Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Cezary Ciszewski w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyJak przystało na prawdziwych ADHD-owców mamy tu trochę zamieszania, ale dobrego i potrzebnego. Do takich dobrych i ważnych projektów jesteście nam potrzebni, wręcz niezbędni - Patronki i Patroni. Do szczerych rozmów na najtrudniejsze tematy, do rozmów, które mogą dawać nadzieję, wskazywać kierunek, udowadniać, że nigdy nie jest za późno.
Przy Wolnym Mikrofonie najpierw stworzyliśmy ADHD Underground, żeby dowiedzieć się, jak się skonfrontować z masowym ADHD. Prezentujemy historie intymne bohaterów i mądre wypowiedzi specjalistów.
W czasach wielkiej masowej diagnozy otwieramy głowy i serca tym, którzy chcą opowiedzieć o swoim ADHD i dowiedzieć się czy na pewno je mają. ADHD Underground to samopomoc i samoobrona wspólnoty.
Wśród szczerych rozmówców pojawili się m.in. Marysia Sadowska , Jakub Żulczyk, Tomek Lipiński, Ziemowit Szczerek, Teściowa Śpiewa , Tymon Tymański , Vienio, dr. Anna Anzulewicz , ADHDziewczyny , prof. Michał Wróblewski
A już wkrótce rusza nasz kolejny projekt – podcast PRZERWA NA ŻYCIE - rozmowy o wychodzeniu z nałogów. Przerwa od dziś i przerwa na tyle, na ile się da - na jeden dzień, tydzień, rok być może na całe życie.
Przerwa to realna szansa na uratowanie życia poprzez ruch, na jaki nas stać. Pomagam w to uwierzyć, bo sam 20 lat temu zrobiłem przerwę, która trwa do dziś.
Wtedy, 20 lat temu, prowadziłem muzyczny program hip-hopowy o nazwie WUWUA. W czasach pierwszej inwazji narkotyków . W obronie ziomków z hh stworzyłem slogan programu , zawołanie brzmiało - “ kto nie robi przerwy szybko straci nerwy… “
W tym samym czasie zrealizowałem film dokumentalny o heroinistach „Wolność jest darem Boga”… Próbując ratować narkomanów sam się uzależniłem i otarłem o śmierć. Dlatego właśnie podcast i tytuł - PRZERWA NA ŻYCIE.
Usłyszycie m.in. Krzysztofa Jaryczewskiego, Laurę Maję Jaryczewską, Turbozochę i Olę Witkowską główną bohaterkę filmu sprzed 20 lat.
Nie chcę też pominąć projektu Miasta w Komie, który wciąż trwa - od 2006 roku kamerami w komórkach kręcimy Polskę i świat. Pierwsza była Warszawa potem Wrocław, Kazimierz Dolny, Tbilisi, Myanmar, a ostatnio Belgrad.
Na koncie mamy ponad 150 komowych filmów dokumentalnych i jedyny, jak dotąd, program telewizyjny w całości nagrany telefonem komórkowym. Zdobyliśmy za ten program i za filmy Miasta w Komie ponad 50 nagród na festiwalach na świecie. Od 2024 roku na świecie Miasta w Komie nazywają się Mobilicity.
Człowiek i jego historia zawsze liczą się najbardziej. Dlatego Muzeum Historii Polski powołuje do życia nasz projekt Pologen, w którym komórkami nagramy setki Polaków opowiadających swój patriotyzm.
Słuchaj Cezary Ciszewski w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.