Maciej Stanisławski

W Patronite od 10.10.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
CADblog.pl – to mój autorski blog (i e-czasopismo) o komputerowych systemach inżynierskich wspomagających projektowanie i wytwarzanie, a także – na wyraźne życzenie Czytelników – czasem o życiu, bo przecież „nie samym CAD'em żyje człowiek”.

O Autorze

Witam serdecznie,

Dla Tych z Państwa, którzy mnie jeszcze nie znają, kilka słów o tym, kim jestem, skąd się wziąłem i co robię (nie tylko na Patronite).

Maciej Stanisławski (rocznik 1975), można powiedzieć, że jestem z wykształcenia grafikiem i dziennikarzem, a z praktyki – publicystą blogerem podejmującym od lat szeroko rozumianą tematykę techniczną. Prywatnie staram się być przede wszystkim mężem cudownej kobiety i ojcem trzech wspaniałych (chociaż dających czasem w kość) chłopaków, próbującym znaleźć czas zarówno dla rodziny, jak i dla mojego „czwartego dziecka”, jakim jest CADblog.pl. W międzyczasie (od 2018 roku) własnymi rękami (i przy wsparciu przyjaciół) stawiam jednorodzinny domek pod Warszawą, licząc na to, że wybuduję i wykończę go, zanim on wykończy mnie ;).

Skąd wziął się CADblog.pl?

Już w szkole średniej myślałem o tym, by zostać redaktorem i/lub wydawcą własnego czasopisma, dedykowanego pasjonatom w jakiejś technicznej dziedzinie. Po części dlatego, że technika i technologia zawsze były moim „konikiem”, a zamiłowaniem do „majsterkowania” zaraził mnie mój Ojciec (przez jakiś czas pracujący w zawodzie mechanika-ślusarza). A po części – bo jednak „ciągoty humanistyczne” też nie były bez znaczenia.

Plany w zasadzie udało się zrealizować. W latach 2002-2004 byłem wydawcą i redaktorem naczelnym (a także redaktorem technicznym i grafikiem w jednej osobie) magazynu miłośników motoryzacji „MotoPasje” (podejmującego tematykę popularyzatorską i techniczną związaną zarówno z najnowszymi osiągnięciami przemysłu motoryzacyjnego, jak i z fascynującymi zabytkami). Przygoda z systemami CAD zaczęła się w marcu 2005 roku, podjąłem wtedy pracę sekretarza redakcji i redaktora technicznego polskiej edycji magazynu „DesignNews”, a od września 2005 do września 2007 byłem redaktorem naczelnym tego – w owym czasie –  miesięcznika i autorem licznych publikacji. Z mojej inicjatywy udało się zrealizować konkurs o tytuł „Konstruktora Roku”,  a także wydać kilka ukazujących się cyklicznie rocznych raportów na temat polskiego rynku systemów CAD/CAM/CAE.

W okresie od października 2007 do grudnia 2008 roku miałem przyjemność redagować (znowu w charakterze naczelnego) polski miesięcznik poświęcony zagadnieniom inżynierskim pt.: „Projektowanie i Konstrukcje Inżynierskie”; byłem jego współzałożycielem, odpowiadałem też za stronę graficzną czasopisma. Opublikowałem wiele artykułów autorskich i opracowań, posługując się pseudonimami: Marek Staszyński (tematyka wytwarzania, obróbki CNC, oprogramowania CAD), Mateusz Bubicz (techniki i technologie szybkiego prototypowania i wytwarzania), Zbigniew Brodowski (cykl „Polskie Projekty”, „Historia", „Celowo czy bezmyślnie").

Wszystko to doprowadziło do powstania w 2008 roku... CADblog.pl – bloga, który początkowo miał być innym źródłem – zawsze bezpłatnym –  informacji zamieszczanych na łamach „Projektowania...”. Ale życie sprawiło, że zmuszony byłem prowadzić go niezależnie i samodzielnie. A z czasem pojawił się też towarzyszący mu internetowy periodyk o tym samym tytule (wybrane numeru dostępne są m.in. na platformie ISSUU, a także w archiwum na starej platformie CADblogowej – link tutaj).

„(...) Niech więc będzie sobie taki polski CADBLOG, zdominowany przez szeroko rozumianą tematykę CAD, a prócz tego noszący na swych podstronach także różne inne treści – mniej lub bardziej osobiste, a w każdym razie takie, którymi gotów jestem się z Państwem podzielić. (...)”

Tak pisałem 15 listopada 2008 roku, w pierwszym wpisie, który ukazał się na blogu. Blogu, który przez wiele lat stał się także sposobem na życie i źródłem utrzymania (nie licząc pensji Żony). W chwili obecnej pracuję także na etacie, ale chęć kontynuowania i rozwijania CADblog.pl pozostała bez zmian i wierzę, że Państwa wsparcie poprzez Patronite pozwoli mi nadal dzielić się ze wszystkimi zainteresowanymi nie tylko pasją do systemów CAD/CAM/CAE, ale także polskich konstrukcji, motoryzacji, strzelectwa i wielu innych...

Serdecznie dziękuję za uwagę, wsparcie i zapraszam do odwiedzin na CADblog.pl :)

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent