Aplikacja Drogowskaz

W Patronite od 31.03.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 855

Liczba Patronów: 608

Zostań Patronem
Kup na prezent
30 patronów
585 miesięcznie
20 554 łącznie
Drogowskaz to Aplikacja, która wskazuje drogę do Kościoła. Dzięki niej sprawdzisz w telefonie aktualności swojej parafii, najbliższą mszę, spowiedź, nabożeństwo. Chcemy abyś w Drogowskazie znalazł każdą mszę i spowiedź, każdy kościół i nabożeństwo, w całej Polsce. Zróbmy to razem! Wchodzisz w to?

O Autorze

Aplikację tworzy zespół złożony z członków różnych ruchów i wspólnot katolickich. Jesteśmy z różnych stron Polski, a to co nas łączy, to wspólna wiara i chęć służenia swoimi umiejętnościami w Kościele! Chcielibyśmy zaangażować w ten projekt również Ciebie!

Rafał opowie Ci o co chodzi:

 

Czy masz telefon? To pytanie dzisiaj retoryczne. Czy korzystasz w nim z aplikacji? Pewnie masz zainstalowane Pismo Święte, być może robisz w telefonie zakupy, zamawiasz jedzenie, umawiasz się z przyjaciółmi na wieczór. W telefonie masz wszystko. Na pewno wszystko? A co gdy chcesz pójść na mszę czy do spowiedzi? No właśnie… Wtedy często Twój telefon bywa bezradny. Zaczynasz się zastawiać gdzie jesteś, gdzie może być jakiś kościół. Strona parafialna? Ale jaka parafia może być najbliżej? Skąd masz to wiedzieć? Jak jesteś bardzo zdeterminowany po dłuższym czasie zawsze znajdziesz świątynię. Lecz wielu łatwo się zniechęci będąc poza terenem swojej parafii – na wakacjach czy w delegacji. Ale nie musi tak być. Wystarczy, że masz Aplikację Drogowskaz na swoim telefonie i już wszystko wiesz 😊 A teraz chcemy, żeby to było możliwe w całej Polsce!

Plany mamy bardzo ambitne!

Drogowskaz – to aplikacja, która przybliża lokalny Kościół gdziekolwiek jesteś, na podstawie Twojego położenia pokazując kościoły i odbywające się w najbliższym czasie liturgie, spowiedzi, nabożeństwa czy spotkania wspólnot. Pozwala także na utrzymywanie stałego kontaktu pomiędzy parafianami, członkami grup i wspólnot, pozwala wysyłać powiadomienia do członków wspólnot, czy wiernych na terenie parafii, czy diecezji. Jeśli zatem jeszcze tego nie wiecie - mamy w Kościele nowoczesne narzędzie i nie boimy się go użyć! Chcemy, żebyś mógł z niego korzystać niezależnie od tego w jakim miejscu w Polsce mieszkasz, bądź aktualnie przebywasz. 

Mamy też wiele pomysłów jak rozwijać Aplikację i jesteśmy otwarci na Twoje pomysły. Jako społeczność będziecie mieli wpływ na to co w Aplikacji będzie się pojawiać, co w pierwszej kolejności, a co później.

Dziś w Aplikacji jest obecnych ok 25.000 użytkowników, głównie z Poznania, a średnio ok 1000 osób w niedzielę odnajduje mszę, na którą się udaje. Ale nie to jest miarą sukcesu, a liczba świadectw. Za każdym razem, gdy dowiadujemy się, że ktoś był w potrzebie serca, dotarł do niego powiew Ducha, potrzebował spowiedzi i mógł ją znaleźć w Drogowskazie, poszedł i to było ważne dla jego życia – takie sytuacje, ich liczba, jest dla nas ważna. A zdarzają się one wystarczająco często, żeby chcieć, żeby zdarzały się jeszcze częściej i to w całej Polsce.

Żeby Drogowskaz był w dostępny w całym kraju potrzebny jest 1 milion złotych. Chcemy, aby w jak najkrótszym czasie Aplikacja pojawiła się w całej Polsce. Wprowadzenie wszystkich parafii, kościołów, kaplic, mszy, nabożeństw, spowiedzi, wspólnot i ich spotkań to olbrzymi wysiłek organizacyjny, logistyczny, projektowy. W Polsce jest ok 11.000 parafii i szacuje się, że ok 35.000 kościołów (miejsc, w których odbywają się regularnie msze święte), a w każdym miesiącu odbywa się nawet 350.000 mszy świętych. Tej ostatniej liczby nikt nawet nie zna, bo nikt wcześniej nie był tak szalony, żeby próbować te rzeczy inwentaryzować. Dzięki Wam to będzie pierwszy taki katalog. Już teraz współpracujemy z kuriami diecezjalnymi, których wsparcie ułatwia dotarcie do parafii. Same budynki to dopiero początek, bo po nich trzeba zdobyć i uzupełnić informacje o tym, co się w nich dzieje. To wyzwanie na wiele miesięcy pracy (szacujemy ok 6 miesięcy bardzo intensywnych działań), wiele nieprzespanych nocy, setki telefonów, tysiące mejli. Jeśli chcesz nam pomóc w realizacji tego celu – zgłoś się nas. Każda para rąk, każda złotówka się bardzo przyda. 

Powstaliśmy w 2017 roku poprzez spotkanie się potrzeb Kurii Archidiecezji Poznańskiej z zespołem wierzących informatyków chcących pracować na rzecz wzbogacania Kościoła o narzędzia informatyczne. Pierwszym i do teraz głównym projektem jest Aplikacja Drogowskaz. We wszystkich podejmowanych przez nas działaniach bardzo ważne jest, aby służyły one Kościołowi oraz pogłębianiu wiary jego członkom. Dlatego też, każde tworzone przez nas narzędzie musi być najwyżej jakości, zaprojektowane w sposób maksymalnie intuicyjny, aby było swobodnie dostępne dla każdego kto będzie chciał z niego skorzystać. Naszą misją jest bowiem tworzenie i wdrażanie innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie projektów informatycznych, które bez zbędnej przesady można nazwać Dziełami Bożymi i które są odpowiedzią na wezwanie Jezusa do rozprzestrzeniania Dobrej Nowiny na cały świat. 

 

Aplikację tworzy fantastyczny zespół złożony z członków różnych ruchów i wspólnot. Jesteśmy z różnych stron Polski, a to co nas łączy to wspólna wiara i chęć służenia swoimi umiejętnościami w Kościele.

 

Zespół Aplikacji Drogowskaz Zespół Aplikacji Drogowskaz

 

Chcemy kontynuować nasze dotychczasowe działania oraz sprawić, żeby Drogowskaz był w całej Polsce, co będzie możliwe tylko dzięki Waszemu wsparciu. Konkretne cele i projekty znajdziecie w zakładce CELE - zajrzyjcie tam i jeśli uznacie, że warto - zostańcie naszymi patronami!

Razem z nami wskazuj drogę do Kościoła 😊


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Kamil Korenkiewicz
Kamil Korenkiewicz
Próg: 31 zł
mmly79
mmly79
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 31 zł