Avatar użytkownika

Biblioteka Ossus

0
patronów
0 
miesięcznie
0
patronów
0 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Padawan Jedi

Bardzo dziękuję za Twoje wsparcie.

Jesteś Padawanem Jedi i wspierasz Bibliotekę Ossus - zarówno stronę ossus.pl, aby mogła działać bez żadnego problemu jak i kanał na YouTubie by dawał rozrywkę i przynosił informacje z Odległej Galaktyki wprost na Twój ekran.

Moc jest w Tobie silna! Dziękuję!
10 zł miesięcznie
Młody Jedi

Twoje zaangażowanie zasługuje na uznanie Młody Jedi! Bardzo się cieszę, że chcesz kontynuować swoją podróż przez Odległą Galaktykę!

W tym progu wsparcia zyskujesz:

- Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku na której dyskutują ze sobą Patroni i Wspierający z YouTube. Yako też się na tej grupie pojawia często.
- Dostęp do materiałów zakulisowych. Czy nie fajnie byłoby zobaczyć, co zostało wycięte, na przykład z Grubasków o Star Wars?
- Lajwy specjalnie dla Patronów. Czy to nie fajnie móc pogadać o Star Wars w mniejszym gronie?
- Swobodny kontakt z Yako. Wiadomości na Discordzie czy na Facebooku jest tyle, że czasami nie daje rady na nie odpowiadać. Kontakt przez grupę na Fejsie sprawi, że będziemy mogli spokojnie porozmawiać!
25 zł miesięcznie
Strażnik Jedi

Masz ważną rolę w Zakonie Strażniku! Spore wyzwanie przed Tobą, ale pamiętaj, że Biblioteka Ossus Cię potrzebuje!

W tym progu dostajesz wszystko to, co w progach wyżej, a także:

- masz dostęp do organizowanych specjalnie dla Wspierających konkursów z drobnymi nagrodami,
- Twój nick może się pojawić podczas specjalnych streamów dla Patronów!
50 zł miesięcznie
Rycerz Jedi

Gratuluję Rycerzu! Z woli Rady, dzięki Mocy, mianuję Cię Rycerzem Jedi! To już poważna kwota wsparcia, bardzo dziękuję!

W tym progu, poza wszystkim co powyżej, możesz liczyć na:

- Twoje imię / nick na końcu niektórych filmów
- W wersji elektronicznej wyślę Ci dyplom - potwierdzenie Twojego awansu na Rycerza Jedi!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Biblioteka Ossus w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Cześć! Jestem Piotr Wasiak i rozwijam w Internecie projekt Biblioteki Ossus. Jest to zarówno Encyklopedia internetowa, którą tworzą wspaniali ludzie, ale też jest to kanał na YouTube który dociera co miesiąc do pół miliona ludzi chcących wiedzieć więcej o Gwiezdnych wojnach. Pomóż mi się rozwijać!

Cześć! Nazywam się Piotr, ale w sieci znają mnie pod ksywką Yako i od 2014 roku prowadzę kanał na YouTube na temat Gwiezdnych wojen. Fanem jestem jednak od znacznie dłuższego czasu i od lat działam, aby propagować moje hobby. Teraz jednak chciałbym Was prosić o wsparcie finansowe, aby rozwijać to, co robię w internecie.


 

Co chcę zrobić? Na co mi kasa?

No dobrze to skoro już tu jesteś, to przeczytaj jakie mam plany i na co potrzebuję pieniędzy z Patronite.

  • Byłoby miło, gdyby wpływy z Patronite opłaciły podstawowe koszty mojej działalności Star Warsowej. Nie mówię o żadnej ekstrawagancji, ale na przykład opłaty za serwer na którym stoi ossus.pl czy licencje na używane oprogramowanie Adobe trochę kosztują. Przydałyby się też twarde dyski (może NAS) na trzymanie powiększającego się archiwum filmów. Byłoby super, gdybym nie musiał do tego dopłacać... :)
  • Chciałbym przygotowywać więcej materiałów lepszej jakości. Niestety doba ma tylko 24 godziny... Gdyby udało się osiągnąć pierwszy próg na Patronite mógłbym więcej zadań zlecić na zewnątrz. Już w tej chwili mam wspaniałą pomoc przy produkcji filmów, ale dobrze by było, gdybym mógł zlecać współpracownikom więcej działań (na przykład montaż dźwięku). Dzięki temu sam mógłbym się skoncentrować na lepszym opracowaniu merytorycznym materiałów, bo sporo mocy przerobowych byłoby uwolnionych...
  • Chciałbym robić więcej podcastów. W tej chwili bardzo fajnie mi się je nagrywa ale... jest z tym nie mniej roboty niż z filmem. Opracowanie tematu, montaż wideo (bo podcast idzie też na YouTube), a jak pisałem wcześniej, doba ma tylko 24 godziny... Może też udałoby się pojechać gdzieś z mikrofonami i porozmawiać z ciekawymi ludźmi - związanymi ze Star Wars?
  • Chciałbym robić więcej materiałów i streamów podczas których mogę pogadać z Wami o naszej wspólnej pasji. Przy BARDZO dobrych wiatrach jestem w stanie dostarczyć tygodniowo cztery materiały, ale nie wszystkie trzymają zadowalający mnie poziom. Takiego tempa na dłuższą metę, bez Waszej pomocy finansowej nie jestem w stanie utrzymać. Fajnie byłoby produkować jeszcze więcej treści!

 

Czemu istnieje Biblioteka Ossus?

W 1999 roku założyłem swoją stronę internetowa o Star Wars. Strasznie dawno, nie? Kilka innych stron później i kilka konwentów i premier filmowych Star Wars później, razem z fantastycznymi ludźmi uruchomiliśmy Bibliotekę Ossus pod adresem ossus.pl. To fantastyczna encyklopedia internetowa, którą każdy może współtworzyć! Taka Wikipedia, tylko o Star Wars. Myślę, że łapiecie ideę i wiecie jak to działa...


W 2013 roku założyłem kanał na YouTube i jakiś czas później wrzuciłem tam pierwsze filmy. I wiecie co? Okazało się, że gadanie o Star Wars i montowanie filmów (tego się między innymi nauczyłem) sprawia mi gigantyczną frajdę! I tak robię to już od 7 lat. I to nie dorywczo, ale stale i rzetelnie, jako dodatkowe zajęcie poza pracą, rodziną i innymi zajęciami. A lista tematów do omówienia na kanale nie maleje, a rośnie! Teraz kolej na Ciebie! Pomóż mi się rozwijać!

 

Co robię i co chcę robić na kanale?

Zawsze uważałem, że Gwiezdne wojny to doskonały przyczynek do pogłębiania rozmaitych swoich zainteresowań. Dzięki pewnej uniwersalności przedstawionych historii w Star Wars znajdą tam coś dla siebie miłośnicy militariów, fani gier RPG czy planszówek, ludzie analizujący filmy klatka po klatce, aby zrobić swoje kostiumy, pasjonaci rysunku czy animacji poklatkowej robionej przy pomocy klocków LEGO. Coś niesamowitego. I właśnie do szerokiego grona pasjonatów chcę docierać. Oto przykładowe filmy jaki robię:

1. Rankingi

 

2. Wyjaśnienia informacji z uniwersum

 

3. Teorie

 

4. Ciekawostki

 

5. Lekko humorystyczne materiały :)

 

6. I naprawdę masę innych! :)

 

Jeszcze raz apeluję - pomóż tworzyć to fanowskie dzieło!

Cele Autora

Fundusze na pomoc przy tworzeniu filmów
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 1 000 zł brakuje
0%
100 tysięcy subskrypcji to sporo. Niektórzy uważają, że dopiero od tej liczby stałych widzów zaczyna się robienie "przwdziwego youtuba". Nie uważam tak. To co wiem, to fakt, że tworzenie dobrych, ciekawych dla Was treści zabiera masę czasu. Gwarantuję Wam, że zabiera tego czasu znacznie więcej niż się Wam wydaje. Research, pisanie tekstów do filmów, nagrywanie, montowanie, robienie miniaturek, utrzymywanie kontaktu z widzami w mediach społecznościowych, wymyślanie tematu następnego filmu, livestreamy, opisy odcinków, wrzucanie podcastów.... To jest NIEMAL praca na pełen etat. Jak dodać to do mojej "normalnej" pracy poznajemy straszną prawdę...

Prawda jest taka, że czas nie jest z gumy.

I tutaj nie ukrywam, że przydałaby mi się WASZA pomoc. Chciałbym jeszcze bardziej sprofesjonalizować to, co na kanale Biblioteki Ossus jest tworzone. Mówiąc krótko - przydałaby się pomoc - w montażu materiałów i ich publikacji. Osiągnięcie tego progu sprawi, że będzie po prostu łatwiej dostarczać Wam ciekawe materiały! Zwolnię swoje moce przerobowe i będę mógł się skupić na opracowaniu dłuższych, ciekawszych materiałów, bo na przykład montaż zostanie jeszcze bardziej przekazany "na zewnątrz".

Przede wszystkim chciałbym Wam dać:

- Więcej rozmów z ciekawymi ludźmi - zarówno w formie pełnoprawnych odcinków na kanale jak i podcastów. Myślę o jakiejś serii z historią Polskiego Fandomu Star Wars.
- Więcej materiałów "z kamerą", a nie tylko takich, gdzie słychać mój głos.
- Więcej mojego uczestnictwa na innych platformach - głownie na Discordzie i Instagramie.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Biblioteka Ossus już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Mateusz Peu Misztela
Mateusz Peu Misztela
10 zł
Po ukraińsku - По-українськи
Po ukraińsku - По-українськи
5 zł
Pawelek1329
Pawelek1329
50 zł
Kuba Baranowski
Kuba Baranowski
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.