Agile Silesia

W Patronite od 08.01.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1253

liczba Patronów: 1179

3 patronów
55 zł miesięcznie
850 zł łącznie
Agile Silesia to najstarsza śląska społeczność pasjonatów podejścia zwinnego w wytwarzaniu oprogramowania. Misją grupy jest pozyskiwanie i szerzenie wiedzy o szeroko pojętej zwinności poprzez organizację i udział w bezpłatnych warsztatach, wykładach, prezentacjach, dyskusjach w formule Open Space.

O Autorze

Wierzymy, że największą wartość poszczególnym wydarzeniom nadaje różnorodność doświadczeń osób, które uczestniczą w życiu społeczności. Dlatego też pragniemy tworzyć bezpieczne środowisko wymiany wiedzy i networkingu w oderwaniu od faktu, iż na co dzień pracujemy w być może konkurencyjnych dla siebie organizacjach.

Chcąc pozostać niezależną, Agile Silesia nie korzysta ze wsparcia sponsorskiego oferowanego przez firmy, a także nie reprezentuje i nie promuje żadnych podmiotów gospodarczych. Spotkania organizowane są przez praktyków-wolontariuszy w katowickiej klubokawiarni Strefa Centralna, co sprzyja zachowaniu niekomercyjnego charakteru wydarzeń.

Finanse

Organizacja wydarzeń oraz utrzymanie narzędzi komunikacji ze społecznością wymaga zaangażowania finansowego. Budżet Agile Silesii zasilają zatrzymane regulaminowo wpłaty wadium, są to jednak wpływy okazjonalne i niewystarczające – stąd też niezbędne koszty operacyjne ponoszone są w głównej mierze przez organizatorów, z wykorzystaniem ich prywatnych środków. Docelowo chcielibyśmy, aby troska o materialne zabezpieczenie dotychczasowego funkcjonowania oraz dalszy rozwój Agile Silesii spoczęła na barkach członków społeczności, pozwalając gospodarzom skupić się na innych kwestiach logistycznych – naszym celem jest zbudowanie samofinansującej się grupy.

Zachęcamy do zapoznania się z arkuszem kosztów i przychodów za rok 2019.

Nasze miejsca

Organizator zbiórki*

Anna Mankiewicz – Scrum Master, Agile Coach, licencjonowany trener Managementu 3.0. Entuzjastka zwinnego podejścia produktowego, facylitator, agent zmiany. Propagatorka samoorganizacji oraz empirycznego, iteracyjnego i przyrostowego sposobu wytwarzania oprogramowania. Na co dzień zajmuje się szeroko pojętym wsparciem zespołów, optymalizacją procesów oraz budowaniem przyjaznego środowiska pracy. Po godzinach – współorganizatorka cyklu ogólnopolskich konferencji Agile Coach Camp Poland oraz spotkań w ramach dwóch śląskich inicjatyw dedykowanych wymianie wiedzy: Agile Silesia i Scrumvival Katowice.

* Bo pewnie lepiej wiedzieć, kto „przetwarza” Twoje pieniądze ;-).

Dlaczego PATRONITE?

Agile Silesia jest tutaj dzięki Wam, członkom społeczności. Wasze cierpliwe zachęty i motywacja pozwoliły nam uwierzyć, że to może się udać i że naprawdę mamy realne szanse pozyskać środki zarówno na pokrywanie bieżących kosztów funkcjonowania grupy, jak i na jej dalszy rozwój. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni