Agile Silesia

W Patronite od 08.01.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 3465

Liczba Patronów: 2876

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
5 miesięcznie
1 255 łącznie
Agile Silesia to najstarsza śląska społeczność pasjonatów podejścia zwinnego w wytwarzaniu oprogramowania. Misją grupy jest pozyskiwanie i szerzenie wiedzy o szeroko pojętej zwinności poprzez organizację i udział w bezpłatnych warsztatach, wykładach, prezentacjach, dyskusjach w formule Open Space.

O Autorze

Wierzymy, że największą wartość poszczególnym wydarzeniom nadaje różnorodność doświadczeń osób, które uczestniczą w życiu społeczności. Dlatego też pragniemy tworzyć bezpieczne środowisko wymiany wiedzy i networkingu w oderwaniu od faktu, iż na co dzień pracujemy w być może konkurencyjnych dla siebie organizacjach.

Chcąc pozostać niezależną, Agile Silesia nie korzysta ze wsparcia sponsorskiego oferowanego przez firmy, a także nie reprezentuje i nie promuje żadnych podmiotów gospodarczych. Spotkania organizowane są przez praktyków-wolontariuszy w katowickiej klubokawiarni Strefa Centralna, co sprzyja zachowaniu niekomercyjnego charakteru wydarzeń.

Finanse

Organizacja wydarzeń oraz utrzymanie narzędzi komunikacji ze społecznością wymaga zaangażowania finansowego. Budżet Agile Silesii zasilają zatrzymane regulaminowo wpłaty wadium, są to jednak wpływy okazjonalne i niewystarczające – stąd też niezbędne koszty operacyjne ponoszone są w głównej mierze przez organizatorów, z wykorzystaniem ich prywatnych środków. Docelowo chcielibyśmy, aby troska o materialne zabezpieczenie dotychczasowego funkcjonowania oraz dalszy rozwój Agile Silesii spoczęła na barkach członków społeczności, pozwalając gospodarzom skupić się na innych kwestiach logistycznych – naszym celem jest zbudowanie samofinansującej się grupy.

Zachęcamy do zapoznania się z arkuszem kosztów i przychodów za rok 2019.

Nasze miejsca

Organizator zbiórki*

Anna Mankiewicz – Scrum Master, Agile Coach, licencjonowany trener Managementu 3.0. Entuzjastka zwinnego podejścia produktowego, facylitator, agent zmiany. Propagatorka samoorganizacji oraz empirycznego, iteracyjnego i przyrostowego sposobu wytwarzania oprogramowania. Na co dzień zajmuje się szeroko pojętym wsparciem zespołów, optymalizacją procesów oraz budowaniem przyjaznego środowiska pracy. Po godzinach – współorganizatorka cyklu ogólnopolskich konferencji Agile Coach Camp Poland oraz spotkań w ramach dwóch śląskich inicjatyw dedykowanych wymianie wiedzy: Agile Silesia i Scrumvival Katowice.

* Bo pewnie lepiej wiedzieć, kto „przetwarza” Twoje pieniądze ;-).

Dlaczego PATRONITE?

Agile Silesia jest tutaj dzięki Wam, członkom społeczności. Wasze cierpliwe zachęty i motywacja pozwoliły nam uwierzyć, że to może się udać i że naprawdę mamy realne szanse pozyskać środki zarówno na pokrywanie bieżących kosztów funkcjonowania grupy, jak i na jej dalszy rozwój. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Piotr Demski
Piotr Demski
Próg: 5 zł
Lidia Dendra
Lidia Dendra
Próg: 20 zł