Strefa Patrona:

Obserwuj
Podziel się ze znajomymi
NAPISZ WIADOMOŚĆ
173

patronów

4075 zł

miesięcznie

38355 zł

łącznie

Tworzymy materiały wideo na temat gier wideo i technologii. Od historii konsol przez felietony po recenzje. Nieustannie pracujemy nad poprawianiem jakości naszych materiałów w oparciu o zweryfikowane, ugruntowane w źródłach informacje. Wszystko to pod pretekstem lekkich materiałów publicystycznych. Kurczę wyszło strasznie poważnie. Mlem.

ZOSTAŃ PATRONEM

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 500 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
ROOOOOLIIING STAAAARTTT
Tyle z grubsza każdego miesiąca kosztuje nas utrzymanie arhn.eu przy życiu - od opłat licencyjnych pakietu Creative Cloud przez serwery na których trzymamy nasze dane po domeny. Bez tego kosztu jeden problem produkcyjny mamy z głowy. :)
0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 1000 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Sugestiobot Reaktywowany
Wielką popularnością cieszył się kiedyś "Sugestiobot" - specjalny skrypt na arhn.eu służący do sugerowania tytułów gier do materiałów. Na tym etapie moglibyśmy go reaktywować - napisać jego nową wersję, zapewnić aktualizacje tytułów o nowe gry i z czasem uzupełniać o nowe opcje (np. głosowanie na popularne serie).
0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 2500 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Rupieć Miesiąca
Każdego miesiąca kupię i zrecenzuję gadżet/konsolę w ramach Rupieciarni. Od chińskich podróbek z Allegro po imponujące cuda na Androida z AliExpress. O tym co kupię w danym miesiącu zadecydujemy wspólnie dzieląc się linkami i ważąc za i przeciw każdej sugestii.
0%
81 %
100%
osiągnięto 81%
cel: 5000 zł miesięcznie
brakuje 925 zł
Sprzęt
Każdego miesiąca będziemy mogli odłożyć trochę grosza na wymianę leciwego sprzętu. Marzyłyby nam się dodatkowe kamery do przebitek, statywy, które dla odmiany nie mają połamanych nóg albo chociaż więcej niż jeden mikrofon. Byłoby super móc iść do przodu zamiast ciągle sklejać starocie taśmą klejącą.
0%
54 %
100%
osiągnięto 54%
cel: 7500 zł miesięcznie
brakuje 3425 zł
Więcej arhn.eu w terenie!
Rozwinięcie poprzedniego progu. Dodatkowe pieniądze moglibyśmy przeznaczyć na sprzęt terenowy. Marzą nam się filmy o lokalnych sklepach ze starymi grami, częstsze wypady na Targi Rupieci, podróże do muzeum gier czy nawet wypady na kolejne wywiady z legendami branży. Do tego potrzeba jednak lepszego naświetlenia, stabilizatorów obrazu i boomów. Te środki pozwoliłyby nam powolutku kompletować wymagany sprzęt.
0%
40 %
100%
osiągnięto 40%
cel: 10000 zł miesięcznie
brakuje 5925 zł
arhn.eu - wersja angielska
Święty Graal arhn.eu i odpowiedź na odwieczne pytanie "dlaczego nie zrobicie tego po angielsku". Każdego miesiąca moglibyśmy poświęcić część budżetu na tłumaczenia naszych najpopularniejszych materiałów na język angielski, by dotrzeć do większej widowni. A kto wie jakie drzwi moglibyśmy wtedy otworzyć!

O Autorze

Cześć! Nazywam się Arkadiusz Kamiński choć jeśli czytasz ten opis to prawdopodobnie wiesz, że kryję się częściej pod pseudonimem "Dark Archon". Od ponad sześciu lat prowadzę wraz z grupą dzielnych ochotników portal o grach o nazwie arhn.eu.

Jestem też kiepskim marketingowcem, więc mam nadzieję, że wybaczysz mi ten opis. 
 

arhn.eu jest dziś jednym z najpopularniejszych serwisów o grach w Polskim internecie. Każdego miesiąca notujemy miliony odsłon naszych materiałów wideo i ekspresowo zbliżamy się do progu 200 000 subskrypcji naszego głównego kanału Youtube.

Naszym marzeniem jest oczywiście rozwój - tworzenie coraz lepszych materiałów. Co wiąże się z niekończącymi się kosztami operacyjnymi. Rozsypujące się statywy, starzejący się sprzęt do nagrywania czy nawet rzeczy tak kuriozalne jak koszt dojazdu na wywiad czy cena gry wideo to problemy z którymi musimy borykać się na co dzień. A chcielibyśmy móc pracować więcej, a mniej zastanawiać się na co tak w zasadzie możemy sobie pozwolić.

Czy możemy istnieć bez wkładu finansowego? Oczywiście. Nagrać gameplay i wrzucić na Youtube może każdy. Ale tylko inwestując w rozwój możemy się rozwijać. Wystarczy tylko porównać nasze pierwsze filmy do naszych najnowszych, by przekonać się jak wiele można poprawić ciężką pracą. A to dopiero początek drogi!

Wizja przyszłości (sekcja dla nudziarzy):

Zawsze byliśmy pionierami - jako jeden z pierwszych serwisów w Polsce oferowaliśmy materiały w 1080p i 60fps i to zanim opcję taką obsługiwał Youtube.
Dziś jesteśmy jedynym polskim serwisem o grach publikującym (gdzie jest to oczywiście możliwe) materiały w rozdzielczości 4K.

Dlaczego? Bo wierzymy w trwałość naszego medium. Chcemy tworzyć materiały, które się nie przeterminują i nie stracą na swojej wartości. Naszym głównym celem jest pomnik trwalszy niż ze spiżu - treści, które będą mogły cieszyć widzów nie tylko dziś, ale i za dekadę. Jak archiwum do którego można będzie wrócić, gdy inne źródła stracą na wartości.

Dlatego na przykład uruchomiliśmy projekt archiwizacyjny N-Gage - jesteśmy jedynym znanym nam serwisem na całej planecie starającym się zachować wysokiej jakości materiały audiowizualne na temat jednej z najszybciej zanikających konsol w historii! Jeszcze 10 lat temu N-Gage'a można było kupić w sklepach. Dziś informacje na temat tego urządzenia są praktycznie nieistniejące!

Odnaleźliśmy również i zrekonstruowaliśmy pierwszą, zaginioną grę słynnych Braci Oliver - Road Runnera i za ich zgodą opublikowaliśmy jego kod źródłowy w internecie.

Sto lat temu kręcenie filmów wideo uważane było za przelotną modę. Dlatego nikt nie troszczył się o ich zarchiwizowanie. Tysiące produkcji zostało zniszczone lub jest uważane za zaginione i prawdopodobnie nigdy nie zobaczy już ich ludzkie oko.
Ten sam problem dotyczy dziś gier wideo. Chcielibyśmy chociaż w minimalnym stopniu wpłynąć na ten proces zabezpieczając dla przyszłych pokoleń chociaż skrawki zaginionych tytułów.

Zostań Patronem

5 zł / miesiąc
patroni: 22
Limit: 0
Serdeczne dzięki za wsparcie! Każda osoba, która wesprze nas na Patronite zostanie uwieczniona na specjalnej podstronie z podziękowaniami w serwisie arhn.eu. Oprócz tego uzyskasz dostęp do strumienia wcześniejszych informacji tylko dla Patronów.
Zostań patronem
8 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 0
ROCK BAND SPESZEL EDYSZON: każda wpłata z tego progu przeznaczona zostanie na nową piosenkę do Rock Banda do wykorzystania na livestreamach. #yolo
+ nagrody z progu 5zł
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 63
Limit: 0
DZIEŃ DOBRY PAN PATRONITE: Dostęp do serii krótkich vlogowych materiałów wideo w których informujemy o tym co dzieje się za kulisami arhn.eu. Czasem będą to krótkie klipy, czasem dłuższe monologi.

+ nagrody z progu 5 zł
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 59
Limit: 0
HALA SŁAWY: Twoje nazwisko lub nick pojawi się w "Hali Sławy" na końcu materiałów publikowanych na kanale arhn.eu

+ nagrody z niższych progów
Zostań patronem
40 zł / miesiąc
patroni: 10
Limit: 0
POCZTÓWKA: Kontynuując tradycję z Patreona - w pierwszym miesiącu Patronażu wyślemy ci pocztówkę ze Szkocji! Do wyboru kartka z logo arhn.eu, Gruniem lub z szkockimi widokami. Dodatkowo naskrobią na niej coś Archon, Neko i Qzak.

+ nagrody z niższych progów
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 11
Limit: 0
SZKOCJA: Ponieważ temat ten cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem: Zadaj nam pytanie dotyczące życia w Szkocji/Wielkiej Brytanii. Odpowiemy na nie na wideo (poza arhn.eu)! Zainteresowanie tym progiem da nam sygnał do stworzenia serii materiałów na temat tego pięknego (i deszczowego) kraju. Być może nawet na osobnym kanale Youtube.

+ nagrody z niższych progów
Zostań patronem
75 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 0
Próg 75 zł otwarty na prośbę Patrona. Tak było.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 4
Limit: 5
TEMAT NA PODGLĄD: Zrealizujemy "Podgląd" na arhn2eu z wybranej przez Ciebie gry. Oczywiście w granicach zdrowego rozsądku, ale na pewno się dogadamy! Jeśli temat okaże się "nośny", możemy nawet zastanowić się nad pełnowartościowym materiałem na arhn.eu! A jeśli planujesz coś kontrowersyjnego to skontaktuj się przed wyborem progu, by uniknąć nieporozumień! Możesz też zasugerować inny rodzaj krótkoformatowego materiału. Jesteśmy otwarci na pomysły!

+ nagrody z niższych progów
Zostań patronem
200 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 0
PRÓG DLA SATEGO: 1. Bądź Satem. 2. Zajmij próg. 3. Pozostań królem arhn.eu
Zostań patronem
300 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 0
TWARDZIEL: Każdego miesiąca generujemy dość treści, by wypełnić dysk twardy. Każda osoba, która skusi się na ten próg funduje nam "twardziela", dzięki czemu możemy dalej utrzymywać archiwum plików źródłowych do naszych filmów. W zamian ja, czyli Dark Archon, każdego miesiąca wrócę do jednego z naszych starych materiałów i nagram do niego komentarz. Jeśli wciąż posiadam do niego źródła, rzucę też okiem na niewykorzystane sceny i omówię proces jego powstawania!

+ nagrody z niższych progów
Zostań patronem
500 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 0
Na specjalne życzenie Patronów, próg 500 złotych. Nie mam najmniejszego pomysłu co zaoferować w zamian, ale jak nikt nie będzie patrzył mogę wykonać sekretny taniec.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Posty

arhn.eu World Tour travel log #1
autor: arhn.eu
1 dzień temu
Podsumowanie pierwszego dnia zdjęć Grunio The Movie.
Tylko dla patronów!
Komentarze: 7
Dzień Dobry Pan Patronite #10
autor: arhn.eu
4 dni temu
Wyruszamy w podróż! Mamy nadzieję, że zobaczymy się na Pyrkonie!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 4
Rekordowy marzec!
autor: arhn.eu
3 tygodnie temu
Dziękujemy za rekordowy marzec. I kilka słów o kwietniu!
Darmowy!
Komentarze: 4
Dzień Dobry Pan Patronite #9
autor: arhn.eu
3 tygodnie temu
Kolejny odcinek vloga dla Patronów! Yay!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 13
Za kulisami: Nintendo Switch, galeria
autor: arhn.eu
1 miesiąc temu
Galeria miała się pojawić przed premierą recenzji, ale z jakiegoś powodu się nie wrzuciła????1/1/1/1 Naprawiam to niedopatrzenie. Oto kilka fotek zza kulis! Loch Lomond, Szkocja
Tylko dla patronów!
Komentarze: 4
Dzień Dobry Pan Patronite #8
autor: arhn.eu
1 miesiąc temu
Najnowsza aktualizacja info na temat nadchodzącej zawartości. Jeszcze dziś: mini-galeria zakulisowa dla wszystkich wspierających.
Tylko dla patronów!
Komentarze: 7
Dzień Dobry Pan Patronite #7
autor: arhn.eu
1 miesiąc temu
Nowy Rupieć, pracowity tydzień i więcej!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 7
Co nie działa w arhn.eu?
autor: arhn.eu
2 miesiące temu
Czasem warto też pochylić się nad tym co nie gra...
Tylko dla patronów!
Komentarze: 30
Dzień Dobry Pan Patronite #6
autor: arhn.eu
2 miesiące temu
Bardzo ważna aktualizacja na temat sekretnych projektów!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 8
Steel Battalion
autor: arhn.eu
2 miesiące temu
Będziemy jeździć "wertykalnym czołgiem" ;)
Darmowy!
Komentarze: 2
Dzień Dobry Pan Patronite #5
autor: arhn.eu
3 miesiące temu
Dziś króciutko, ale treściwie. O Pyrkonie, Gremie i Rupieciach. :)
Tylko dla patronów!
Komentarze: 5
Dzień Dobry Pan Patronite #4
autor: arhn.eu
4 miesiące temu
Dziękujemy za fantastyczny 2016 rok! Dzięki Wam 2017 zapowiada się jeszcze lepiej!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 3
Gramytatywnie 2016!
autor: arhn.eu
5 miesięcy temu
Już 3 grudnia startuje kolejna odsłona naszej charytatywnej akcji!
Darmowy!
Komentarze: 2
Progi Patronów -- listopad 2016
autor: arhn.eu
5 miesięcy temu
Post w którym podawać można sugestie z Patronite'owych progów.
Tylko dla patronów!
Komentarze: 2
Dzień Dobry Pan Patronite #3
autor: arhn.eu
5 miesięcy temu
Vlog z informacjami o zakulisowych działaniach arhn.eu. Tylko dla wspierających!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 8
Exodus arhn.eu - ważne informacje dla mecenasów
autor: arhn.eu
6 miesięcy temu
Sporo zmian i garść ważnych informacji
Tylko dla patronów!
Komentarze: 1
Teaser nowego materiału!
autor: arhn.eu
7 miesięcy temu
Premiera nowego materiału już wkrótce! Teaser tylko dla wspierających!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 5
Już wrzesień?! Ale ten czas za...przyspiesza
autor: arhn.eu
7 miesięcy temu
Archon, czemu tak mało postujesz?
Tylko dla patronów!
Komentarze: 3
Wczesny dostęp do recenzji No Man's Sky!
autor: arhn.eu
8 miesięcy temu
W podzięce za wspieranie arhn.eu!
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
aryndotiju sierpień update™
autor: arhn.eu
8 miesięcy temu
Co wkrótce na arhn.eu?
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Patronite Vlog #2
autor: arhn.eu
9 miesięcy temu
W drugim vlogu wyłącznie dla wspierających o tym co w trawie piszczy, gdzie wasze nagrody i na co czekać na arhn.eu w najbliższym czasie!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 2
Dzień dobry pan kartka!
autor: arhn.eu
9 miesięcy temu
Wszystkie pocztówki ruszą do was jeszcze w tym tygodniu... ...jak tylko przypomnę sobie jak się pisze długopisem. ‪#‎retro‬
Darmowy!
Brak komentarzy
Patronite Vlog #1
autor: arhn.eu
9 miesięcy temu
O tym co za kulisami arhn.eu piszczy w ekskluzywnym, organizacyjnym vlogu dla Patronów!
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Hej, Johnny... kiedy Gothic?
autor: arhn.eu
9 miesięcy temu
Johnny wyjaśnia co dzieje się z "Gothic ...w pigułce" i zabiera Was za kulisy powstawania serii!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 1
Realizacja progów
autor: arhn.eu
10 miesięcy temu
...czyli jeszcze więcej tematów organizacyjnych ;)
Tylko dla patronów!
Komentarze: 7
Facebookowa Grupa Patronite!
autor: arhn.eu
10 miesięcy temu
Miejsce do kontaktu z redakcją i innymi członkami grupy na Facebooku.
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Whoo! Witamy na Patronite arhn.eu!
autor: arhn.eu
10 miesięcy temu
Cześć i serdeczne dzięki za wsparcie arhn.eu w serwisie Patronite!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 3

Wyszukiwarka

Wybierz