Ada Kućmierz

W Patronite od 07.12.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
225 łącznie
Jestem aktorką i wokalistką, tworzę piosenki i piszę teksty. Niebawem wydam swoją autorską, debiutancką płytę długogrającą! Zapraszam na mój kanał YouTube.com/adakucmierz oraz na Spotify, Tidal i inne serwisy streamingowe :)

O Autorze

Nazywam się Ada Kućmierz.

Jestem wokalistką, autorką tekstów i muzyki, a z wykształcenia aktorką śpiewającą. Gram na fortepianie i gitarze, ukończyłam Szkołę Muzyczną w klasie fortepianu i Akademię Sztuk Teatralnych w Krakowie na specjalności wokalno-aktorskiej. Także pracuję głosem jako lektorka, hobbystycznie tłumaczę piosenki z jęz.angielskiego, piszę artykuły na muzycznego bloga oraz prowadzę zajęcia z aktorstwa, śpiewu i wystąpień publicznych.  


Na co dzień, jako aktorka śpiewająca, gram w musicalach i spektaklach dramatycznych (na deskach teatrów Capitol, Polski i Syrena w Warszawie) oraz serialach i reklamach TV.

Swoją przygodę ze sceną muzyczną zaczynałam od piosenki artystycznej, występując podczas koncertów specjalnych i galowych towarzyszących festiwalom piosenki aktorskiej i poetyckiej na scenach takich jak m.in. CKK Jordanki, MOS Kraków, Filharmonia w Bydgoszczy, Zamek w Olsztynie, Piwnica pod Baranami, Loch Camelot, IMPART Wrocław, Teatr Syrena w Warszawie. Zagrałam wiele indywidualnych recitali (w tym tematycznych z kompozycjami A.Zaryckiego czy tekstami A.Osieckiej i J.Przybory), podróżując z tym materiałem po Polsce południowej.

Autorskie utwory zaczęłam publikować w 2020 roku na platformie YouTube (27 autorskich piosenek opublikowanych oraz trzy koncerty video z autorskim materiałem), a następnie we wszelkich serwisach streamingowych (3 single wydane indywidualnie).

W okresie pandemii zagrałam 14 koncertów online, w tym dwa
w składzie 3-5. osobowym, pozostałe solo lub w duetach oraz jeden pandemiczny koncert z publicznością. Jako zapowiedź autorskiej płyty „Stanę się ziemią”, w sierpniu 2021 r., zagrałam 6 koncertów w ramach letniej trasy koncertowej po Dolnym Śląsku.

Płyta będzie miała swoją premierę wiosną 2022 r.

 

Nagrody i osiągnięcia:

Jestem laureatką Grand Prix 51. Studenckiego Festiwalu Piosenki i stypendystką MKiDN 2020 w kategorii Muzyka, w ramach programu Partnerstwo dla Muzyki oraz Mobilni w Kulturze zrealizowałam koncerty, które dostępne są w internecie.

Oprócz autorskiego materiału, występuję także z Francois Martineau znanym jako Francois - śpiewamy piosenki francuskie i polskie w obydwu językach. Gościnnie wystąpiłam na płycie Francois "Vis a vis".


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Mateusz Bartosz
Mateusz Bartosz
Próg: 25 zł
Adam Kućmierz
Adam Kućmierz
Próg: 50 zł