Strefa Patrona:

Obserwuj
Podziel się ze znajomymi
NAPISZ WIADOMOŚĆ
261

patronów

5568 zł

miesięcznie

71584 zł

łącznie

Tworzymy materiały wideo na temat gier wideo i technologii. Od historii konsol przez felietony po recenzje. Nieustannie pracujemy nad poprawianiem jakości naszych materiałów w oparciu o zweryfikowane, ugruntowane w źródłach informacje. Wszystko to pod pretekstem lekkich materiałów publicystycznych. Kurczę wyszło strasznie poważnie. Mlem.

ZOSTAŃ PATRONEM

O Autorze

Cześć! Nazywam się Arkadiusz Kamiński choć jeśli czytasz ten opis to prawdopodobnie wiesz, że kryję się częściej pod pseudonimem "Dark Archon". Od ponad siedmiu lat prowadzę wraz z grupą dzielnych ochotników portal o grach wideo o nazwie arhn.eu.


Jestem też kiepskim marketingowcem, więc mam nadzieję, że wybaczysz mi ten opis. 

 


Serwis arhn.eu narodził się trochę z przypadku w roku 2010. Co zaczęło się jako zabawa w recenzowanie gier wideo i testowanie starej technologii wkrótce przerodziło się w próbę stworzenia rzetelnego serwisu o branży, z punktu widzenia gracza zafascynowanego tym medium. Ciężar przenosić zaczął się na kombinację materiałów edukacyjnych i rozrywkowych. Jako zgrany zespół tworzymy dziś filmy dokumentalne, analizujemy historię przemysłu rozrywkowego z perspektywy gracza i wspominamy najlepsze gry wideo w historii. Między filmami bardziej ambitnymi nie zapominamy też o swoich korzeniach, przeplatając je "mniejszymi" filmami recenzującymi nowe produkcje czy testującymi dziwne konsolowe akcesoria. Gry wideo to przede wszystkim zabawa!

 

Dzięki wsparciu naszych Patronów rozwinęliśmy skrzydła.  W 2017 to z ich pomocą wyprodukowaliśmy niezależnie wysokobudżetowy, pełnometrażowy film dokumentalny na temat powstawania pierwszego Wiedźmina. To również dzięki nim mogliśmy go następnie opublikować za darmo w internecie.

 

W 2018 chcielibyśmy kontynuować misję edukacyjno-rozrywkową -- dzięki wsparciu Patronów chcemy zrealizować kolejny krótkometrażowy film dokumentalny, przygotować serię materiałów na temat konsol firmy Sega i być może poszerzyć redakcję o kolejną parę rąk do pomocy.

 

 

Wizja przyszłości (sekcja dla nudziarzy):
Zawsze byliśmy pionierami - jako jeden z pierwszych serwisów w Polsce oferowaliśmy materiały w 1080p i 60fps i to zanim opcję taką obsługiwał Youtube.
Dziś jesteśmy jedynym polskim serwisem o grach publikującym (gdzie jest to oczywiście możliwe) materiały w rozdzielczości 4K.

Dlaczego? Bo wierzymy w trwałość naszego medium. Chcemy tworzyć materiały, które się nie przeterminują i nie stracą na swojej wartości. Naszym głównym celem jest pomnik trwalszy niż ze spiżu - treści, które będą mogły cieszyć widzów nie tylko dziś, ale i za dekadę. Jak archiwum do którego można będzie wrócić, gdy inne źródła stracą na wartości.

Dlatego na przykład uruchomiliśmy projekt archiwizacyjny N-Gage - jesteśmy jedynym znanym nam serwisem na całej planecie starającym się zachować wysokiej jakości materiały audiowizualne na temat jednej z najszybciej zanikających konsol w historii! Jeszcze 10 lat temu N-Gage'a można było kupić w sklepach. Dziś informacje na temat tego urządzenia są praktycznie nieistniejące!

 

 

Odnaleźliśmy również i zrekonstruowaliśmy pierwszą, zaginioną grę słynnych Braci Oliver - Road Runnera i za ich zgodą opublikowaliśmy jego kod źródłowy w internecie.

Sto lat temu kręcenie filmów wideo uważane było za przelotną modę. Dlatego nikt nie troszczył się o ich zarchiwizowanie. Tysiące produkcji zostało zniszczone lub jest uważane za zaginione i prawdopodobnie nigdy nie zobaczy już ich ludzkie oko.
Ten sam problem dotyczy dziś gier wideo. Chcielibyśmy chociaż w minimalnym stopniu wpłynąć na ten proces zabezpieczając dla przyszłych pokoleń chociaż skrawki zaginionych tytułów.

 

 

Rok 2017 był dla nas w tym względzie wyjątkowo owocny. Dzięki współpracy z developerami tych gier udało nam się zarchiwizować informacje i kod skasowanego projektu "Gothic Sequel" oraz dotrzeć do uważanego za zaginione dema technologicznego gry "Wiedźmin" z 1997 roku. Obie te informacje obiegły glob i pojawiły się w mediach całego świata od USA po Chiny.

 

 

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 500 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
ROOOOOLIIING STAAAARTTT
Tyle z grubsza każdego miesiąca kosztuje nas utrzymanie arhn.eu przy życiu - od opłat licencyjnych pakietu Creative Cloud przez serwery na których trzymamy nasze dane po domeny. Bez tego kosztu jeden problem produkcyjny mamy z głowy. :)
0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 2500 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Rupieć Miesiąca
Każdego miesiąca kupię i zrecenzuję gadżet/konsolę w ramach Rupieciarni. Od chińskich podróbek z Allegro po imponujące cuda na Androida z AliExpress. O tym co kupię w danym miesiącu zadecydujemy wspólnie dzieląc się linkami i ważąc za i przeciw każdej sugestii.
0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 5000 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Sprzęt
Każdego miesiąca będziemy mogli odłożyć trochę grosza na wymianę leciwego sprzętu. Marzyłyby nam się dodatkowe kamery do przebitek, statywy, które dla odmiany nie mają połamanych nóg albo chociaż więcej niż jeden mikrofon. Byłoby super móc iść do przodu zamiast ciągle sklejać starocie taśmą klejącą.
0%
74 %
100%
osiągnięto 74%
cel: 7500 zł miesięcznie
brakuje 1932 zł
Więcej arhn.eu w terenie!
Rozwinięcie poprzedniego progu. Dodatkowe pieniądze moglibyśmy przeznaczyć na sprzęt terenowy. Marzą nam się filmy o lokalnych sklepach ze starymi grami, częstsze wypady na Targi Rupieci, podróże do muzeum gier czy nawet wypady na kolejne wywiady z legendami branży. Do tego potrzeba jednak lepszego naświetlenia, stabilizatorów obrazu i boomów. Te środki pozwoliłyby nam powolutku kompletować wymagany sprzęt.
0%
55 %
100%
osiągnięto 55%
cel: 10000 zł miesięcznie
brakuje 4432 zł
arhn.eu - wersja angielska
Święty Graal arhn.eu i odpowiedź na odwieczne pytanie "dlaczego nie zrobicie tego po angielsku". Każdego miesiąca moglibyśmy poświęcić część budżetu na tłumaczenia naszych najpopularniejszych materiałów na język angielski, by dotrzeć do większej widowni. A kto wie jakie drzwi moglibyśmy wtedy otworzyć!

Zostań Patronem

5 zł / miesiąc
patroni: 40
Serdeczne dzięki za wsparcie! Każda osoba, która wesprze nas na Patronite zostanie uwieczniona na specjalnej podstronie z podziękowaniami w serwisie arhn.eu. Oprócz tego uzyskasz dostęp do strumienia wcześniejszych informacji tylko dla Patronów.
Zostań patronem
8 zł / miesiąc
patroni: 1
ROCK BAND SPESZEL EDYSZON: każda wpłata z tego progu przeznaczona zostanie na nową piosenkę do Rock Banda do wykorzystania na livestreamach. #yolo
+ nagrody z progu 5zł
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 95
DZIEŃ DOBRY PAN PATRONITE: Dostęp do serii krótkich vlogowych materiałów wideo w których informujemy o tym co dzieje się za kulisami arhn.eu. Czasem będą to krótkie klipy, czasem dłuższe monologi.

+ nagrody z progu 5 zł
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 88
HALA SŁAWY: Twoje nazwisko lub nick pojawi się w "Hali Sławy" na końcu materiałów publikowanych na kanale arhn.eu

+ nagrody z niższych progów
Zostań patronem
40 zł / miesiąc
patroni: 19
POCZTÓWKA: Kontynuując tradycję z Patreona - w pierwszym miesiącu Patronażu wyślemy ci pocztówkę ze Szkocji! Do wyboru kartka z logo arhn.eu, Gruniem lub z szkockimi widokami. Dodatkowo naskrobią na niej coś Archon, Neko i Qzak.

+ nagrody z niższych progów
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 11
Zawiera nagrody z niższych progów!
Zostań patronem
75 zł / miesiąc
patroni: 0
Próg 75 zł otwarty na prośbę Patrona. Tak było.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 4
Limit: 5
Zawiera nagrody z niższych progów!
Zostań patronem
200 zł / miesiąc
patroni: 1
PRÓG DLA SATEGO: 1. Bądź Satem. 2. Zajmij próg. 3. Pozostań królem arhn.eu
Zostań patronem
300 zł / miesiąc
patroni: 0
TWARDZIEL: Każdego miesiąca generujemy dość treści, by wypełnić dysk twardy. Każda osoba, która skusi się na ten próg funduje nam "twardziela", dzięki czemu możemy dalej utrzymywać archiwum plików źródłowych do naszych filmów. W zamian ja, czyli Dark Archon, każdego miesiąca wrócę do jednego z naszych starych materiałów i nagram do niego komentarz. Jeśli wciąż posiadam do niego źródła, rzucę też okiem na niewykorzystane sceny i omówię proces jego powstawania!

+ nagrody z niższych progów
Zostań patronem
500 zł / miesiąc
patroni: 1
Na specjalne życzenie Patronów, próg 500 złotych. Nie mam najmniejszego pomysłu co zaoferować w zamian, ale jak nikt nie będzie patrzył mogę wykonać sekretny taniec.
Zostań patronem
750 zł / miesiąc
patroni: 1
Na specjalne życzenie. I don't even.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Posty

Halloween z Addamsami na arhn.eu
autor: arhn.eu
3 tygodnie temu
Dla Patronów - wczesny dostęp do materiału zakulisowego!
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
...Ile?!
autor: arhn.eu
3 tygodnie temu
6000 złotych miesięcznie?! Jesteście niesamowici!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 6
Dzień Dobry Pan Patronite #16
autor: arhn.eu
3 tygodnie temu
Miało być treściwie, ale emocje wzięły górę i ostatecznie... dzisiejszy vlog jest troszkę o niczym. Sorry. :D
Tylko dla patronów!
Komentarze: 8
Dzień Dobry Pan Patronite #15
autor: arhn.eu
1 miesiąc temu
Nasz plan dominacji świa... końcówki roku.
Tylko dla patronów!
Komentarze: 8
Wiedźmińska niespodzianka
autor: arhn.eu
1 miesiąc temu
Albo... dlaczego jednak nie pojawił się dziś obiecany wpis dla patronów. Ups!
Darmowy!
Komentarze: 2
Dziennik arhn.eu: W zastępie vloga...
autor: arhn.eu
1 miesiąc temu
Tymczasowo nie mogę kręcić vlogów w trakcie dnia, więc przyjmijcie proszę tę alternatywę.
Tylko dla patronów!
Komentarze: 8
Życie po Wiedźminie ;)
autor: arhn.eu
2 miesiące temu
Czas odłożyć wiedźmiński miecz i wrócić do rzeczywistości.
Darmowy!
Komentarze: 14
Dzień Dobry Pan Patronite #14
autor: arhn.eu
2 miesiące temu
Data premiery Wiedźmina, ogłoszenie nowych Time Warpów! arhn.edu! I (nie)wiele więcej!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 20
Dzień Dobry Pan Patronite #13
autor: arhn.eu
3 miesiące temu
Szczęśliwa trzynastka! Przynajmniej dla zwycięzcy naszego konkursu!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 10
Jutro nowy vlog!
autor: arhn.eu
3 miesiące temu
Przepraszam Was za ostatnią cisze w eterze, ale jutro obiecuję nowego vloga z rozwiązaniem konkursu na kolekcjonerkę Overwatcha i planami na najbliższe tygodnie! Dzięki za cierpliwość w tym bardzo pracowitym dla mnie czasie
Darmowy!
Komentarze: 1
Konkurs dla patronów + test ankiety!
autor: arhn.eu
3 miesiące temu
Do wygrania fantastyczna pocztówka z Gruniem! Whoa!
Darmowy!
Komentarze: 2
To Payne!
autor: arhn.eu
4 miesiące temu
Ponieważ troszkę dziś za późno na publikację, wczesny dostęp do jutrzejszego Retro dla Patronów!
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Dzień Dobry Pan Patronite #12
autor: arhn.eu
4 miesiące temu
O wakacyjnych planach arhn.eu!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 7
Stack-Up -- gra nie do zemulowania
autor: arhn.eu
5 miesięcy temu
Wczesny dostęp dla Patronów w ramach podziękowania za wsparcie!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 8
Eye of the Beholder
autor: arhn.eu
5 miesięcy temu
Kadr z najnowszego filmu arhn.eu.
Tylko dla patronów!
Komentarze: 4
Za chwilę dalszy ciąg programu
autor: arhn.eu
5 miesięcy temu
Gdzie są nowe materiały arhn.eu?
Darmowy!
Komentarze: 13
Dzień Dobry Pan Patronite #11
autor: arhn.eu
5 miesięcy temu
Po raz jedenasty mówię Wam: Dzień Dobry Pan Patronite!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 7
Zmiany w progach Patronite!
autor: arhn.eu
6 miesięcy temu
Usuwamy mało wykorzystywane nagrody, by usprawnić pracę
Darmowy!
Komentarze: 1
Wiedźmin: Film Dokumentalny -- zapowiedź
autor: arhn.eu
6 miesięcy temu
Czas przerwać milczenie! Oto króciutka zapowiedź największego projektu w historii arhn.eu! PS. Szukamy też fajnej nazwy dla filmu. :)
Darmowy!
Brak komentarzy
Pan Patronite: Witcher Edition
autor: arhn.eu
6 miesięcy temu
Prawie dwa tygodnie podróżowaliśmy po Polsce w przygotowaniu do naszego nowego projektu. W poniższym materiale zebraliśmy tylko ułamek interesujących rzeczy, które udało nam się nagrać. :)
Tylko dla patronów!
Komentarze: 9
arhn.eu World Tour travel log #2
autor: arhn.eu
6 miesięcy temu
Kolejna krótka aktualizacja!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 1
arhn.eu World Tour travel log #1
autor: arhn.eu
7 miesięcy temu
Podsumowanie pierwszego dnia zdjęć Grunio The Movie.
Tylko dla patronów!
Komentarze: 7
Dzień Dobry Pan Patronite #10
autor: arhn.eu
7 miesięcy temu
Wyruszamy w podróż! Mamy nadzieję, że zobaczymy się na Pyrkonie!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 4
Rekordowy marzec!
autor: arhn.eu
7 miesięcy temu
Dziękujemy za rekordowy marzec. I kilka słów o kwietniu!
Darmowy!
Komentarze: 4
Dzień Dobry Pan Patronite #9
autor: arhn.eu
7 miesięcy temu
Kolejny odcinek vloga dla Patronów! Yay!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 13
Za kulisami: Nintendo Switch, galeria
autor: arhn.eu
8 miesięcy temu
Galeria miała się pojawić przed premierą recenzji, ale z jakiegoś powodu się nie wrzuciła????1/1/1/1 Naprawiam to niedopatrzenie. Oto kilka fotek zza kulis! Loch Lomond, Szkocja
Tylko dla patronów!
Komentarze: 4
Dzień Dobry Pan Patronite #8
autor: arhn.eu
8 miesięcy temu
Najnowsza aktualizacja info na temat nadchodzącej zawartości. Jeszcze dziś: mini-galeria zakulisowa dla wszystkich wspierających.
Tylko dla patronów!
Komentarze: 7
Dzień Dobry Pan Patronite #7
autor: arhn.eu
8 miesięcy temu
Nowy Rupieć, pracowity tydzień i więcej!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 7
Co nie działa w arhn.eu?
autor: arhn.eu
9 miesięcy temu
Czasem warto też pochylić się nad tym co nie gra...
Tylko dla patronów!
Komentarze: 30
Dzień Dobry Pan Patronite #6
autor: arhn.eu
9 miesięcy temu
Bardzo ważna aktualizacja na temat sekretnych projektów!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 10
Steel Battalion
autor: arhn.eu
9 miesięcy temu
Będziemy jeździć "wertykalnym czołgiem" ;)
Darmowy!
Komentarze: 2
Dzień Dobry Pan Patronite #5
autor: arhn.eu
10 miesięcy temu
Dziś króciutko, ale treściwie. O Pyrkonie, Gremie i Rupieciach. :)
Tylko dla patronów!
Komentarze: 5
Dzień Dobry Pan Patronite #4
autor: arhn.eu
11 miesięcy temu
Dziękujemy za fantastyczny 2016 rok! Dzięki Wam 2017 zapowiada się jeszcze lepiej!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 3
Gramytatywnie 2016!
autor: arhn.eu
1 rok temu
Już 3 grudnia startuje kolejna odsłona naszej charytatywnej akcji!
Darmowy!
Komentarze: 2
Progi Patronów -- listopad 2016
autor: arhn.eu
1 rok temu
Post w którym podawać można sugestie z Patronite'owych progów.
Tylko dla patronów!
Komentarze: 2
Dzień Dobry Pan Patronite #3
autor: arhn.eu
1 rok temu
Vlog z informacjami o zakulisowych działaniach arhn.eu. Tylko dla wspierających!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 8
Exodus arhn.eu - ważne informacje dla mecenasów
autor: arhn.eu
1 rok temu
Sporo zmian i garść ważnych informacji
Tylko dla patronów!
Komentarze: 1
Teaser nowego materiału!
autor: arhn.eu
1 rok temu
Premiera nowego materiału już wkrótce! Teaser tylko dla wspierających!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 5
Już wrzesień?! Ale ten czas za...przyspiesza
autor: arhn.eu
1 rok temu
Archon, czemu tak mało postujesz?
Tylko dla patronów!
Komentarze: 3
Wczesny dostęp do recenzji No Man's Sky!
autor: arhn.eu
1 rok temu
W podzięce za wspieranie arhn.eu!
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
aryndotiju sierpień update™
autor: arhn.eu
1 rok temu
Co wkrótce na arhn.eu?
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Patronite Vlog #2
autor: arhn.eu
1 rok temu
W drugim vlogu wyłącznie dla wspierających o tym co w trawie piszczy, gdzie wasze nagrody i na co czekać na arhn.eu w najbliższym czasie!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 2
Dzień dobry pan kartka!
autor: arhn.eu
1 rok temu
Wszystkie pocztówki ruszą do was jeszcze w tym tygodniu... ...jak tylko przypomnę sobie jak się pisze długopisem. ‪#‎retro‬
Darmowy!
Brak komentarzy
Patronite Vlog #1
autor: arhn.eu
1 rok temu
O tym co za kulisami arhn.eu piszczy w ekskluzywnym, organizacyjnym vlogu dla Patronów!
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Hej, Johnny... kiedy Gothic?
autor: arhn.eu
1 rok temu
Johnny wyjaśnia co dzieje się z "Gothic ...w pigułce" i zabiera Was za kulisy powstawania serii!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 1
Realizacja progów
autor: arhn.eu
1 rok temu
...czyli jeszcze więcej tematów organizacyjnych ;)
Tylko dla patronów!
Komentarze: 7
Facebookowa Grupa Patronite!
autor: arhn.eu
1 rok temu
Miejsce do kontaktu z redakcją i innymi członkami grupy na Facebooku.
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Whoo! Witamy na Patronite arhn.eu!
autor: arhn.eu
1 rok temu
Cześć i serdeczne dzięki za wsparcie arhn.eu w serwisie Patronite!
Tylko dla patronów!
Komentarze: 3

Wyszukiwarka

Wybierz