Agnieszka Piekarska

W Patronite od 03.02.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
2 395 łącznie
Tworzę podcast W związku z życiem. Autentyczne rozmowy (dla) Kobiet. Bardzo szczerze rozmawiamy o zdrowiu psychicznym, wysokiej wrażliwości oraz zmianach z psycholożkami, terapeutkami i innymi kreatywnymi Kobietami, które żyją w zgodzie z własnymi wartościami.

O Autorze

TWORZĘ PODCAST

W podcaście szczerze rozmawiam o tym, co pomaga lepiej rozumieć i akceptować siebie, aby żyć bardziej autentycznie i w zgodzie z własnymi wartościami oraz względnej harmonii z innymi ludźmi i naszym środowiskiem.

SPOTKAMY SIĘ TAKŻE NA INSTAGRAMIE

Podcastowy profil instagramowy to miejsce, gdzie od czasu do czasu rozwijam tematy poruszane w audycji oraz jestem z Wami w kontakcie.

Na moim osobistym ig profilu pokazuję kulisy podcasterskiej działalności i codzienność z przymróżeniem oka. Dzielę się też wartościowymi książkami, podcastami, filmami dokumentalnymi i tym, co pomaga mi lepiej zrozumieć siebie i otaczający świat. Mieszkam poza Polską, jestem mamą 6-cio letniej córki, od 2020 przepracowuję tematy na terapii. I te wątki siłą rzeczy pojawiają się też w audycji czy na Instagramie. 

O CZYM USŁYSZYSZ W PODCAŚCIE? I DALECZEGO TE TEMATY SĄ WAŻNE?

W audycji pojawiają się różne tematy, które można podzielić na kilka kategorii. 

1. ROZWÓJ OSOBISTY I ZDROWIE PSYCHICZNE

Podcast powstał w 2017 roku we współpracy z psycholożką i coach’ką Małgosią Pawlińską. Nasze rozmowy z założenia miały być luźne i szczere, ale siłą rzeczy oscylowały wokół tematów związanych ze zdrowiem psychicznym i rozwojem osobistym. 

W 2020 roku Małgosia odeszła z audycji. Postanowiłam kontynuować podcast w podobnej tematyce, bo te tematy są mi bardzo bliskie. 

Rozwój osobisty traktuję jako przestrzeń uczenia się własnych emocji, uleczenia z traum, oswajania ze zmianami i szukania technik, które pomagają łagodnie osadzić się w rzeczywistości.

Dalekie jest mi podejście „możesz wszystko” i motywacja oparta o założenie „sky is the limit”. Chociaż kiedy wchodziłam w 2015 roku w świat rozwoju osobistego zaczynałam od takich metod. Wiem jak bardzo są kuszące, jednak po tych kilku latach prób bliżej mi głową i sercem do terapii niż do coachingu. Ale wiem, że nie metoda czy nazwa ma znaczenie, a podejście osoby prowadzącej i jej unikalna wrażliwość oraz intencje. Wiem też, że nie ma jednej słusznej rozwojowej czy terapeutycznej metody, która działałaby zawsze i dla każdego. 

Dlatego tworzę podcast, w którym można przysłuchać się różnym osobom i poznać różne sposoby na lepsze samopoznanie. Robię wszystko, aby audycja była zaufanym miejscem i przestrzenią, w której czasem można usłyszeć historie z życia wzięte opowiedziane bez lukru i pudru, a jednocześnie mające w sobie sporo nadziei i inspiracji. Do podcastu zapraszam też terapeutki, psycholożki oraz osoby zajmujące się szeroko pojętymi metodami terapeutycznymi bo interesują mnie różne sposoby, dzięki którym możemy poznawać siebie. 

2. WYSOKA WRAŻLIWOŚĆ

Sama jestem osobą wysoko wrażliwą i siłą rzeczy ten temat pojawia się od czasu do czasu w podcaście. I choć audycja z założenia jest kierowany do Kobiet wysoko wrażliwych to nie jest to audycja tylko i wyłącznie o wysokiej wrażliwości. ;) 

Wysoką wrażliwość traktuję jako pewne hasło, a nie diagnozę czy etykietkę, którą należałoby sobie wytatuować w widocznym miejscu. Pod tym pojęciem kryją się według mnie także osoby introwertyczne, nadwydajne mentalnie, empatki oraz osoby z talentem nazywanym przez Instytut Gallupa Intelekt czy Empatia. To co nas łączy to potrzeba głębszego przetwarzania rzeczywistości na różnych poziomach, a także potrzeba łagodności, życzliwości i szczerości w relacjach. 

Z doświadczenia wiem, że osoby wysoko wrażliwe doskonale potrafią zatroszczyć się same o siebie, jeśli tylko uznają i poznają swoją wrażliwość. Dlatego w podcaście od czasu do czasu zatrzymuję się przy tym temacie. Tak jak choćby w odcinkach, w których robimy test na wysoką wrażliwość, czy tym, w którym opowiadam o książkach na temat wysokiej wrażliwości. 

3. KREATYWNOŚĆ I TWÓRCZOŚĆ

Z chęcią rozmawiam z Kobietami, które robią coś twórczego hobbistycznie, ale także zawodowo.  Szczerze rozmawiamy o tym, jaką przebyły w życiu ścieżkę, aby przejść z etatu na własną działalność. Tak jak choćby w rozmowie z Gosią Budzich z „Odnawialni”. Jednak kreatywność pojawia się w rozmowach także jako temat, który dotyczy każdej z nas. Uważam, że tworzenie jest wpisane w nasze życie i chcę, abyśmy wplotły je do własnej codzienności, bo również dzięki temu możemy poczuć pełnię życia. 

4. EMIGRACJA

Temat emigracji jest mi bardzo bliski od kiedy w 2014 wyleciałam z Polski do Dublina. W swoim życiu mieszkałam już w kilku miastach, obecnie w Monachium. I wiem, że przeprowadzki wiążą się z różnymi emocjami, a emigracyjna codzienność czasem może przypominać lata dziecięce, w których na nowo trzeba nauczyć się języka i odnaleźć w nowej rzeczywistości. 

Zwłaszcza, jeśli wyjeżdża się w charakterze „plus jeden”, czyli dla rozwoju zawodowego męża czy partnera. Do tego dochodzi trudny temat budowania na nowo życia towarzyskiego w nowym miejscu. Mówiłam o tym między innymi w odcinku „Jak poznać przyjaciół w dorosłym życiu?” Wiem, że doświadczenia emigracyjne bywają bardzo różne, dlatego, jeśli mam możliwość staram się czerpać z doświadczeń moich Gościni, tak jak np. w dwóch rozmowach z Moniką Baczewską - Alexandropoulou, twórczynią marki Love Simple, która dzieliła się swoją historią mieszkania w Stanach, a późniejszego osadzenia się w Atenach, w których do dziś mieszka z mężem i ukochanymi córkami. 

5. KSIĄŻKI

Temat książek przeplata wszystkie odcinki. Opowiadam o nich, pytam o nie Gościnie i wymieniam w mailach z Słuchaczkami doświadczenia oraz polecamy je sobie nawzajem. W audycji jest dużo książek psychologicznych i rozwojowych. 

 

PODCAST TO DOPIERO POCZĄTEK...

Od pierwszych chwil powstania podcastu mówiłyśmy, że to dopiero początek. Naszym celem od zawsze było stworzenie Społeczności kobiet inteligentnych i wrażliwych, które mogłyby się poznawać i ze sobą rozmawiać. Długo, zawile, wnikliwie i bez poczucia winy, że należałoby jak najszybciej przejść do sedna. Bo sama rozmowa jest dla nas przyjemnością. :) 

Stworzenie takiej przestrzeni wokół podcastu jest dla mnie niezwykle ważne.

Dlatego zdecydowałam się dołączyć do Patronite i zaprosić Was do tej społeczności. Tworzenie podcastu to wspaniała przygoda, ale także ogrom pracy i koszty. Chcę, aby nasza społeczność mogła rozwijać się swobodnie dlatego proszę Was o wsparcie. 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anna Mizrahi
Anna Mizrahi
Próg: 19 zł
Dominika Lewandowska
Dominika Lewandowska
Próg: 9 zł
Alicja Cieślewicz
Alicja Cieślewicz
Próg: 19 zł
Joanna Strozecka
Joanna Strozecka
Próg: 19 zł
Konto usunięte
Konto usunięte
Próg: 19 zł
M87
M87
Próg: 19 zł