Avatar użytkownika

Maciej Stanisławski

0
patronów
0 
miesięcznie
0 
łącznie
0
patronów
0 zł 0 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

3 zł miesięcznie
Czy 3 złote to dużo? Tyle kosztuje skorzystanie z toalety ;) w schronisku w Karkonoszach. Innymi słowy, chociaż może wydawać się, że to niewiele, to w zależności od sytuacji – potrafi oznaczać niebagatelną kwotę. Za którą gorąco dziękuję.
13 zł miesięcznie
To już zaczyna oznaczać poważne wsparcie – i nakłada na mnie poważne zobowiązanie. Tyle kosztują branżowe miesięczniki (wydania on-line), tyle może kosztować miesięczna prenumerata tygodników opinii. Osoby, które zdecydują się wesprzeć CADblog.pl taką kwotą, mogą liczyć na umieszczenie w galerii Patronów na stronie www, a także na uwzględnienie w napisach końcowych nowej serii filmów na tworzonym od nowa kanale YouTube. Serdecznie dziękuję!
23 zł miesięcznie
Drogi Darczyńco, oprócz uwzględnienia na wspomnianych wcześniej listach, otrzymasz specjalny bezpośredni adres mailowy służący do kontaktu w sprawach dotyczących tematów poruszanych na blogu. Serdecznie dziękuję za zaufanie i wsparcie!
53 zł miesięcznie
Wsparcie taką kwotą otwiera przede mną naprawdę nowe możliwości i zapewne oznaczać będzie dalszy rozwój nie tylko bloga, ale i wznowienie e-wydań. W zamian – wszystko to, co powyżej, plus umieszczenie na liście Patronów w nowych numerach e-czasopisma CADblog.pl.
103 zł miesięcznie
Drogi Patronie! Oprócz wspomnianych w poprzednich progach podziękowań na listach Patronów, możesz liczyć na swego rodzaju „wsparcie techniczne”. Otrzymasz specjalny adres mailowy, pod który będziesz mógł wysyłać zapytania związane z korzystaniem z systemów CAD/CAM/CAE, a ja – korzystając ze swoich kontaktów – postaram się udzielić jak najlepszych odpowiedzi. Dziękuję za zaufanie!
500 zł miesięcznie
Takie wsparcie zobowiąże mnie do przygotowania artykułu/filmu na wskazany przez Darczyńcę temat związany oczywiście z CADblogowym obszarem zainteresowań. Zawsze z dopiskiem, że dany materiał powstał dzięki... rzeczonemu Patronowi :). Plus benefity związane z wcześniejszymi progami. Wielkie dzięki serdeczne!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Maciej Stanisławski w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

CADblog.pl – to mój autorski blog (i e-czasopismo) o komputerowych systemach inżynierskich wspomagających projektowanie i wytwarzanie, a także – na wyraźne życzenie Czytelników – czasem o życiu, bo przecież „nie samym CAD'em żyje człowiek”.

Witam serdecznie,

Dla Tych z Państwa, którzy mnie jeszcze nie znają, kilka słów o tym, kim jestem, skąd się wziąłem i co robię (nie tylko na Patronite).

Maciej Stanisławski (rocznik 1975), można powiedzieć, że jestem z wykształcenia grafikiem i dziennikarzem, a z praktyki – publicystą blogerem podejmującym od lat szeroko rozumianą tematykę techniczną. Prywatnie staram się być przede wszystkim mężem cudownej kobiety i ojcem trzech wspaniałych (chociaż dających czasem w kość) chłopaków, próbującym znaleźć czas zarówno dla rodziny, jak i dla mojego „czwartego dziecka”, jakim jest CADblog.pl. W międzyczasie (od 2018 roku) własnymi rękami (i przy wsparciu przyjaciół) stawiam jednorodzinny domek pod Warszawą, licząc na to, że wybuduję i wykończę go, zanim on wykończy mnie ;).

Skąd wziął się CADblog.pl?

Już w szkole średniej myślałem o tym, by zostać redaktorem i/lub wydawcą własnego czasopisma, dedykowanego pasjonatom w jakiejś technicznej dziedzinie. Po części dlatego, że technika i technologia zawsze były moim „konikiem”, a zamiłowaniem do „majsterkowania” zaraził mnie mój Ojciec (przez jakiś czas pracujący w zawodzie mechanika-ślusarza). A po części – bo jednak „ciągoty humanistyczne” też nie były bez znaczenia.

Plany w zasadzie udało się zrealizować. W latach 2002-2004 byłem wydawcą i redaktorem naczelnym (a także redaktorem technicznym i grafikiem w jednej osobie) magazynu miłośników motoryzacji „MotoPasje” (podejmującego tematykę popularyzatorską i techniczną związaną zarówno z najnowszymi osiągnięciami przemysłu motoryzacyjnego, jak i z fascynującymi zabytkami). Przygoda z systemami CAD zaczęła się w marcu 2005 roku, podjąłem wtedy pracę sekretarza redakcji i redaktora technicznego polskiej edycji magazynu „DesignNews”, a od września 2005 do września 2007 byłem redaktorem naczelnym tego – w owym czasie –  miesięcznika i autorem licznych publikacji. Z mojej inicjatywy udało się zrealizować konkurs o tytuł „Konstruktora Roku”,  a także wydać kilka ukazujących się cyklicznie rocznych raportów na temat polskiego rynku systemów CAD/CAM/CAE.

W okresie od października 2007 do grudnia 2008 roku miałem przyjemność redagować (znowu w charakterze naczelnego) polski miesięcznik poświęcony zagadnieniom inżynierskim pt.: „Projektowanie i Konstrukcje Inżynierskie”; byłem jego współzałożycielem, odpowiadałem też za stronę graficzną czasopisma. Opublikowałem wiele artykułów autorskich i opracowań, posługując się pseudonimami: Marek Staszyński (tematyka wytwarzania, obróbki CNC, oprogramowania CAD), Mateusz Bubicz (techniki i technologie szybkiego prototypowania i wytwarzania), Zbigniew Brodowski (cykl „Polskie Projekty”, „Historia", „Celowo czy bezmyślnie").

Wszystko to doprowadziło do powstania w 2008 roku... CADblog.pl – bloga, który początkowo miał być innym źródłem – zawsze bezpłatnym –  informacji zamieszczanych na łamach „Projektowania...”. Ale życie sprawiło, że zmuszony byłem prowadzić go niezależnie i samodzielnie. A z czasem pojawił się też towarzyszący mu internetowy periodyk o tym samym tytule (wybrane numeru dostępne są m.in. na platformie ISSUU, a także w archiwum na starej platformie CADblogowej – link tutaj).

„(...) Niech więc będzie sobie taki polski CADBLOG, zdominowany przez szeroko rozumianą tematykę CAD, a prócz tego noszący na swych podstronach także różne inne treści – mniej lub bardziej osobiste, a w każdym razie takie, którymi gotów jestem się z Państwem podzielić. (...)”

Tak pisałem 15 listopada 2008 roku, w pierwszym wpisie, który ukazał się na blogu. Blogu, który przez wiele lat stał się także sposobem na życie i źródłem utrzymania (nie licząc pensji Żony). W chwili obecnej pracuję także na etacie, ale chęć kontynuowania i rozwijania CADblog.pl pozostała bez zmian i wierzę, że Państwa wsparcie poprzez Patronite pozwoli mi nadal dzielić się ze wszystkimi zainteresowanymi nie tylko pasją do systemów CAD/CAM/CAE, ale także polskich konstrukcji, motoryzacji, strzelectwa i wielu innych...

Serdecznie dziękuję za uwagę, wsparcie i zapraszam do odwiedzin na CADblog.pl :)

 

Cele Autora

Etap pierwszy – regularne aktualizacje
  • 1 500 zł miesięcznie
  • 1 500 zł brakuje
0%
Drodzy Państwo, osiągnięcie takiej kwoty zobowiąże mnie do regularnej aktualizacji treści na CADblog.pl – co oznaczać będzie nowy artykuł i przegląd nowości przynajmniej raz w tygodniu.
Etap II – nowe e-wydania
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 3 000 zł brakuje
0%
Uzyskanie takiej kwoty pozwoli – poza bieżącym aktualizowaniem bloga (patrz wyżej) – na regularne przygotowywanie e-wydań w postaci plików PDF.
Etap III – nowa jakość
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 5 000 zł brakuje
0%
Taki poziom wsparcia oznaczać będzie realizację planu, jakim jest:
1. równoległy z blogiem rozwój kanału YT (na którym pojawiać się będą cotygodniowe przeglądy nowości z branży CAD/CAM/CAE, ale także – przynajmniej raz w miesiącu materiały „okołoCAD'owe”),
2. regularne publikowanie newsów i artykułów na blogu,
3. co miesięczne nowe e-wydania...

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Maciej Stanisławski już teraz!

Zostań Patronem

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.