpiłam w charakterze panelistki w debacie organizowanej przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Łodzi:


Jestem skarbnicą wiedzy o grach, których nikt nie kojarzy. Jeśli interesuje Cię druga, mniej znana strona branży, ziewasz na myśl o kolejnych odsłonach Assassin's Creeda, masz wrażenie, że wszystkie gry są takie same i chcesz, aby na Twoim dysku znalazło się coś świeżego lub dziwacznego, a na pewno mniej popularnego, jesteś w odpowiednim miejscu. Zresztą nawet mnie zdarza się zagrać czasem w coś wysokobudżetowego, jeśli trafi się coś ciekawego, bo tak samo jak Ty lubię przede wszystkim interesujące produkcje. :)
 


Jestem freelancerką, utrzymuję się z pisania o grach oraz dobrowolnego wsparcia widzów na Twitchu, ale wiadomo – bywają lepsze i gorsze miesiące. Twoje wsparcie pozwoli mi realizować swoją pasję bez konieczności martwienia się o finanse – chodzi tutaj zarówno o podstawowe potrzeby życiowe, jak i okresową wymianę sprzętu do streamowania (podzespoły peceta, kamerka, mikrofon, oświetlenie...). W zamian oferuję to, co potrafię najlepiej – poparte wieloletnią znajomością branży rekomendacje czy zwracanie uwagi Patronów na ciekawe premiery. A przede wszystkim mnóstwo, mnóstwo wdzięczności!

Po godzinach – oczywiście oprócz tego, że gram – czytam literaturę grozy, oglądam horrory, tworzę akwarelowe zakładki i gotuję pyszności. Czasem zajmuję się też tańcem brzucha lub piszę dziwaczne opowiadanie – kilka z nich udało mi się nawet opublikować w „Snach umarłych. Polskim roczniku weird fiction 2020”. 


 

Od wtorku do soboty po 12:00 streamuję na Twitchu. Głównie gry niezależne, ale nie tylko. Zdarzają się produkcje AAA, a nawet transmisje specjalne, np. kulinarne czy artystyczne.
 

Moje teksty (przeglądy gier niezależnych i recenzje) oraz różnego rodzaju dopiski możesz znaleźć w każdym numerze – co cztery tygodnie w kioskach i w wersji cyfrowej.
 

Co poniedziałek publikuję na stronie „Sprawdzam”, czyli niedługi segment, w którym dzielę się pierwszymi wrażeniami z trzech aktualnie ogrywanych gier (czasami wśród nich zdarza się coś fizycznego, np. planszówka czy karcianka, bo przecież gra to gra). Z rzadka napiszę także jakiś dłuższy tekst, np. recenzję.
 

Przekonałam się już, że montaż filmów i wideorecenzje to nie moja bajka, ale zaczęłam niedawno wrzucać na YouTube krótkie kompilacje najciekawszych klipów ze streamów.
 

W aplikacji PulpUp wydawictwa Pulp Books co dwa tygodnie pojawia się nowy odcinek mojego nowego cyklu, „3 gry o...”, w którym opisuję trzy gry połączone tematyką podsuniętą przez czytelników w komentarzach.Na Twitchu staram się tworzyć rodzinną atmosferę. Z wieloma widzami znamy się osobiście, bo spotkaliśmy się na zlotach, z innymi codziennie gadam na naszym Discordzie. Regulamin i dobra moderacja treści w obu tych miejscach sprawiają, że są to ciepłe, cudowne miejsca bez wulgaryzmów, przyjazne ludziom w każdym wieku, a także – jako że bezlitośnie tępię dyskryminację i krzywdzące stereotypy – bezpieczna przestrzeń dla rozmaitych mniejszości. Niezależnie od tego, kogo kochasz, jaki masz kolor skóry i z jaką płcią (jeśli z jakąkolwiek) się utożsamiasz, jesteś tu mile widziany_a.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora 9kier już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Marek Szabelewski
Marek Szabelewski
45 zł
Zuryk
Zuryk
9 zł
Przemysław Jaciuk
Przemysław Jaciuk
18 zł
Anonimowy patron
45 zł
Krzysztof Hryniów
Krzysztof Hryniów
90 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.