BABSKA KORBA

W Patronite od 22.12.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 816

Liczba Patronów: 842

Zostań Patronem
Kup na prezent
19 patronów
590 miesięcznie
14 750 łącznie
Babska Korba i Fundacja Szprychówka powstały, by zmieniać kobiecy, kolarski świat.
Wspieramy kobiece kolarstwo w każdym wydaniu, zarówno to amatorskie jak i zawodowe.
Ty możesz zmieniać ten świat razem z nami!

O Autorze

Od 3 lat działamy na rzecz kobiet w polskim kolarstwie amatorskim. Dołącz do nas!

 

Co robimy?

Wprowadzamy kobiety w świat kolarstwa i pokazujemy, że wyścigi kolarskie są dla każdego. 

Nasz program przygotowany jest w taki sposób, że korzystać mogą z niego osoby o różnym poziomie zaawansowania. W jazdach Babskiej Korby mogą uczestniczyć zarówno kobiety, które rower traktują czysto rekreacyjnie, jak i zaawansowane zawodniczki w trakcie przygotowań treningowych.

Od 2018 roku roku zorganizowaliśmy 197 jazd grupowych, 8 zgrupowań i jedną edycję programu stypendium, w którym wesprzemy 6 kobiet w realizowaniu ich kolarskich marzeń! 

 

Uczestniczki Babskiej Korby na zgrupowaniu w 2019 roku


Akademia Babskiej Korby

Nasz program składa się z czterech elementów.

  • Jazdy grupowe latem - latem kobiety z całej Polski biorą udział w jazdach grupowych organizowanych w 8 miastach Polski, poznając techniki jazdy w grupie, szlifując swoją formę i przygotowując się do startów w pierwszych wyścigach. Jazdy odbywają się raz w tygodniu w Warszawie (2 lokalizacje), Bielsko-Białej, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i Trójmieście! 
  • Jazdy online zimą - Kiedy pogoda uniemożliwia jazdę na zewnątrz trenujemy dalej za pośrednictwem platformy Zoom. Nasze system treningów zaprojektowany jest w ten sposób, aby maksymalnie ułatwić udział uczestniczkom - trenujemy za pośrednictwem ogólnodostępnej i darmowej aplikacji. 
  • Program Stypendium - Dla najzdolniejszych dziewczyn, które chciałby spróbować swoich sił w wyścigach oferujemy program stypendium, który umożliwi im rywalizację na najwyższym poziomie sportowym. Stypendium obejmuje indywidualną opiekę trenera, dietetyka, konsultacje z fizjoterapeutą, strój teamowy i wsparcie merytoryczne oraz logistyczne podczas wyjazdów na zawody (wspólny transport, rezerwacje hoteli itp.) 
  • Zgrupowania - Kilka razy w roku organizujemy zgrupowania kolarskie, na których szlifujemy formę i technikę jazdy w gronie dziewczyn z całej Polski. Na zgrupowaniu trener ocenia technikę jazdy i udziela indywidualnych wskazówek dotyczących treningu. 


WSZYSTKIE elementy naszego programu Akademii Babskiej Korby dostępne są ZA DARMO dla kobiet z całej Polski. 



Na co przeznaczone zostaną środki uzyskane przez Patronite?

Pieniądze uzyskane przez Patronite przeznaczymy na pokrycie bieżących kosztów funkcjonowania fundacji - organizację jazd grupowych oraz programu stypendium. Szczegółowe koszty to: 

  • szkolenia z zasad pierwszej pomocy dla prowadzących jazdy
  • wyposażenie apteczek dla prowadzących jazdy
  • koszulki i czapeczki dla stypendystek
  • opieka trenera, dietetyka i fizjoterapeuty dla stypendystek
  • rozwój Babskiej Korby - uruchomienie jazd w kolejnej lokalizacji oraz rozszerzenie programu stypednium na kolejne osoby



Zastanawiasz się pewnie, dlaczego skupiamy nasze działania na kobietach? Mimo, że jazda na rowerze jest jednym z najpopularniejszych sportów w Poslce (70% Polaków deklaruje, że jeździ na rowerze, a 22%, że robi to regularnie) to na zawodach kobiety nadal stanowią niewielki odsetek (27-32.1% uczestników). Skąd taka rozbierzność? Może kobiety po prostu nie lubią jeździć na rowerze? 

WCALE NIE! Kobiety uwielbiają aktywność fizyczną i chętnie jeżdżą na rowerach, jednak na drodze staje im kilka przeszkód: 

  • przeszkody finansowe - kolarstwo to bardzo drogi sport, Według statystyk, przeciętna Polka wydaje rocznie 418 zł na sport. To 10% ceny podstawowego roweru zawodniczego.
  • przeszkody czasowe - według danych GUS kobiety codziennie spędzają na pracach domowych dwa razy tyle co mężczyźni. To między innymi dlatego ciężko im znaleźć czas na trening.
  • przeszkody logistyczne - kobiety często nie mają z kim zostawić dzieci lub osób starszych znajdujących się pod ich opieką. Wyjazd na weekendowy wyścig to częto ogromny problem.
  • przeszkody komunikacyjne - według danych CEPiK 39% osób uprawnionych do prowadzenia pojazdów to kobiety. Jeśli w gospodarstwie domowym znajduje się samochód, najczęściej należy on do mężczyzny. Z tego powodu kobietom trudniej jest dotrzeć na wyścigi w odległych miejscach.
  • przeszkody psychologiczne - to jak wychowywane są dziewczynki przekłada się na postawy dotyczące sportu i rywalizacji sportowej u dorosłych kobiet. Strach i brak wiary we własne możliwości to jeden z czynników powstrzymującyh kobiety przed startami w zawodach.
  • przeszkody formalne - kultura kolarska to nadal męski świat. Organizatorzy niektórych zawodów nierówno rozdzielają narody między płcie lub uniemożliwiają kobietom start na dłuższych dystansach.

Wiemy, że nie jesteśmy w stanie pokonać wszystkich przeszkód jednak możemy zdecydowanie ułatwić kobietom wejście w świat kolarstwa i starty w pierwszych zawodach. Jak to robimy? 

  • aktywizujemy - poprzez program Akademii Babskiej Korby zapewniamy kobietom okazję do spróbowania kolarstwa w bezpiecznych i przyjaznych warunkach. 
  • edukujemy - dzielimy się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, treningu, diety i serwizowania roweru. 
  • pomagamy - ogranizujemy wspólne wyjazdy na wyścigi, rezerwujemy hotele, negocjujemy zniżki przy zapisach aby maksymalnie ułatwić start w pierwszych wyścigach kolarskich. 










 

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Sabina  Damek
Sabina Damek
Próg: 20 zł
Ania Warzecha
Ania Warzecha
Próg: 20 zł
Danusia Miczek
Danusia Miczek
Próg: 100 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Agnieszka Krzekotowska-Głowacka
Agnieszka Krzekotowska-Głowacka
Próg: 20 zł
Dominika Grunt
Dominika Grunt
Próg: 20 zł